Sąrašas priemonių ir daiktų, kurie turėtų atsidurti mamos, keliaujančios į gimdymo namus, krepšyje

Komentavimas išjungtas įraše Sąrašas priemonių ir daiktų, kurie turėtų atsidurti mamos, keliaujančios į gimdymo namus, krepšyje

Laukiant mažylio atėjimo į pasaulį, įprasta ruošti ir krauti naujagimio kraitelį. Drabužėliai, sauskelnės ir higienos priemonės, dar prieš išvykstant į gimdymo namus, įprastai suruoštos laukia lagamine susitikimo su mažuoju jų savininku. Tačiau šalia naujagimiui skirto lagamino, būtina pasiruošti ir krepšį būsimai mamai. Kadangi ne tik mažyliui prireiks drabužių ir higienos priemonių, bet ir jo mamai reiks turėti kuo persirengti ir pasirūpinti savo higiena.

Tačiau labai dažnai pirmąjį kartą besiruošiančios į gimdymo namus moterys pasimeta svarstydamos ko gi joms gali prireikti. Skubame pasiūlyti pilną sąrašą daiktų, kuriuos verta susikrauti į ligoninės krepšį.

Higienos priemonės


Be prausimosi priemonių, tokių kaip dušo želė ar muilas, bei kitų, įprastų asmens higienos priemonių, reiktų į sąrašą įtraukti ir įklotus ar kelnaites po gimdymo. Gimus mažyliui, iš karto ima valytis gimda. Iš jos ima šalintis kraujas ir placentos likučiai. Pirmąsias paras skysčių kiekis būna gana nemažas, todėl tam idealiai tinka sauskelnės kelnaitės, kurias dėvint moteriai nereikia jaudintis, kad skysčiai ištekės ir išteps patalynę ar apatinius. Vėlesnėmis dienomis puikiai tinka higieniai paketai, kurie turi didelį sugeriamumą. Į ligoninę verta pasiimti ir vienų ir kitų, kadangi niekada nebūna aišku kiek dienų po gimdymo teks praleisti medicinos įstaigoje.

Drabužiai ir apatiniai

Vykstant į gimdymo namus, verta įsidėti keletą aprangos eilučių, su kuriomis moteris jaučiasi patogiausiai. Sportiniai kostiumai, pižamos, chalatai  – tam puikiai tinka. Kodėl verta turėti ne keletą variantų pakeitimui, net jei numatyta ten išbūti tik kelias dienas? Nes su naujagimiu būna įvairių netikėtumų. Jis gali atpilti ar apšlapinti dar nepatyrusią mamą, taip sutepdamas jos drabužius. Lygiai taip pat ir iš mamos kūno besišalinantys skysčiai, kraujas, gali sutepti drabužius. Kuriuose neabejotinai norėsis pasikeisti.

Užkandžiai

Gimdymas – toks nenuspėjamas procesas, kuris vienoms užtrunka vos keletą valandų, o kitoms – ir visą dieną. Todėl po gimdymo tikrai norėsis atgauti jėgas ir užkąsti. Tačiau gali būti, jog tuo laiku ligoninėje jau nebebus duodamas maitinimas. Tad rankinėje turėti bananą, baltyminį batonėlį ar kitą užkandį bus labai naudinga ir padės nors šiek tiek sustiprėti ir turėti jėgų rūpintis naujagimiu.

Elektroninių prietaisų pakrovėjai

Gimus mažyliui, norisi ir jį įamžinti ir apie tai pranešti artimiesiems. Ant natūralu, jog telefonas bus nemažai naudojamas. Tiesa, neretai pasimiršta, kad ir prietaisams reikia atgauti jėgas. Todėl kraunantis krepšį, pravartu įsidėti ir telefono ar fotoaparato pakrovėjus.

Priemonės krūtinės priežiūrai

Pirmosios žindymo dienos gali sukelti iššūkių, speneliai gali tapti jautrūs. Tad palanku iš karto pasirūpinti jų priežiūra ir įsidėti tepaliukų ar tamponėlių, padedančių speneliams geriau atlaikyti žindymą. Taip pat verta įsidėti žindymui pritaikytų liemenėlių ir įklotų į jas. Kadangi tol, kol krūtyse susinormalizuos pieno gamyba, pienas gali sunktis iš krūtų. O būti šlapiai visai nėra malonu. Tad įklotai į liemenėlę puikiai sugers pieną ir apsaugos nuo diskomforto.