Jūrinis kolagenas – kodėl jis laikomas jaunystės baltymu, o ne tik madingu papildu?

Per pastaruosius kelerius metus kolagenas tapo vienu iš populiariausių maisto papildų. Jis minimas ne tik grožio tinklaraščiuose, bet ir dermatologų, dietologų bei net sporto trenerių rekomendacijose. Tačiau kol vieni skeptiškai klausia, ar tai tik mados ažiotažas, kiti kasdien įtraukia kolageno papildus į savo rutiną ir stebi realius pokyčius – sveikesnę odą, žvilgančius plaukus ir stipresnius nagus.
Bet kas gi iš tiesų yra šis „jaunystės baltymas“?
Kūno statybinė medžiaga, kurios mažėja su metais
Kolagenas sudaro apie 30 proc. visų mūsų organizmo baltymų ir yra pagrindinis jungiamųjų audinių komponentas. Jis užtikrina odos elastingumą, sąnarių lankstumą, sausgyslių tvirtumą ir net kraujagyslių sienelių struktūrą. Tačiau nuo 25 metų organizmas pradeda jo gaminti vis mažiau. Maždaug nuo 40 metų kolageno sintezė ženkliai sulėtėja, o tai iškart atsispindi išvaizdoje ir pojūčiuose – atsiranda raukšlės, oda praranda stangrumą, plaukai tampa sausesni, o nagai lūžinėja.
Tad kolageno trūkumas – ne vien grožio problema, o visapusiškos kūno funkcijos iššūkis.
Jūrinis kolagenas – aukšto įsisavinimo forma
Kolageną galima gauti iš skirtingų šaltinių – galvijų, kiaulių ar žuvų. Tačiau būtent jūrinis kolagenas, išgautas iš žuvų, išsiskiria savo struktūra ir biologiniu prieinamumu. Jis yra mažesnių molekulių, todėl lengviau pasisavinamas žarnyne ir greičiau patenka į kraujotaką. Tai reiškia, kad organizmas efektyviau panaudoja šį baltymą odos, plaukų, nagų ar sąnarių būklei gerinti.
Be to, jūrinis kolagenas yra artimesnės struktūros žmogaus organizmo gaminamam kolagenui, todėl jo įsisavinimas vyksta sklandžiau. Kai kurie vartotojai teigia pastebėję poveikį jau po kelių savaičių – sumažėjęs odos sausumas, mažiau pastebimos mimikos raukšlės ar tvirtesni nagai.
Kodėl kolagenas siejamas su jaunyste?
Pirmiausia – dėl to, kad kolageno kiekis tiesiogiai veikia odos išvaizdą. Jauna oda yra elastinga, stangri, švytinti. Didelė dalis šio efekto priklauso nuo dermoje esančio kolageno tinklo, kuris tarsi laikosi guminiais siūlais – kai jų mažėja, oda nebeatšoka, praranda stangrumą. Todėl papildomas kolageno vartojimas siejamas su natūraliu senėjimo lėtėjimu.
Tačiau tai ne vien išorinis efektas. Kolagenas padeda išlaikyti sąnarių funkcionalumą, kaulų tankį, audinių atsistatymą po fizinio krūvio. Tad net sportuojantys žmonės įtraukia jį į kasdienę mitybą, siekdami ne tik gražios išvaizdos, bet ir geresnės savijautos.
Kompleksinis poveikis – kai papildai veikia kartu
Norint pasiekti maksimalų efektą, vien kolageno nepakanka. Jis turi būti derinamas su kitomis medžiagomis, kurios skatina jo veikimą ar palaiko papildomas funkcijas. Viena jų – hialurono rūgštis, žinoma dėl savo gebėjimo pritraukti ir išlaikyti vandenį odoje. Ji veikia kaip drėgmės magnetas – todėl net ir gilesni odos sluoksniai atrodo pripildyti, o paviršius – švelnesnis.
Kitas svarbus ingredientas – vitaminas C. Be jo organizmas negali efektyviai sintetinti kolageno. Be to, vitaminas C veikia kaip antioksidantas, apsaugantis odos ląsteles nuo laisvųjų radikalų – tų pačių, kurie spartina senėjimą.
Kam jūrinis kolagenas gali būti naudingiausias?
- Žmonėms nuo 30 metų, kurie pastebi pirmuosius senėjimo požymius: smulkias raukšles, sausėjančią odą.
- Moterims po nėštumo ar hormoninių pokyčių, kai plaukai ir nagai tampa silpnesni.
- Sportuojantiems, siekiantiems greitesnio audinių atsistatymo ir stipresnių sąnarių.
- Visiems, kurie nori palaikyti natūralų odos švytėjimą be invazinių procedūrų.
Svarbu prisiminti, kad kolagenas nėra greito rezultato papildas. Jo poveikis formuojasi palaipsniui, tačiau vartojant reguliariai – tampa pastebimas ir ilgalaikis.
Vienas iš sprendimų, atitinkančių šiuos reikalavimus, yra AVEL siūlomas premium jūrinio kolageno produktas. Jame – 5000 mg hidrolizuoto žuvų kolageno, 60 mg hialurono rūgšties ir optimalus vitamino C kiekis kiekvienoje porcijoje. Be konservantų, be perteklinių priedų – tik tai, ko iš tikrųjų reikia tavo odai, plaukams, nagams ir sąnariams.