Prezidentas apdovanojo iniciatyvos „Lietuvos galia“ laureatus

Prezidentas apdovanojo iniciatyvos „NeRegĖjimo galia“ sumanytojus.

Sėkmės formulė
Nustatymai

Tarptautinę žmonių su negalia dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvavo pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonijoje.

Šalies vadovas pasidžiaugė, jog per metus „Lietuvos galia“ subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Prezidento teigimu, tai ne tik galinga jėga, bet ir rimtas įpareigojimas toliau kurti stipresnę, teisingesnę, žalesnę ir inovatyvesnę valstybę.

„Lietuvą stiprinanti pilietinė galia ryškiausiai atsiskleidė tuo metu, kai mums teko įveikti vieną po kitos atsiritusias krizes. Pavieniai žmonės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos padėjo sušvelninti neigiamą pandemijos ir nelegalios mig­racijos poveikį. Tikru pilietinės galios triumfu tapo mūsų susitelkimas teikti pagalbą Rusijos karinės agresijos auka tapusiai Ukrainai“, – sakė šalies vadovas.

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.

„Stiprios Lietuvos“ kategorijoje apdovanojimus pelnė iniciatyvos „Būk geresnis. Mažų Lietuvos miestelių atgimimas – misija įmanoma!“, „Camino Lituano“, „Sociokultūrinės aktorių veiklos regionuose“, „Ištiesk gerumo ranką“ ir „Airijos lietuviams rūpi“.

„Žalios Lietuvos“ kategorijoje – „Dėl planetos ir žmogaus – nuo sunaikinimo išgelbėta 6000 tonų gero maisto“, „River Clean­up Lietuva“, „Po bangom“, „Ekologiškumo virusas plinta“ ir „Zero waste mainai“.

„Inovatyvios Lietuvos“ kategorijoje – „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“, „Užimtumo namai“, „NeRegĖjimo galia“, „Švietimo nuotykiai“ ir „Dacijonų kaimo bendruomenė – patraukli vieta gyventi“.

„Teisingos Lietuvos“ kategorijoje – „Niekieno vaikai“, „Sidabrinė linija“, „Ankstukai“, „Mieste, pasikalbėkime!“ ir „Prirašytos rankos“.

Vykdydami iniciatyvą „NeRegĖjimo galia“ neregių ir silp­naregių bendruomenė pakvietė pažinti Lietuvą, save, šalia esančius žmones neregio akimis, t.y. pajausti ne matant, o lytėjimu, klausa, uosle...

Iniciayva „Airijos lietuviams rūpi“ savo veiklą pradėjo 2014 metais. Pagrindinis organizacijos tikslas – rūpintis vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, taip pat negalią ir pirmo tipo diabetą turinčių vaikų ir jų šeimų gerove. Organizacijoje savanoriaujantys tautiečiai vienija Airijos lietuvius, įmones bei organizacijas, kurie gali padėti, paremti ir būti centru, į kurį gali kreiptis ieškantys pagalbos.

Iniciatyva „Mieste, pasikalbėkime“ apdovanota už tai, kad Alytuje, draugiškame šeimoms ir vaikams mieste, bend­raminčių komanda per trumpą laiką įkūrė Alytaus autizmo asociaciją „Lietaus vaikai“ ir sutelkė miesto bendruomenę mokyti(-is) kitaip priimti negalią turinčius žmones, negalią paverčiant galia, kalbėtis apie tai, kas nepatogu.

„Bičiulystės“ inf.
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje