Reda Aurylaitė įveikė savo baimes ir sėdo prie automobilio vairo.

Plungiškė Reda Aurylaitė trykšta džiaugsmu. Po beveik pusmetį trukusių „teisybės paieškų“ sulaukė žinios, kad jai nustatytas specialiojo leng­vojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir galės gauti automobilio stovėjimo kortelę. „Svarbausia, kad šia teise nuo šiol galės naudotis ir kiti žemaūgiai – achondroplazijos diagnozę turintys žmonės“, – sako mergina.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iniciatyvos „Skirtingos spalvos“ autorius Dalius Stankevičius kalbina įvairią negalią turinčius žmones.

Socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ – jau dvejus metus aktyvus projektas, kuriuo siekiama mažinti socialinę atskirtį, dalytis istorijomis apie lėtines ligas turinčius žmones, jų pastangas ir sugebėjimą nepasiduoti net sunkiomis akimirkomis. Ši organizacija parodo, kad Lietuvoje yra daug spalvų, siekia pokyčių ir spinduliuoja optimizmą – rūpinasi tiek informacijos sklaida, tiek žmogiškumo ugdymu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinių dirbtuvių lankytojai gamina sąsiuvinius Valdorfo mokykloms.

Nemažam būreliui žmonių, turinčių intelekto sutrikimų, Garliavoje įsikūrę socialinės terapijos namai „Akvila“ tapo antraisiais namais. Draugiška aplinka, juos suprantantys ir natūraliai priimantys darbuotojai, galimybė atsiskleisti, pasijausti reikalingiems – viso to siekusi „Akvilos“ įkūrėja Jolita Čilvinaitė neslepia – tai jos svajonės išsipildymas. Tačiau taško čia ji dar nededa ir dalijasi ambicingomis ateities vizijomis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ema (dešinėje), Sonata ir Eglė su Lėja.

Užsibrėžus Lietuvoje pertvarkyti globos įstaigas nesitikėta, kad intelekto ir psichosocialinę negalią turinčių žmonių grįžimas į visuomenę sulauks tokios bendruomenių baimės ir pasipriešinimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Rūta Kupčinskaitė su vyru Tadu.

Beveik du mėnesius vykę ne pirmus metus rengiami „Delfi Metų moters“ rinkimai Marijampolėje gyvenančiai Rūtai Kupčinskaitei pateikė ne vieną staigmeną. Pirmiausia ji netikėtai sužinojo, kad buvo pasiūlyta į šių rinkimų nominantes, vėliau – kad sulaukė didelio portalo skaitytojų palaikymo ir pateko į antrąjį rinkimų etapą, ir galiausiai – pelnė „Delfi Metų moters“ titulą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinės tinklalaidės „Ieškau atsakymų“ vadovė Alvita Butmanaitė.

„Gyvoji biblioteka“ – tai atviri, drąsūs ir nuoširdūs pokalbiai su įvairią patirtį turinčiais žmonėmis apie jų gyvenimus ir išgyvenimus, stereo­tipines visuomenės nuostatas ir būtinybę keisti požiūrį. Daugiau kaip dešimtmetį su žmonėmis bendravusios „gyvosios knygos“ ieško naujų formų ir būdų pasiekti kuo platesnę auditoriją. „Gyvosios bibliotekos“ savanorių komanda pristato naują socialinį projektą – tinklalaidę „Ieškau atsakymų“ ir kviečia tapti jos klausytojais bei dalyviais. Apie tai, kas paskatino imtis šio projekto, kalbamės su tinklalaidės sumanytoja ir vadove Alvita Butmanaite

Palikite komentarą (2 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2