Gražina ČEKAVIČIENĖ. Noriu pasikeisti galvą

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

Patyrusi, kad man „nedametė“ pensijos, susinervinau. Dėl to pradėjo skaudėti galvą. Iš patirties žinojau, kad nei vaistai, nei joga nepadės, nes ši nemaloni būsena persekioja mane visą gyvenimą. Pradėjau ieškoti pagalbos: kreipiausi į radinių biurą. Mano prašymas pasikeisti galvą išgąsdino biuro direktorių, bet paprašiau nekviesti apsaugos ir išklausyti mano gyvenimo istoriją. Sutiko ir aš pradėjau: „Darželyje išbarta auklytės ir pastatyta į kampą (parodžiau liežuvį mušeikai Ryčiui), susinervinau ir pajutau skaudant galvytę. Vėliau, pykstantis tėvams, galvą gėlė netgi stipriau. O jau jaunystėje ją skaudėjo be paliovos – lošiau pagrindinį gyvenimo prizą – sutuoktinį, o tų laimingų bilietų... Vaikai – ne tik meilė, bet ir galvos skausmas. Darbe viršininkas – tikriausias žvėris. Ir taip metai po metų.“

Biuro direktorius uždavė paprastą klausimą:

– Bet kodėl kreipiatės į mus? Čia patenka piliečių pamiršti arba pamesti daiktai ir t.t.

– Dažnai girdžiu: jis pametė dėl jos galvą ar atvirkščiai – ji pametė, tai ir pagalvojau – gal rasiu pas jus. Medicina šiandien pasiekė tokių laimėjimų, kad keičia širdį, kepenis, inkstus...

– Iš Jūsų pasakojimo supratau, kad atsiradus tam tikrai neigiamai gyvenimo aplinkybei, nesutariate su galva. Bet moterišką loteriją išgyvenote? Taip. Vaikai savarankiški? Puiku. Sveikata nešlubuoja? Ne? Tai kas tada?

„Jam psichologu reikia dirbti, o ne radinių biuro direktoriumi“, – pagalvojau, bet garsiai nepasakiau.

– O jūsų žmona ar nesiskundžia galvos skausmais? – pasmalsavau.

– Pasitaiko, – sąžiningai prisipažino.

– Ir? – ištempiau ausis.

– Priklijuoju ant kaktos banknotą ir galvos skausmas stebuk­lingai praeina, – atsakė ir pridūrė: – paprastai tai būna atlyginimo dieną.

Mūsų pokalbį nutraukė mergina užverktu veidu, ieškanti savo asmenybės, o tiksliau – dokumentų, kurie buvo rankinėje, kurią ji pamiršo parke, kurio pavadinimo neatmena nes... buvo su draugu, su kuriuo susipažino prieš valandą, o parkai visi panašūs. Rankinėje dar buvo raktai, piniginė su turiniu, užrašinė, kosmetinė ir daug kitų, tik moteriai reikalingų daikčiukų.

Iš radinių biuro išėjau supratusi, kad nereikia man svetimos galvos, nes jeigu pamirštu – tai pirštines, bet jau rankinės su visu turiniu – tikrai ne. Ir įdomu, kokio nominalo banknotą jis klijuoja žmonai ant kaktos?

Gražina ČEKAVIČIENĖ
Jonava

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt