Gražina ČEKAVIČIENĖ. Ar kiaulė pakiš kiaulę?

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

***
Ir atsitik tu man – Naujieji vos ne prie durų, o brangiausiasis atsidūrė ligoninėje. Šuniui ant uodegos nuėjo šventinis meniu. Ką daryti?

Praėjusiais metais jaučiausi tarsi viešnia prie papuošto stalo. Tokį statusą suteikė sugipsuota ranka. Virtuvėje vyras sukosi taip sėkmingai, kad sudegino tik madlenas, kiti patiekalai buvo tobulai pagaminti. Norėjau nelikti skolinga, ir še tau.

Ką ruošti? Kam ruošti? Jeigu paruošiu, kas suvalgys? Kuo, pasitikdama šventę, palepinsiu save?

Klausimų buvo daugiau negu atsakymų. Sutikti Naujuosius ligoninės palatoje netiko. Ir netikėk, kad kiaulė pakiš kiaulę (juk kiaulės metai).

Pasižvalgiau po virtuvę – dėmesį patraukė vaško lakštai. Ak, taip, žadėjau iškepti kanelių, nes jas galima pagaminti anksčiau. Vaško reikia pyragaičių formelėms sutepti. O gal iškepti ir sausio 1-ąją palepinti vyrą ligoninėje? Iškepsiu. O rimti valgiai, mėsiški? Atidariau šaldytuvą: į mane sužiuro krienų bei garstyčių stiklainėliai. Kumpiui paskaninti. Vyrui paskirta pieniška dieta, nupirksiu varškės sūrio arba... net nežinau ko. O ką valgysiu aš šioje ašarų pakalnėje? Nevilties batoną, suteptą laukimo sviestu?

***
Neliūdėkite, moterys, jeigu tenka vienišoms sutikti Naujus metus. Pailsėkite. Kaip žavu, kad nereikia medituoti prie puodų, sekti vyro veido išraišką: ar skanu? Lakstyti į virtuvę, į kambarį ir vėl iš pradžių. O jeigu dar, neduok, Dieve, koks kaimynas užgriūna, o baltos mišrainės nėra? Dabar ramybė: tyra kaip vanduo, nuteikianti meditacijai. Bet ramybė greit pabosta. Neguodžia ant stalo garuojantis puodelis šokolado ir besišypsančios kanelės. Trūksta šeimos galvos, kuris ligoninės lovoje sap­nuoja kumpį, naminius krienus bei gyvybės vandenį. Trūksta jo dėmesio – man dovanoto vazonėlio su levandomis, naujametinių vyriškų svajonių apie jaunas moteris, tolimus kraštus ir naują automobilį. Gurkšteliu šokolado. Ne toks skonis, kurį atkuria mano smegenys. Tolimoje praeityje, studijų laikais Vilniuje, jis mane pavaišino puodeliu karšto šokolado. Skonis buvo dieviškas (vėliau prisipažino, kad savaitę tenkinosi arbata su šešiakapeike bandele). Į šiandieninį puodelį kapteli mano ašara, druska praskiedžiu saldumą, sako, dabar tai madingas skonis: jaunystės medus, pasūdytas kruopele senatvės.

Tad į sveikatą, brangieji, ir su Naujais metais. Linkiu tik šokolado.

Gražina ČEKAVIČIENĖ
Jonava

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt