Zinaida DILYTĖ-JURĖNIENĖ, Aušra VERBLIUDAVIČIŪTĖ

Jono Valantiejaus nuotr.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Miniatiūros

***
Brūkšt... Brūkšt... Girdėti už lango. Pažvelgiu. Pro iki pusės baltai brūkšniuotą langą tematau raudoną plastmasinę grėblio galvą ir kojas iki kelių, pilkomis kelnėmis, apautas tamsiais batais. Vyriškis. Pilkšva striuke. Trumpam stabteli, pasitaiso sportinę kepurę su snapeliu ir vėl grėbia. Brūkšt... Brūkšt... Patvoryje, sukištas į baltą maišą, gumšo sugrėbtas, nukritęs lapais, ruduo.


***
Spalio pabaigos ryto brėkšma. Lėtai įdienoja. Nė debesėlio. Danguje giedra. Saulės spinduliai, nedrąsiai apčiupinėdami iš po nakties bundantį miestą, eglės viršūnėje, kurion įsminga mano žvilgsnis, vos atsimerkiu, įžiebia spinduliuotą žvaigždę. Patylomis grožiuosi praeinančia akimirka. Diena prasideda.

 

***
Sirena. Šįryt jau trečiąkart. Vyui, vyui, vyui... Greitoji. Neatsimerkiu. Tik seku mintyse paskui garsą, bandydama įspėt: tolsta, artėja? Kitame korpuso gale – priėmimo skyrius. Greitosios pagalbos stotys, miesto ir rajono, abipus ligoninės. Sekdama sirenos vyujimą, bandau įsivaizduoti, ką mąsto greitosios vairuotojas, nardydamas gat­vėje tarp mašinų. Vyui, vyui... Staiga sužviegia stabdžiai ir sirenos garsas nutrūksta. Klakt! Ausyse – vėl savaitgaliui bundančio miesto gausmas.

Zinaida DILYTĖ-JURĖNIENĖ
Panevėžio r.

 

Grybai

Miško laukymėje pridygo baravykų. Jų aksominės kepurėlės taip ir ragino išrauti grybą iš samanų apkloto, nešti į namus, kad visas kambarys pakviptų grybų ir miško kvapais.


Lietaus muzika

Kai alino žemę ir vargino žmogų užsitęsusi sausra, darželiuose vyto gėlės, o daržuose leipo nuo karščio daržovės, vieną pavakarį dangų apgaubė pilkas debesų šydas ir pasigirdo taip ilgai laukta lietaus lašų muzika. Beldėsi jie į lango stiklą, ritosi sidabro lašeliais, nešdami atgaivą žmogui ir gamtai.

Aušra VERBLIUDAVIČIŪTĖ
Šeduva

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt