LND pirmininkas Ignas Mačiukas ir teisininkė Agnė Klemanskienė.

Negalios reforma – jau finišo tiesiojoje. Ji svarstoma Seimo komitetuose, pristatoma spaudos konferencijose, aptariama įvairiuose posėdžiuose, apie tai aktyviai diskutuojama socialiniuose tinkluose. Klausimų ir abejonių – tikrai daug. Žmonės su negalia neslepia baimių ir nežinios dėl ateities. Kaip būsimus pokyčius vertina Lietuvos neįgaliųjų draugija? Apie tai kalbamės su LND pirmininku Ignu Mačiuku ir teisininke Agne Klemanskiene. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėta apie itin mažas žmonių su negalia gaunamas išmokas.

Šalpos pensija Lietuvoje – 173 eurai. Tokio dydžio išmoką gauna asmenys, kurie neturi sukaupę minimalaus darbo stažo ir negalią įgijo būdami vyresni negu 24 metų. Seimo narės Monikos Ošmianskienės nuomone, šie žmonės yra diskriminuojami ir tokią situaciją būtina keisti.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Supervizijų užsiėmimai vyksta nedidelėse, maždaug 10 žmonių grupelėse.

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) asocijuotiems nariams ir kitoms socialinėje srityje dirbančioms organizacijoms Kaune ir Marijampolėje surengė supervizijas. Tokie užsiėmimai padeda įveikti sudėtingas situacijas, užkirsti kelią gresiančiam perdegimui. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Planuojama negalios reforma kelia nemažai klausimų. Viešojoje erdvėje diskutuojama, ar planuojami pokyčiai iš tiesų pagerins žmonių su negalia situaciją. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijoje pristatydama planuojamus pokyčius, tikino, kad permainos geriau užtikrins žmonių su negalia teises ir padidins jų įsitraukimą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keramikei Viktorijai Bitinaitei Stankevičienei buvo smagu išbandyti naują kūrybinį amplua.

Valakupių reabilitacijos cent­re surengtos unikalios kūrybinės dirbtuvės, kuriose žinomi Lietuvos menininkai pirmą kartą kūrė iliustracijas lengvai suprantamai kalbai. Kurdami draugišką komunikaciją, leng­vai suprantamą kalbą, mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame įtraukią Lietuvą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vykdydama sveikatos įstaigų reformą, numato nemažai pokyčių ir reabilitacijos srityje. SAM atstovai teigia, kad pokyčiai pagerins reabilitacijos paslaugų prieinamumą, o jomis besinaudojantys nuogąstauja, kad pablogės galimybės gauti sanatorinį gydymą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vairuotojo valdomu keltuvu patogu patekti į autobusą.

Susisiekimo ministerijos organizuotame renginyje „Laisvė judėti kiekvienam“ pristatyti transporto sektoriaus pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pokyčiai ir išsikeltas ambicingas tikslas – iki 2027 m. viešąjį transportą pritaikyti individualių poreikių turintiems žmonėms. Ministerija pažymi, kad pertvarka paskatins ne tik kardinalų viešojo transporto parkų performavimą, bet ir stočių, stotelių, miesto gatvių ir šaligatvių infra­struktūros atnaujinimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (1 Komentarai)

Konferencijoje „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas: kaip ir kodėl?“ dalyvavo per 200 paslaugų teikėjų ir ekspertų.

Apie 250 socialinėje srityje dirbančių įstaigų, organizacijų atstovų, ekspertų ir praktikų, buvo susirinkę į konferenciją, kurioje dvi dienas diskutavo, kas yra socialinių paslaugų kokybė ir kaip ją pasiekti. Vienas iš būdų įsivertinti – EQUASS Assurance kokybės sertifikavimo sistema. Pagal šią sistemą įsivertino ir kokybės sertifikatus gavo apie 120 socialinių paslaugų srityje dirbančių įstaigų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Henrika Varnienė įsitikinusi: šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, valstybė turi sudaryti galimybes atsikvėpti nuo slaugos.

Gegužės 5-ąją visoje Europoje minima savarankiško gyvenimo diena. Ta proga M. Mažvydo bibliotekoje surengta diskusija apie tai, kaip galima būtų geriau padėti artimuosius slaugančioms šeimoms, kad jos galėtų gyventi neatsisakydamos darbo, poilsio, socialinio gyvenimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2