Techninės pagalbos priemonių remontas

Negalios ABC
Nustatymai

Techninės pagalbos priemonės profilaktinė priežiūra ir remontas – būtina sąlyga, kad ji ilgiau tarnautų. Šiame „Bičiulystės“ numeryje – apie tai, ką reikia žinoti sugedus techninės pagalbos priemonei.

Judėjimo techninės pagalbos priemonių remonto organizavimas

Dėl judėjimo techninės pagalbos priemonių remonto asmuo gali kreiptis į remonto įmonę, Techninės pagalbos neįgaliesiems centro (TPNC) teritorinį padalinį arba savivaldybės įstaigą (elektroniniu paštu, atvykdamas ar skambindamas). Kreipiantis svarbu nurodyti asmens, kuris naudojasi priemone vardą ir pavardę, naudojamos priemonės modelį, gedimą ir t.t.

Jei asmuo kreipiasi į remonto įmonę, jos darbuotojas vyksta pas asmenį ir atlieka remontą bei individualų pritaikymą jo gyvenamojoje vietoje. Nesant tokios galimybės, remontas atliekamas įmonėje, o suremontuota priemonė grąžinama asmeniui į jo gyvenamąją vietą.

Jei asmuo kreipiasi į TPNC teritorinį padalinį, specialistai suremontuoja priemonę asmens gyvenamojoje vietoje ar centre, o nesant galimybės atlikti remonto, užsakymas perduodamas remonto įmonei. Jei asmuo kreipiasi į savivaldybės įstaigą, priemonė iš karto perduodama remonto įmonei, ir jos atstovas remontą bei individualų pritaikymą atlieka TPNC teritoriniame padalinyje arba savivaldybės įstaigoje. Nesant tokios galimybės – remonto įmonėje. Suremontuota priemonė grąžinama atgal.

Smulkūs remonto darbai (padangų ar (ir) kamerų keitimas, kamerų pripūtimas, neįgaliojo vežimėlio sėdynės, nugaros atramos, priekinių ratukų keitimas, naktipuodžio kėdutės sėdynės remontas, neįgaliojo vežimėlio stabdžių remontas, vaikštynės staliuko keitimas, stabdžių remontas, pažastinio ramento pažasties ir (ar) rankenos užmaučių keitimas, vasarinių ir (ar) žieminių antgalių keitimas) gali būti atliekami ir TPNC teritoriniuose padaliniuose.


Kur kreiptis dėl TP remonto:

Klaipėdos apskrityje

VšĮ „Likimo laiptai“,

Tel. 8 676 35825,

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Alytaus, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus apskrityse:

UAB „Kasko group“

Žarijų g. 2F, Vilnius

I-V 8.00 val. – 17.00 val.

Tel. 8 5 265 00 00

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Galima registruotis internetu https://www.kid-man.lt/remonto-uzsakymas.htm


Elektra valdomų judėjimo techninės pagalbos priemonių remontas, individualus pritaikymas bei baterijų keitimas

Organizuojamas tik TPNC asmenims išduotų elektrinių vežimėlių ar elektrinių varytuvų arba asmens lėšomis įsigytų elektrinių varytuvų, kurių įsigijimo išlaidas kompensavo TPNC.

Elektriniai vežimėliai ar elektriniai varytuvai, įsigyti asmens lėšomis, remontuojami ar individualiai pritaikomi bei keičiamos jų baterijos, jei asmuo pateikia:

1. Išrašą iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a arba E027) (išrašo galiojimo laikas – 12 mėn.), kurį išrašo asmens sveikatos priežiūros įstaigos fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai.

2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

3. Neįgaliojo pažymėjimą.

4. Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

5. Dėl elektrinio vežimėlio – informaciją apie būstą, jo pritaikymą neįgaliųjų specialiesiems poreikiams ir kt. (savivaldybės administracijos skyriaus pažymą arba buities tyrimo aktą, kuriame būtų parašyta, kad būstas pritaikytas saugiai laikyti ir naudoti elektrinį vežimėlį.

Prireikus elektra varomos priemonės remonto, reikia kreiptis į TPNC teritorinį padalinį (elektroniniu paštu, atvykus ar skambinant) ir nurodyti asmens, kuris naudojasi priemone, vardą ir pavardę, naudojamos priemonės modelį, gedimą ir t.t.

Remonto ir individualaus pritaikymo paslaugas teikia TPNC teritorinių padalinių specialistai arba remonto paslaugų įmonė. Jei TPNC specialistai negali suteikti paslaugos, užsakymas perduodamas remonto įmonei. Jos atstovas susisiekia su asmeniu ir remontą bei individualų pritaikymą atlieka jo gyvenamojoje vietoje, išskyrus atvejus, kai to padaryti neįmanoma. Už elektrinio vežimėlio, elektrinio varytuvo bei baterijų remontą asmuo defektavimo akte pasirašo sutikimą sumokėti 10 proc. remonto išlaidų sumos.


Kur kreiptis dėl elektra varomų techninės pagalbos priemonių remonto

Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Utenos, Marijampolės, Alytaus apskritys:

UAB „Kontestas“

Naugarduko g. 41, Vilnius

Tel. 8 523 33871

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Telšių apskritys:

TPNC prie SADM

Tel. 8 800 800 89

Klaipėdos apskrityje

Tel. (8 46) 210 563

El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;

Šiaulių apskrityje

Tel. (8 41) 550 084

El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.;

Telšių apskrityje

Tel. (8 444) 60326

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tauragės apskrityje

Tel. (8 446) 55698

El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Regos, klausos ir komunikacijos techninių pagalbos priemonių remontas garantiniu laikotarpiu

Sugedus regos, klausos ir komunikacijos techninės pagalbos priemonei, reikia kreiptis į tiekėją kontaktais, nurodytais kartu su priemone perduotame garantiniame lape. Esant reikalui – kreiptis į TPNC teritorinių padalinių darbuotojus, kurie tarpininkaus dėl garantinio remonto organizavimo.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje