Duodami ne prarandame, o įgyjame

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Širvintos:

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė papasakojo, kaip jos vadovaujama organizacija padeda skurstantiesiems.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugija kiekvienais metais ruošia kalėdines, naujametines ar velykines dovanėles turintiems sunkią negalią neįgaliesiems ir juos aplanko. Pabendrauja su kiekvienu, išklauso rūpesčius, godas ir džiaugsmus. Gyvenimas namuose – puiki išeitis tiems, kurie dėl savo sveikatos būklės negali tinkamai pasirūpinti savimi, tačiau nori gyventi savo mylimoje ir pažįstamoje aplinkoje.

Žmonės, patekę į bėdą, dažnai gauna įvairių institucijų pagalbos, tačiau dažnai tam reikia laiko.

Padėti imasi ir Neįgaliųjų draugija. Nors kartais tai ir nelengvas darbas, tačiau viską atperka žmonių nuoširdi padėka. Viena iš veiklų – neįgaliųjų lankymas namuose. Labai džiaugiuosi, kad yra žmonių, ypač jaunų, kurie supranta sunkią negalią turinčiųjų materialinę padėtį. Dvi jaunos ir žavios merginos (nepanorusios skelbti savo pavardžių), pasiteiravusios apie neįgaliuosius, kuriems reikia paramos, pagal galimybes ėmėsi jiems padėti.

Ypač sujaudino vaizdas Juodiškių kaime, sunkią negalią turinčio Marijano Švedovič namuose. Šio žmogaus buitis labai skurdi. Sunkiai verčiasi ir Marijaną prižiūrinti šeima. Ji turi ir savo mažų vaikų. Diskutuojant su Neįgaliųjų draugijos nariais, darbuotojais ir kitais bendraminčiais buvo nuspręsta pagal galimybes praskaidrinti šios šeimos kasdienybę. Vanda ir Antanas Paulauskai skyrė patalynės, Laima ir Donatas Paupliai – žaislų, avalynės, drabužėlių ir saldumynų vaikams, Aldona Mažeikienė – savo anūkėlių išaugtų drabužėlių ir žaislų, Juozas ir Darius Maslinskai – natūralių uogienių, sulčių ir kitų produktų iš savo ūkio.

Sakoma, kad žmogus savo prigimtimi yra davėjas, o ne ėmėjas. Duodami ne prarandame, o įgyjame. Mūsų yra tiek, kiek mes sugebame save išdalyti kitiems.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas