Dvasinga popietė apie savęs pažinimą ir meilę sau

Į popietę „Pažink save“ susirinkta gausiai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Skuodas:

Skuodo rajono neįgaliųjų draugijoje įvyko popietė moterims „Pažink save“. Joje buvo galima pasiklausyti paskaitos „Pažink ir mylėk save“, skambėjo poezija ir dainos.

Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Raminta Zabitienė pasidžiaugė, kad į renginį susirinko gausus būrys draugijos narių.

Neįgaliųjų draugijos meninių gebėjimų lavinimo būrelio vadovė Nijolė Jasienė (kairėje) ir psichologė Snieguolė Andrutienė.

Psichologė Snieguolė Andrutienė skaitė paskaitą „Pažink ir mylėk save“. Ji teigė, kad yra tik vienas būdas išspręsti problemas – mylėti save, priimti save tokį, koks esi. Vyrams sunku apibūdinti jausmus. Moteriai tai daryti daug lengviau. Žmogus savyje geba sutalpinti labai daug. Pasipūtęs ir arogantiškas žmogus dažnai yra todėl, kad jaučia baimę. „Vaikystėje mes visi mylėjome save. Maži vaikai žino, kaip reikia mylėti. Jie būna patenkinti savo kūnu, nebijo išreikšti savo jausmų“, – teigė psichologė. Jeigu vaikas užauga šeimoje, kurioje kritika yra gyvenimo norma, jis nuolat kritikuos kitus žmones ir save; jei šeimoje manipuliuojama, sukeliamas kaltės jausmas, užaugęs žmogus manipuliuos kitais ir t. t. Pasak S. Andrutienės, esame patys atsakingi už save. Net 80 proc. žmogaus minčių yra negatyvios. „Būtina sau pasakyti: aš myliu ir priimu save tokį, koks esu. Reikia sekti, kokius signalus duoda kūnas. Neigiamos mintys trukdo save pažinti, – teigė psichologė S. Andrutienė. – Į gyvenimą atėjome su užduotimi – išmokti mylėti save ir nesvarbu, ką kiti sako ir daro. Kaip reikia save mylėti?.. Pirmiausiai nustoti kritikuoti kitus žmones ir save, nustoti gąsdinti, terorizuoti save – sudarykime savo baimių sąrašą, kad rastume teigiamą afirmaciją“. Pasak jos, gyvenimas – mokykla. Reikia atsisveikinti su savo praeitimi, atleisti sau ir kitiems, judėti į priekį, galvoti pozityviau. Tik tuomet pasieksime neįtikėtinų pokyčių ir save pažinsime naujai. Viskas, ko mums reikia, yra mūsų viduje. Visi turime 24 valandas per parą ir visi esame amžini studentai – mokomės ir mokomės. Iš gyvenimo gausime tiek, kiek save vertiname. „Pažvelkime į save holistiškai. Būkite optimistiški, nes optimistai daugiau pasiekia, mažiau serga“, – akcentavo psichologė. Ji pakvietė visus išbandyti fototerapiją – išsirinkti vieną fotografiją, kitoje jos pusėje užrašyti palinkėjimą ir jį perduoti draugui iš dešinės.

Savo kūrybos eilių pas­kaitė Neįgaliųjų draugijos meninių gebėjimų lavinimo būrelio vadovė Nijolė Jasienė. Mosėdžio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Lina Klovienė dovanojo savo kūrybos dainų ir poezijos puokštę. 

Renginyje gėrėtasi Mosėdžio moterų asociacijos „Ognelė“ projekto „Kūrybon einu šilko keliu“ metu tapyto šilko drabužių kolekcija, kurią pristatė šios asociacijos pirmininkė Bronislava Gadeikienė. Taip pat džiaugtasi ir „Ognelės“ moterų sukurtais paveikslais.

Rūta RONKAUSKIENĖ
Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas