Gerumo ir jautrumo šventėje

Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimo šventės akimirkas.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonava: 

Marius Glinskas informuoja, kaip Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos nariai paminėjo Tarptautinę neįgaliųjų dieną.

Suaugusiųjų švietimo centro salėje vėl suplazdėjo draugijos vėliava, nuvilnijo dainos, vienas po kito skambėjo sveikinimų vėriniai, o palei sieną akis traukė medžio drožėjos Janinos Listvinos sukurtos prakartėlės, sumanumu paženklinti floristikos būrelio, vadovaujamo Ritos Petraškienės, dirbiniai, Irenos Misiukonienės ir Vidos Sinkevičienės mezginiai – visa, kas primena žiemos ir šv. Kalėdų artėjimą.

Pirmiausia scena buvo patikėta jau gerai žinomai humoro grupei „Rykštė“. Vaidinimų entuziastės, vadovaujamos režisierės Angelės Bortkevičienės, šiemet nutarė atidėti į šalį savo šmaikščią satyrą ir parengė rimtesnį mūsų visuomenės piktžaizdes apnuoginantį siužetą. Nestigo darnumo ir „Lietavos“ dainininkių, vedamų į sceną Laimutės Stakeliūnienės, ansambliui. Daina apie Kalėdų laukimą ne vienam išspaudė ašaras.

Dvasios stiprybės, kūrybiškumo, nesenkančios vilties nelengvoje kasdienybėje atrasti prasmę linkėjo savivaldybės administracijos, socialinių partnerių atstovai, Tarybos nariai. Kiekvienam svečiui įteikta po draugijos narės Angelės Daškevič nertą angeliuką, o draugijos pirmininkei Valerijai Lopetienei už ilgametį triūsą ir atsidavimą – jonaviečio Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėkos raštas.

Gėlėmis, padėkomis apdovanotos neseniai garbingų jubiliejų sulaukusios draugijos senbuvės Danutė Kuliavienė ir Salomėja Šereikienė. Žmonės, su savo dirbiniais dalyvavę respublikinėje dailiųjų amatų parodoje „Rudens saulutė“, taip pat pasidžiaugė spalvingomis Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentės Rasos Kavaliauskaitės padėkomis, suvenyriniais draugijos medaliais. Pasiklausyta ir meninio žodžio puoselėtojų – D. Kuliavienės, Gražinos Čekavičienės, Mykolo Kručo, Broniaus Sedlecko kūrybos. Skirstytasi, rodos, sumažėjus kūno ir dvasios skauduliams, o niūrokus veidus pakeitė šviesesni, giedresni. „Geras žmogus – ne profesija, tačiau bent jau mus draugijos renginiai daro tvirtesnius, geresnius“, – dalijosi įspūdžiais į šventę atkakę Globos namų gyventojai Remigijus Gustainis ir Česlovas Tarasevičius.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt