Panevėžio r. Šventojoje stiprino sveikatą

Panevėžio rajono neįgalieji turiningai leido laiką prie jūros.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Upytės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Jolanta Mikšytė „Bičiulystei“ atsiųstame laiške papasakojo apie panevėžiečių stovyklavimą prie jūros.

Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos nariai naudingai ir aktyviai leido laiką Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) mokymo ir reabilitacijos centre Šventojoje.

Kiekvieną dieną savarankiško gyvenimo įgūdžių ir aktyvaus poilsio stovyklos dalyviai pradėdavo rytine mankšta lauke. Po pusryčių laukė paskaitos apie sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą, vėliau puikiai nusiteikę stovyklautojai traukė prie jūros, kur Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė mokė eiti su šiaurietiškomis lazdomis. Pasak pirmininkės, ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis sulaukia didžiulio susidomėjimo, tačiau pirmiausia reikia išmokti, kokiu tempu eiti, kaip laikyti nugarą, kokia turi būti rankų judesių amplitudė, žingsnių ilgis ir pan. „Tik visus šiuos elementus sujungus į visumą galima tikėtis gero poveikio“, – sako A. Petronienė. Tai padėjo neįgaliesiems tapti aktyvesniems, suteikė savarankiškumo, pasitikėjimo savo jėgomis.

Stovykla prie jūros – puiki grūdinimosi, sveikatos stiprinimo, poilsio, atsipalaidavimo erdvė. Neįgalieji džiaugėsi jūra, stip­resni – ir maloniu pasiplaukiojimu, visi grožėjosi saulėlydžiais. A. Petronienė atkreipė dėmesį, kad paplūdimio infrastruktūra netoli Šventosios puikiai pritaikyta neįgaliesiems.

Galime tik didžiuotis pirmininkės A. Petronienės aktyvumu. Jos dėka negalios paliesti Panevėžio rajono žmonės turi galimybę ištrūkti iš namų, bendrauti, mokytis naujų įgūdžių, pasisemti gyvenimo džiaugsmo ir sustiprinti sveikatą. Visada geranoriška ir supratinga pirmininkė daug kalbėjosi su neįgaliaisiais, domėjosi, kaip jiems sekasi, kas jiems labiausiai patiko ar nepatiko, ką nuveikė kiek­vienas atskirai ir visi kartu, ko dar norėtų. Ji leido žmonėms pajusti, kad tiki, jog jie gali susidoroti su sunkumais ar nemaloniomis situacijomis, stengėsi, kad jie kuo daugiau laiko praleistų gamtos apsuptyje, pasisemtų naujų įspūdžių. Aktyviausi stovyklos dalyviai buvo įvertinti ir apdovanoti.

Esame dėkingi Panevėžio rajono savivaldybės, LND ir VšĮ „Vislida‘‘ administracijai, kad galėjome įgyvendinti iš savivaldybės sveikatos rėmimo prog­ramos remiamą projektą.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas