Janina OŽALINSKAITĖ. Gyvenimas – tai galimybė

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

***

Motina Teresė yra pasakiusi: „Gyvenimas ‒ tai galimybė, pasinaudok ja.“ Šios eilutės mus skatina susimąstyti apie tai, kaip mokame pasinaudoti mums skirta laiko atkarpėle.

Kad gyvenime jaustumėmės geriau, pirmiausia turėtume atsakyti į klausimą, kas trukdo taip jaustis. Ar ne nuolatinis ieškojimas kaltų, gailėjimasis, kad anksčiau gyvenome geriau? Nuoskaudos yra baisios tol, kol jų nesprendžiame, nesidalijame su kitais. Kai dalijamės savo problemomis, kitaip jas ir matyti pradedame. Viskas tarytum sumažėja, kai išsakai savo skausmą, nerimą. Per pasidalytą kančią ir džiaugsmą išmokstame suprasti ir atjausti.

Sunkiausia ir sudėtingiausia, kai ant visų pykstame. Iš pykčio nieko nesukursi.

Labai svarbu pažinti save patį, suprasti, kada esi neteisus, kad pats esi ir ne vertingiausias, ir ne tobuliausias. Tas suvokimas padeda mokytis tolerancijos, kuri kaip laužo šiluma traukia prie mūsų žmones.

Kartais tenka išgirsti: „Niekas neįdomu.“ Tai pirmas senat­vės požymis. Susidomėjimas gyvenimu gali trukti ir iki gilios senatvės, netgi ją atitolinti. O domėtis ir mokytis yra ką. Juk visą gyvenimą mokomės būti žmonėmis.

Turime pamėginti išsaugoti bent kažką stabilaus. Taip išlaikysime emocinę pusiausvyrą. Gal tai bus muzika, literatūra, rankdarbiai, susitikimai su draugais.

Galėtume dažniau pasidžiaugti ir padėkoti už tai, ką turime, Likimui, Dievui, kitam žmogui. Jeigu dažniau sakytume vienas kitam gerus žodžius ir dėkotume, nesijaustume tokie skurdžiai, nors likimas yra pateikęs nemažai išbandymų.

Kad ir kokį gyvenimą būtume gavę ‒ su išbandymais, nelaimėmis ir atradimais ‒ norėdami jį keisti, kad bent kiek pasijustume geriau, turime prisiminti, kad svarbiausia keisti požiūrį. Anot vieno filosofo, „nereikia ieškoti naujų žemių, reikia ieškoti naujų akių“.

Janina Ožalinskaitė
Radviliškis

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas