Jubiliejinė poezijos ir draugystės šventė

Poezijos ir draugystės šventės dalyviai.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Kalendorinei vasarai besibaigiant, Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubas „Svajokliai“ pakvietė bičiulius, likimo ir plunksnos brolius į tradicinę kasmet organizuojamą Poezijos ir draugystės šventę. Šiemet ji – jubiliejinė. Pernai gruodį literatų klubas „Svajokliai“ minėjo 25 metų sukaktį. Ta proga išsileistas klubo narių kūrybos almanachas „Pakelės medžiai“. Jubiliejinėje šventėje jis pradžiugino ir klubo narius bei svečius.

Sveikinimo žodžius tarė almanacho rėmėjai Seimo narys Audrys Šimas bei jo padėjėja Eugenija Prokopovičienė, Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus padėjėja Stasė Eitavičienė. Šventės dalyvius pasveikino ir Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lidija Dainiuvienė.

Po gražių linkėjimų ir sveikinimo žodžių liejosi kūrybinės mintys, jausmai, išgyvenimai, kuriais dalijosi literatai svečiai ir „Svajoklių“ klubo nariai. Sulaukėme bičiulių iš Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio, Rokiškio, Anykščių, Kupiškio, Biržų „Versmės“ klubo bei labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“. Renginio svečiams skambėjo Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro ansamblio „Šarma“ atliekamos dainos. Savo kūrybos dainas šventės dalyviams skyrė ir radviliškietis Antanas Stugys. Neįgaliojo vežimėliu judantis Antanas sukūrė emblemas, kuriomis buvo pasipuošę visi renginio dalyviai ir svečiai.

Labai svarbi ir antroji Poezijos ir draugystės šventės dalis – draugiški pokalbiai prie kavos. Aptariame, pasidalijame su bičiuliais įspūdžiais, mintimis, ateities planais. Tai ypač svarbu negalią turintiems žmonėms, nes bendravimas suteikia jėgų ir stiprybės.

Jau tapo tradicija, kad renginius kartu su klubo vadovu veda vis kitas jo narys. Šiemet šventę vedė nauja „Svajoklių“ klubo narė iš Kupiškio rajono Skapiškio Aldona Lavickienė, kuri aktyviai prisidėjo prie almanacho leidimo. Malonu, kad klubui talkina ir jo narių giminaičiai. Šviesaus atminimo klubo nario Simano Balbieriaus žmona mokytoja Vlada Balbierienė mielai prisideda savo idėjomis ir išmintingais patarimais. Ji pagelbėjo ir redaguojant klubo almanachą.

Bendromis jėgomis sukurta šventė teikė džiugesį visiems, kas atėjo tikėdamasis rasti ko nors šilto ir širdžiai brangaus.

Egidijus SALDYS
Literatų klubo „Svajokliai“ vadovas

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas