Algirdas Jakulis.

Algirdas Jaukulis Naujuosius metus pasitiko sustiprėjęs po pernai jį ištikusios traumos. Krisdamas iš neįgaliojo vežimėlio susilaužė šlaunikaulį. Teko operuotis. Bet operacija jau liko praeityje kartu su kitais praėjusių metų rūpesčiais. Į prasidedančius 2022-uosius vyras, daugiau nei 40 metų judantis neįgaliojo vežimėliu, žvelgia optimistiškai. O jo ilgametė patirtis – pamoka mums visiems, dėl niekų kartais mėgstantiems paniurzgėti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jonas ir Virginija Mačiukevičiai gyveno tikrą, ne išgalvotą gyvenimą.

Šis pokalbis nepanašus į ankstesnius. Kalbindavau žmones, kurių susitikimai su neįgaliaisiais trukdavo tik tol, kol jie drauge statė spektaklį, kūrė filmą ar darė kitus darbus. Šį kartą mano pašnekovė – Jono Mačiukevičiaus žmona Virginija Mačiukevičienė, beveik 30 metų buvusi šalia mylimo vyro, rašytojo, pub­licisto, poeto, visuomenės veikėjo, palikusio mus šių metų spalį. Nevardinsiu Jono pastangų ir darbų Lietuvos neįgalių žmonių labui, šį kartą noriu klausti Virginijos apie jos vyrą, duk­ros tėvą, apie šeimos kasdienybę. Ar ta kasdienybė kitokia, kai vyras turi negalią?

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Režisierė Kamilė Gudmonaitė.

Režisierė Kamilė Gudmonaitė, kurdama spektaklį „Šventė“, paremtą dokumentiniais pasakojimais, pakvietė vaidinti skirtingas negalias turinčius žmones. Kodėl režisierė ir jos kūrybinė komanda nusprendė kalbėti apie neįgalumą? Kokias naujas patirtis įgijo? Kodėl nutarė papasakoti apie negalią turinčius žmones?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danielė Streikutė.

Menininkė, Romos Katalikų Bažnyčios bendruomenės narė Danielė Streikutė šią vasarą dalyvavo Tarptautinės evangelizacijos mokyklos organizuotoje stovykloje Kretingos rajone. Danielė pasakoja, kad stovykloje gerosios patirties ji pasisėmė iš bend­raminčių, tarp kurių buvo ir žmonių su negalia. Bendravimo atradimai skatino Danielę dar kartą permąstyti tai, ką patyrė ir naujai suprato.

Palikite komentarą (1 Komentarai)
Puslapis 1 iš 16