Inovacijų ekspertės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė.

Prieš dvejus metus įsteigta UAB „Diabetis“ – gyvybės mokslų startuolis, atliekantis medicinos mokslų tiriamuosius ir taikomuosius darbus, sparčiai juda pirmyn. „Diabetis“ sėkmingai kuria neinvazinį pėdų stebėjimo prietaisą „Feetsee“. Inovacijų ekspertės, šios idėjos autorės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė sutiko pasakoti, kaip veiks šis prietaisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Profesorius Vaidotas Marozas.

Lietuvos mokslininkai pasiruošę padėti sergantiems sunkiomis lėtinėmis inkstų ligomis. Profesoriaus Vaidoto Marozo vadovaujama mokslininkų grupė įgyvendina projektą „KidneyLife“. Koks šis projektas ir kaip jis padės ligoniams? – pasiteiravome profesoriaus.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nelaimė ar sunki liga nebeleidžia judėti taip, kaip anksčiau? Mokslininkai siūlo nepasiduoti, ieško galimybių, kaip sukurti dirbtinius egzoskeletus kūnui ar atskiroms jo dalims. O idėjų jie semiasi gamtoje. Kietasparniai vabzdžiai, skruzdėlės, vėžliai, sraigės turi natūralius egzoskeletus, kurie padeda kūną apsaugoti nuo agresyvaus aplinkos poveikio ir padeda užtikrinti judėjimo aparato funkcijas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šis prietaisas primins, kada reikia gerti vaistus.

Vėl pamiršote išgerti vaistus? Žinoma, patys kalti. Reikėtų vaistus išdėlioti matomoje vietoje. Bet vėl bėda: tabletės gali sugundyti mažus vaikus, anūkus ar naminius gyvūnus, o padariniai tuomet gali būti nepataisomi. Ką gi daryti? „Pillie“ komanda – Aurimas Maldūnas ir dr. Laura Andrijauskaitė – kuria išmanųjį vaistų dalytuvą. Jų paklausėme, kaip sekėsi tai daryti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 9