Rita Zaleckienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Sąnarių artrozė – labai dažna degeneracinė liga, kuria serga tūkstančiai pagyvenusių ir net jaunų žmonių. Gydytojai radiologai ir ortopedai sąnario nusidėvėjimą ir protezavimo poreikį nustato iš rentgeno nuotraukos. Tačiau nuotraukų, darytų skirtingose medicinos įstaigose, kokybė gali būti nevienoda, todėl jas tenka daryti pakartotinai. Jaunų entuziastų komanda radiologams ir ortopedams siūlo efektyvesnį būdą atpažinti sąnario nusidėvėjimo stadiją. Jie sukūrė dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį įrankį, kuris analizuoja rentgeno nuotraukas ir pateikia atsakymą, ar reikia kelio sąnario protezavimo. Apie šį komandos, kurią sudaro įvairių sričių specialistai bei gydytojai radiologai, atrastą sprendimą pasakoja Inoradus  komandos vadovė Rita Zaleckienė.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Donatas Lukšys. Asmeninio archyvo nuotr.

„Vilnius Tech“ (buvusio VGTU) Biomechanikos inžinerijos kated­roje atliekama daug įdomių tyrimų, padedančių parenkant tinkamus protezus. Kalbiname šios katedros lektorių Donatą Lukšį. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dr. Gediminas Mikulėnas prie jo išradimą pristatančio stendo.

Pandemija mus uždarė namuose, įbaugino. Nuolat patiriamas stresas, kamavęs ir prieš pandemiją, vis dažniau tampa širdies ir kraujagyslių ligų priežastimi. Mokslininkų nuomone, vertinant širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę vieni iš svarbiausių yra elektrokardiogramos (EKG) ir kūno temperatūros tyrimai. Reguliariai atliekami tyrimai padėtų užkirsti kelią komplikacijoms, kurias sukelia širdies ir kraujagyslių ligos. Sprendimo ieškoti ėmęsi Lietuvos mokslininkai sukūrė specialius išmaniuosius marškinėlius, kurie suteikia galimybę medicinos personalui gauti informacijos apie pacientų širdies veiklą ir peržiūrėti EKG duomenis ištisą parą.
Kalbiname šio projekto iniciatorių MB „Gedvida“ įkūrėją dr. Gediminą Mikulėną.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslininkas dr. Martynas Jakulis.

Šiandien mokslininkai kuria vis naujas vakcinas nuo koronaviruso, ieško atsakymo, ar buvo galima išvengti pandemijos krizės. O ką apie pandemiją mąsto istorikai? Kokie jų tyrinėjimai? Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto mokslininkas dr. Martynas Jakulis sutiko pažvelgti į epidemijų istoriją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 8