Žmonėms su negalia – Kalėdų eglutė į namus

Socialinio taksi dovanojamos eglutės keliauja į žmonių su negalia namus.

Įtrauktis ir įvairovė
Nustatymai

Kalėdos jau čia pat. Dažnuose namuose jau kvepia imbieriniais sausainiais, languose blyksi girliandos, miško aromatą skleidžia žalia­skarės eglutės. Vis dėlto yra žmonių, kurie patys nebepajėgia susikurti šventinės nuotaikos. „Kalėdos – stebuklų metas, padėsime jums tuo įsitikinti“, – nusprendė Socialinio taksi komanda ir ėmėsi veiklos.

Šventinė nuotaika bus!

„Žmonėms su negalia dažnai sudėtingiau ar net neįmanoma patiems pasirūpinti šventiniais atributais, – sako Socialinio taksi vadovė Solveiga Ratkevičiūtė. – Galimybes įsigyti ir parsivežti kalėdinę eglutę neretai riboja nepritaikyta aplinka ir viešasis transportas, tad ne vienas lieka be šio šventės džiaugsmo.“

Socialinio taksi komanda nutarė šiems žmonėms padovanoti šventinę nuotaiką ir atvežti Kalėdų eglutę. Jeigu reikės, padės ir ją papuošti. „Socialinis taksi šiuo metu teikia paslaugas jau 13-oje savivaldybių ir kiek­vienoje jų galime padėti žmogui su negalia pajusti mažą kalėdinį džiaugsmą, – sako Solveiga. – Drauge sukurti šventinį stebuklą paraginome ir visus Lietuvos žmones – portale aukok.lt pakvietėme juos prisidėti prie šios gražios akcijos.“

Kalėdinis kvietimas buvo išgirstas – geros valios žmonės suaukojo beveik porą tūkstančių eurų. Vieni prisidėjo pinigais, kiti – Žalia stotelė, Vilniaus Kalėdinės Eglutės, Tango Trees, Eaugalai, UAB „Skogran“ – padovanojo ir pačias žaliaskares. „Už surinktas lėšas taip pat bus nupirktos eglutės ir išvežiotos iki Kalėdų, o po švenčių jas surinksime ir pasodinsime“, – mintimis dalijasi S. Ratkevičiūtė.


Stebuklus kuriame kartu

Socialinio taksi sumanymą žmonės su negalia priėmė džiugiai. Jie dėkojo už gražią iniciatyvą ir parodytą dėmesį, dalijosi šventiniais lūkesčiais. Organizatoriai gavo per 30 jų anketų.

„Tuščius namus labai užpildytų kalėdinė eglutė. Ji man dovanotų daug džiaugsmo“, – viliasi vienas. „Noriu matyti ne vien 4 kambario sienų žalumą, bet matyti ir jausti švenčių didžiausią akcentą – eglę“, – jam pritaria kitas. „Neseniai tapau fizinę negalią turinčiu asmeniu, todėl ribotas judėjimas“, – skaudžia lemtimi dalijasi dar vienas žmogus, anksčiau pats pasirūpindavęs eglute Kalėdoms.

Pirmoji kalėdinė eglutė pasiekė prieš 5-erius metus insultą patyrusio vilniečio Gedimino namus. Vyras iki šiol jaučia klastingos ligos pasekmes: ji atėmė regėjimą, kojų stiprumą. Iš draugų sužinojęs apie šią akciją, užpildė anketą ir dėkingas už tokią dovaną.

„Stebuklus kuriame kartu“, – įsitikinusi S. Ratkevičiūtė.

Onė PŪKAITĖ
Socialinio taksi archyvo nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje