Keramika – saviraiškos būdas

Socialinės globos namų gyventojai įsitraukė į kūrybinį procesą.

Atvira visuomenė
Nustatymai

Pirmosiomis liepos dienomis tęstinis socialinis meno projektas „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ atkeliavo ir į Prūdiškių socialinės globos namus. Surengtose keramikos dirbtuvėse talentingi Lietuvos keramikos kūrėjai, žinomi pedagogai Gvidas Raudonius ir Rimantas Inokaitis kartu su globos namų gyventojais įgyvendino bendrą kūrybinę programą. Pastarieji buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo visuomenei.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai galėjo naudotis naujausia keramikos įranga – žiedimo stak­lėmis ir raku degimo krosnele. Gerai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius iškart išdegti specialioje lauko krosnyje. Raku degimo ypatybės suteikia procesui netikėtumo ir įspūdingumo, idealiai tinka keramikos edukacijai.

Rankose laikydami molį žmonės dažniausiai taip įsitraukia į kūrybos procesą, kad užmiršta savo rūpesčius, vargus. Prūdiškių socialinės globos namų gyventojai nuoširdžiai džiaugėsi kūrybinėmis dirbtuvėmis, išgyveno kūrybinį džiaugsmą ir teigiamas emocijas, sustip­rino savo savivertę.

Projekto ,,Keramikos menas – žmogaus gerovei“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamoms grupėms, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Šie tikslai yra neatsiejami ir nuo Prūdiškių socialinės globos namų paskirties ir misijos – užtikrinti socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra, skatinti ir saugoti socialinę gerovę, remti silpnuosius bendruomenės narius, padėti jiems jaustis visaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais.

Pačius įdomiausius kūrybinių dirbtuvių rezultatus – nuo spalvomis žėrinčių indelių iki žaismingų keraminių skulptūrų žiūrovai išvydo Dailininkų sąjungos galerijoje surengtoje bendroje parodoje. Vėliau savo rankų darbo gaminiais gyventojai galės džiaugtis patys arba išskirtinį kūrinį padovanoti brangiausiems ir artimiausiems, nes dovanodami savo laiką ir pastangas iš tiesų dovanojame tai, kas brangiausia.

Galina JUDKINIENĖ
Prūdiškių socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja socialinėms paslaugoms

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas