Diskriminuojantį Švietimo įstatymą būtina keisti

Seimo narys Justas Džiugelis.

Atvira visuomenė
Nustatymai

Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narys Justas Džiugelis ir habilituota socialinių mokslų daktarė, profesorė Vilija Targamadzė kalbėjo apie būtinybę keisti vaikus diskriminuojančias Švietimo įstatymo nuostatas ir imtis realių veiksmų ugdymo sistemoje įgyvendinant įtraukiojo švietimo principus.

„Daugiau nei dešimt metų kalbame apie įtraukųjį švietimą, lygias galimybes visiems įgyti išsilavinimą, tačiau realių veiksmų nematyti. Maža to, Švietimo įstatyme įrašytos nuostatos, diskriminuojančios specialių ugdymosi poreikių turinčius vaikus. Įtraukusis švietimas buvo viena iš dabartinės Vyriausybės programos prioritetinių nuostatų. Jis svarstytas ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, tačiau pasimetė politinių peripetijų sūkuryje. Todėl lyderystės šiuo klausimu būtina imtis Seimo nariams“, – teigė Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys J. Džiugelis, parengęs Švietimo įstatymo 29 str. 10 d. keitimo įstatymo projektą, kuriuo prisidengdami mokyklų vadovai atsisako į ugdymo įstai­gas priimti vaikus su specialiaisiais poreikiais, taip atimdami iš jų galimybę įgyti išsilavinimą, kuris yra be galo svarbus kiekvieno žmogaus ateičiai. Šį Švietimo įstatymo keitimo projektą Seime vykusiame pasitarime analizavo visos suinteresuotos pusės – su švietimu susijusių įstaigų ir organizacijų atstovai.

„Sveikinu šią iniciatyvą, nes ilgus metus ši problema buvo įstrigusi. Įtraukusis švietimas šiuo metu yra labai svarbus, nes specialiųjų poreikių spektras yra labai didelis. Kalbu ne tik apie vaikus su negalia – nepamirškime, kad yra karta, kuri yra panirusi į virtualų pasaulį ir sunkiai iš jo sugrįžta į realųjį. Patirtis rodo, kad vaikystėje šių prob­lemų nesprendžiant vėliau jos užgriūva kur kas sunkesne našta“, – įsitikinusi Vilniaus universiteto profesorė V. Targamadzė.

Anot švietimo ekspertės, įstatymas turėtų būti rengiamas kartu su įgyvendinimo priemonių paketu. Visų norimų tikslų iškart įgyvendinti, žinoma, nepavyks, tačiau jie turėtų būti suskirstyti į etapus ir sistemingai vienas po kito įgyvendinami.

„Švietimas yra per daug svarbi sritis, kad taptų politinių procesų įkaitu. Nepaisant to, kas yra ar bus valdžioje, įtraukusis švietimas ir diskriminuojančių įstatymų keitimas turėtų būti visų partijų susitarimo objektu“, – Seime vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Targamadzė.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas