Paralimpiečiai dalyvaus neįgaliųjų sporto valdyme

Atvira visuomenė
Nustatymai

Lietuvos paralimpinio komiteto narius papildė Paralimpiečių asociacija. Nuo šiol Lietuvos paralimpinio komiteto valdyme dalyvaus keturi nariai: Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, Lietuvos aklųjų sporto federacija, Paralimpiečių asociacija ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas.

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus teigimu, paralimpiečių įliejimas į komiteto valdymą – svarbus žingsnis neįgaliųjų sporte. „Iš patirties žinau, kad žinios apie atletų problemas ne visada pasiekia federacijas ir dėl to klausimų sprendimas užtrunka, stringa. Manau, kad paralimpiečių balso trūko. Dabar jie galės aktyviai dalyvauti priimant visus esminius sprendimus dėl neįgaliųjų sporto“, – sakė M. Bilius.

Pavasarį įsikūrusios Paralimpiečių asociacijos nariu gali tapti kiekvienas asmuo, oficia­liai buvęs Lietuvos delegacijos nariu (ir baigęs karjerą, ir aktyviai sportuojantis) bet kuriose paralimpinėse žaidynėse.

„Paralimpiečių asociacijos nariai – žmonės, atidavę daug pastangų, jėgų ir talento tam, kad jie taptų paralimpiečiais. Baigus karjerą, sportininkas dažnai užmirštamas. Labai svarbus tas emocinis fonas, bendrystės jausmas. Tai – vienas iš dalykų, kurį paralimpiečiams suteiks asociacija. Antra, paralimpiniam sportui reikia daugiau viešumo nei sveikųjų sportui. Turėsime papildomų rankų, kurios prisidės prie viešumo didinimo. Pavyzdžiui, renginiai, asmeninių istorijų sklaida ir pan.“, – dėstė Paralimpiečių asociacijos prezidentas Rimantas Aleksandras Plungė.

„Kažkas turi pasirūpinti buvusiais sportininkais, juos užimti, įtraukti į paralimpinį judėjimą. Būtent tai padarys ši asocia­cija“, – sakė Seulo paralimpinis čempionas, Barselonos ir Atlantos žaidynių prizininkas Vytautas Girnius.

Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas, priimdamas naują narį, rėmėsi ir Tarptautinio paralimpinio komiteto rekomendacija didinti sportininkų vaidmenį priimant sprendimus.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas