JAV ambasadoje – vektorinės tapybos darbų parodos-aukciono sėkmė

Parodos autoriai ir jų vadovas Valdas Kančauskas su Prezidentu Valdu Adamkumi ir JAV ambasadore Anne Hall.

Atvira visuomenė
Nustatymai

Vektorinės tapybos ir fotografijos pagrindų neformalaus vaikų švietimo būrelio vadovo, socialinių projektų autoriaus, vyresniojo specialiojo pedagogo, laisvojo mokytojo Valdo Kančausko ir JAV ambasados Lietuvoje bendruomenės pastangomis ypatingų autorių kūrybinis kelias atvedė ir į Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą Lietuvoje. Ambasadoje pristatyta 20 Lietuvą nustebinusių vektorinės tapybos darbų. 

Parodos atidaryme dalyvavo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall, Prezidentas Valdas Adamkus, „Neregėtos Lietuvos“ fotografijų albumų autorius, fotografas, visuomenininkas Marius Jovaiša, Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Laivienė, kelmiškis jaunųjų menininkų rėmėjas verslininkas, rajono savivaldybės tarybos narys Petras Račkauskas, beveik visa JAV Lietuvoje bendruomenė bei tapybos kūrinių autoriai: Deividas, Saulius, Eglė, Viltė, Ugnė. Jie mokosi Kelmės specialiojoje mokykloje ir Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje. Parodos atidaryme buvo pristatyti 7 nauji, dar niekur neviešinti būrelio mokinių vektorinės tapybos darbai.

JAV ambasadorė Anne Hall kartu su Prezidentu Valdu Adamkumi apžiūri kelmiškių parodą.

Po gražios ir prasmingos paro­dos atidarymo šventės įvyko eksponuojamų kūrinių aukcionas, kuriame dalyvavo visa JAV ambasados Vilniuje bend­ruomenė. Buvo nupirkta net 16 kūrinių iš 20. Surinktas lėšas numatoma skirti darbų autorių ekskursijai į kaimyninę Lat­viją ir dviem kelialapiams į vasaros poilsio ir sporto stovyklą prie Baltijos jūros Klaipėdoje įsigyti.

JAV ambasada Lietuvoje kelmiškių autorių kūrybinius pasiekimus įvertino ne atsitiktinai. Praėjusį rudenį JAV ambasados patarėja žmogaus teisių klausimais Shai Moore ir ambasados politikos ir ekonomikos specialistė Giedra Demereckienė buvo specialiai atvykusios į V. Kančausko organizuotą rajoninį „Laimės aitvarų dienos“ renginį, skirtą specialiųjų poreikių vaikų kūrybiniams gebėjimams puoselėti.

Kelmiškių projektų svarbą atspindi ir žmonių reakcijos parodose, LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės dėmesys (jai įteiktas negalią turinčių vaikų vektorinės tapybos darbas), žiniasklaidos parama ir viešinimas, verslo atstovų, visuomenininkų dėmesys, Vadovybės apsaugos departamento leidimas pakelti vaikų piešinį į dangų per Popiežiaus vizitą Kaune ir Vilniuje matant daugiau kaip 100 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio. Per daugiau kaip metus surengtos 9 parodos. Kūriniai eksponuoti įvairiose prestižinėse Vilniaus miesto erdvėse: Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose, Vilniaus miesto savivaldybėje, Medininkų pilyje, Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje, Bernardinų bažnyčioje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, Santaros klinikose ir t. t.

Šito rankos paspaudimo jaunasis kūrėjas ilgai nepamirš.

Jau derinama nauja vaikų kūrinių paroda Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame Lietuvos tautinio olompinio komiteto organizuojame ,,Olimpinio švietimo forume“, kuriame dalyvaus beveik 600 švietimo ir olimpinio judėjimo atstovų. Per renginį „Žalgirio“ arenoje planuojama pakabinti unikaliuosius, net 70 kvadratinių metrų dydžio, vaikų piešinius – Laimės aitvarus, perkeltus ant specialaus šilkinio vėliavinio audinio.

Projektais ir parodomis neformalaus vaikų švietimo būrelio vadovas, Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas siekia skatinti ypatingų vaikų integraciją į visuomenę, atverti jiems vartus į pasaulį bei padėti save realizuoti, tuo pačiu skatinti skaitmeninės kultūros vystymą edukaciniams bei kūrybinių industrijų plėtros tikslams, kartu plėtojant visuomenės informacinę kompetenciją bei skatinant visuomenę siekti naujų žinių ir jų pritaikymo galimybių. Tačiau pagrindinis V. Kančausko, kaip visuomenininko, tikslas – pasakyti visuomenei, kad šie nepakartojami vaikai gali labai daug. Nepaisant negalios, jie – svarbūs, reikalingi, geba kurti pridėtinę vertę.

„Bičiulystės“ inf.
JAV ambasados Lietuvoje nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas