Paauglių stovykloje – kūrybingumo ir drąsos pamokos

Stovykloje apsilankė parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

Atvira visuomenė
Nustatymai

Lietuvos neįgaliųjų draugija būrelį paauglių pakvietė į stovyklą „Gamtos draugai“. Į Šventąją susirinkę vaikai ir jaunuoliai savaitę praleido gerdami gaivų pajūrio orą ir įspūdžius. Iš stovyklos daugelis išvyko sustiprėję, išdrąsėję, labiau pasitikintys savimi.

Jūra, saulė, smėlis, kopos ir draugų būrys. Taip dažną rytą pradėdavo paauglių stovyklos dalyviai. Po mankštos ir aktyvių rytinių pramogų drąsiausi atsigaivindavo jūroje. Paplūdimyje prabėgo ne viena smagi akimirka – čia stovyklautojai žaidė aktyvius žaidimus, išbandė vandens ir balionų tinklinį, kūrė smėlio skulptūras.

Ypatingą įspūdį stovyklos dalyviams paliko naktinis žygis. Pasišviesdami deglais jie žygiavo pajūriu, mišku, tuo pačiu vykdydami stovyklos vadovių kūrybines užduotis: pasikalbėti su draugu, įvardinti savo baimes, sukurti istoriją ir pan. Stovyklautojai, žygio metu įveikę ne vieną kilometrą, pavargo, bet emocijų prisikaupė ilgam.

Daug džiaugsmo padovanojo ir išvyka į insektariumą Palangoje. Paaugliai tyrinėjo įvairius vabzdžius, vorus, driežus, žalčiukus. Drąsiausi galėjo palaikyti gyvūnus rankoje.

Daug dėmesio stovykloje buvo skiriama sportui, varžyboms, konkursams, bendravimui su bendraamžiais. Netrūko orientacinių ir savęs pažinimo užduočių. Lietingu oru stovyklautojai žaidė įvairius komandinius kūrybinius žaidimus – kūrė koliažus, formavo bokštą iš spagečių ir zefyrų, taip pat išbandė ebru meną, piešė ant akmenukų. Tokia kūryba – puikus būdas atsipalaiduoti, pabendrauti.

Stovyklautojų kūrybingumas atsiskleidė ir atsisveikinimo vakare, kai jie pavirto į fantastinius gyvūnus: vėžlialapę, katadrakonį, pelėvilkę, gand­rakiškį, drambliadinozaurį. Stovyk­lautojai parodė savo talentus – šoko, dainavo, grojo, dek­lamavo eiles, gamino maistą... O vakaro kulminacija tapo balansinės juostos išbandymas ir apdovanojimai!

Stovyklos dalyviai virto fantastiniais gyvūnais.

Neįgalieji susitiko ir su parolimpiniu čempionu, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu Mindaugu Biliumi. Stovyklos dalyvius labai sudomino jo įkvepiantis pasakojimas apie sunkų kelią iki aukso medalio. Paaugliai galėjo iš arti pamatyti, kaip atrodo parolimpinėse žaidynėse Brazilijoje iškovoti apdovanojimai, Europos čempio­nato medaliai. Mindaugas paragino paauglius kuo aktyviau sportuoti ir niekada nenuleisti rankų. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę asmeniškai pabendrauti su čempionu ir nusifotografuoti su juo.

Pasak Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkės Jelenos Ivančenko, tokių stovyklų tikslas – ne tik nuvežti vaikus prie jūros, bet ir atskleisti jų gebėjimus, paskatinti talentus. Ne mažiau svarbu, kad jie būtų skatinami bendrauti, bendradarbiauti neformalioje aplinkoje, ne tik mokykloje. J. Ivančenko teigimu, per keletą metų pastebėta, kad panašaus pobūdžio stovyklos ne mažiau nei vaikams svarbios tėvams. Jiems stovykloje buvo sudarytos galimybės pabendrauti su psichologe, su kitų tėvų vaikais. „Norime, kad jie atsipalaiduotų, pamatytų savo vaikus kitame kontekste, suprastų, kad ne jie vieninteliai turi bėdų, o galbūt jų bėdos ne tokios didelės“, – sakė Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė.

Stovyklos darbą koordinavusi Saulė Vėjelienė džiaugėsi regimais vaikų pokyčiais – buvo tokių, kurie pirmą vakarą visiškai nekalbėjo, nedalyvavo užsiėmimuose, vėliau įsidrąsino, atsipalaidavo ir įsijungė į bendrą veiklą. Iš stovyklos jie išvažiavo ne tik kupini įspūdžių, bet ir susiradę būrį naujų draugų.

Su stovyklos dalyviais atsisveikinta neilgam – tik iki kitos vasaros, iki kitų džiugių, kūrybingų susitikimų.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas