Oleksijus noriai lanko Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklą-daugiafunkcį centrą.

Hanna Mandrykina su 8-erių Oleksijumi neramias žinias apie karo eigą Ukrainoje nuo kovo pradžios stebi iš Lietuvos. Nors virš galvų neskraido raketos, nesigirdi sprogstančių bombų ir apie oro pavojų perspėjančių sirenų, vis tiek neramu. Zaporižėje, iš pasaulio dėmesio nedingstančioje dėl rusų užimtos atominės elektrinės, liko artimieji, namai, buvęs gyvenimas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Oleksandras patenkintas jam skirtu elektriniu vežimėliu.

Karas Ukrainoje itin skaudžiai palietė žmones su negalia. Daugelis jų dėl sudėtingos būklės ilgai negalėjo evakuotis. O tokiai galimybei atsiradus, iš bombarduojamų namų rūsių, slėptuvių išvyko kaip stovi: be seniai pasibaigusių vaistų, neįgaliųjų vežimėlių, slaugos priemonių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Olegas džiaugiasi radęs prieglobstį Lietuvoje.

Jau 8 mėnesiai, kaip Pagėgių savivaldybė tapo antraisiais Olego Lastoveckio, jo šeimos bei giminaičių namais. Karas negalią turintį vyrą privertė priimti nelengvą sprendimą – palikti Novohrad Volynskyi mieste buvusius namus ir ieškoti prieglobsčio svetur. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuva visapusiškai padeda Į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams. Negalią turintiems pabėgėliams ši pagalba ypač svarbi – reikia išmokų ir vaistų, techninės pagalbos priemonių ir sveikatos, socialinių paslaugų. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) pasiruošusi padėti kiekvienam į ją besikreipiančiam ukrainiečiui.

Palikite komentarą (0 Komentarai)