Į susitikimą Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje susirinko gausus būrys negalią turinčių žmonių.

Negalią turinčių žmonių kelias į darbo rinką nėra leng­vas. Apie tai, ko reikia, kad jiems pavyktų įsidarbinti, diskutuota Utenoje, A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Diskusijoje teko išgirsti ne vieną pavyzdį, liudijantį, kad žmonės su negalia dar nėra vertinami kaip lygiaverčiai darbuotojai. Susitikimai įvairiuose šalies regionuose rengiami įgyvendinant Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Pirmo blyno“ komanda.

Socialiniame restorane „Pirmas blynas“ dirbanti žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, komanda nuolat pasipildo naujais nariais – praktikantais. Įgiję praktinių įgūdžių buvę „Pirmo blyno“ praktikantai sėkmingai darbuojasi ne tik šiame restorane, bet ir kitose įmonėse. Ko reikėtų, norint tapti šios socialinės įmonės praktikantu? Kokias užduotis jie gauna? To teiravomės „Pirmo blyno“ socialinės darbuotojos Danguolės Andriuškevičienės.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į susitikimą Marijampolėje atėjo žmonės, kuriems rūpi įsidarbinimo galimybės.

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) jau nuo savo įsikūrimo daug dėmesio skiria žmonių su negalia užimtumui. Šiemet, įgyvendinant Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, rengiami susitikimai įvairiuose Lietuvos miestuose, kuriuose negalią turintys žmonės turi galimybę pabendrauti su Užimtumo tarnybos atstovais ir darbdaviais, sužinoti apie galimybes įsitraukti į įvairias projektines veiklas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (2 Komentarai)

Įdarbinimo tarpininkė Sigita Petrylienė (iš kairės), psichologė Dovilė Navikienė, socialinė darbuotoja Asta Griniutė ir draugijos pirmininkė Laura Žiūkienė.

Žmonių su negalia įsiliejimas į darbo rinką – ne tik valstybės, bet ir nevyriausybinių organizacijų rūpestis. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Aš žinau kaip“ įgyvendina ir Kauno miesto neįgaliųjų draugija. Kompleksinės specialistų komandos paslaugos žmonėms su negalia padeda ne tik įsilieti į darbo rinką, bet ir joje išlikti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vytautas Paulikas (dešinėje) su Evaldu Čibirka ir Stasiu Dadūra.

Kodėl šiandien negalią turintys žmonės dar dažnai neranda darbo ir jaučiasi nelaukiami darbo rinkoje? Jiems trūksta ryžtingumo ir motyvacijos? O gal negalią turinčių žmonių gebėjimais dirbti vis dar nepasitiki darbdaviai?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekos darbuotojos šiltai sutiko Laurą Marčiutę.

Trečius metus Lietuvoje vykstanti iniciatyva „DUOday“ sulaukia vis didesnio palaikymo. Šiemet prie jos prisijungė ir žmones su negalia priėmė 80 įmonių ir organizacijų. Atsiranda ir vis daugiau „DUOday“ iniciatorės socia­linės įdarbinimo agentūros „SOPA“ bendraminčių – šįkart darbo „šešėliavimo“ akciją ji įgyvendino kartu su 11 partnerių. Tarp jų – ir projekto „Unikalus gyvenimas“, kuriuo siekiama padėti negalią turintiems asmenims įsidarbinti atviroje darbo rinkoje, sumanytojai. 15 šio projekto dalyvių išbandė save įvairiose darbo vietose – nuo bibliotekos, banko, ministerijos iki prezidentūros.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vis daugiau dėmesio skiriant žmonių su negalia integracijai į atvirą darbo rinką, potencialiems darbdaviams trūksta informacijos, ko tikėtis ir ką daryti, jeigu norėtų priimti negalią turintį žmogų. Su Užimtumo tarnybos Komunikacijos skyriaus atstove Milda Jankauskiene kalbamės apie tai, kokia valstybės parama galėtų labiau motyvuoti darbdavius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„DUOday“ iniciatyva šiemet vyksta 12-oje Lietuvos miestų.

Birželio 2 d. – tarptautinės „DUOday“ iniciatyvos diena. Visą šią savaitę įmonės ir organizacijos atveria duris ir kviečia žmones su negalia išsibandyti įvairias darbo pozicijas. Lietuvoje prie iniciatyvos šiais metais prisijungė per 80 įmonių ir organizacijų, kurios žmonėms su negalia pasiūlė išbandyti beveik 150 skirtingų darbo vietų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Susitikimo dalyviams temų diskusijoms netrūko.

Įgyvendindama Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2022 metais projektą Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) šiemet daug dėmesio skirs žmonių su negalia užimtumo atviroje darbo rinkoje skatinimui. Numatyta surengti 3 susitikimus, kuriuose Užimtumo tarnybos (UT), darbdavių atstovai su negalią turinčiais žmonėmis diskutuos apie jų įsidarbinimo galimybes, atviros darbo rinkos poreikius ir lūkesčius. Pirmasis toks susitikimas įvyko Kaune. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2