Piligriminė kelionė po Lenkiją

Piligrimai aplankė daug gražių Lenkijos miestų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Nemenčinė: 

Džiugu, kad ir Lietuvoje yra pritaikytų autobusų.

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai buvo išvykę į aštuonių dienų piligriminę kelionę. Šių metų išvykos tikslas – pamatyti didžiausią Lenkijoje ir aštuntą pasaulyje šventyklą Lichene. Išvykoje dalyvavo 38 asmenys.

Pirmoji stotelė – Aušros vartai. Ten piligrimus šiltai pasitiko ir palaimino ilgametis Centro draugas kunigas Nerijus Grigaliūnas. Diena autobuse niekam neprailgo. Keliauninkai smagiai traukė dainas, kurios persipynė su maldomis ir susipažinimu.

UAB „Mažeikių autobusų parkas“ suteikė galimybę keliauti oriai, patogiai ir saugiai, nes autobusas pritaikytas asmenims su negalia. Dėl to turintieji judėjimo sunkumų į autobusą įlipo ir išlipo sklandžiai, greitai ir su plačia šypsena. 2015 metais, kai vykome į Romą, pritaikytą autobusą teko nuomotis net iš Lenkijos. Malonu, kad dabar tokia galimybė atsirado Lietuvoje. Vairuotojai Vytautas Mažrimas ir Antanas Pocius rūpinosi ne tik kelionės saugumu bet ir esant poreikiui visada ištiesdavo pagalbos ranką.

Neįgalieji, pasiekę tikslą, nesijautė pavargę ir išskubėjo į vakarines pamaldas. Visos viešnagės metu savo dieną piligrimai užbaigdavo pamaldomis Licheno bazilikoje.

Antrą kelionės dieną Centro lankytojai aplankė Gniezną – pirmąją Lenkijos sostinę. Susipažino su miesto istorija, aplankė katedrą, ten dalyvavo šv. mišiose. Vėliau keliavo link pirmųjų Lenkijos krikščionių gyvenviečių Lednicos ežero saloje. Anot legendų, būtent čia karalius Mieško I pradėjo krikštyti lenkų tautą. Nuvyko į Pola Lednickie, savo jėgomis ar padedami savanorių ir darbuotojų kirto „Žuvį“ – simbolinius Trečio tūkstantmečio krikščionybės vartus.

Vieną dieną piligrimai praleido Torunėje. Nekreipdami dėmesio į nesibaigiantį lietų, tęsė apžvalginę ekskursiją po miestą, kuris dar vadinamas Šiaurės gotikos centru. Pamatė tipišką viduramžių laikų senamiestį, Šv. Jonų ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos katedras, Rotušę, M. Koperniko namą, paminklą, Kreivąjį bokštą, Tilto vartus, gynybinę sieną. Po pie­tų įveikė gana sudėtingą „įlipimą“ į laivą ir pasinėrė į romantišką kelionę upe, kur netikėtai sutiko „Nacionalinės ekspedicijos Vysla“ laivą su įgula. Draugiškai susimojavę bei iškėlę Lietuvos vėliavą piligrimai tęsė savo kelionę.

Ketvirtą dieną keliauninkai šturmavo Poznanę – tyrinėjo miesto architektūrą, pamatė įžymiuosius ožiukus, mėgavosi skaniosiomis bandelėmis „Rogal“. Pažintinę dieną Poznanėje piligrimai užbaigė šv. mišiomis pas dominikonus. Nors oras nelepino, bet kunigo pamokslas sušildė iš vidaus ir suteikė jėgų keliauti toliau. Kai kuriems neįgaliesiems pasivaikščioti yra iššūkis, kitiems be pagalbos nepavyktų net išriedėti iš namų, o čia bendromis jėgomis buvo įveiktos keturios kelionės dienos.

Kitą dieną dalyvavome Atlaidų mišiose. Smagu, kad tokioje šventėje, sutraukiančioje iš viso pasaulio atvykstančius piligrimus, asmenys, judantys vežimėliu, galėjo dalyvauti ir šv. mišiose bazilikos viduje, ir keltuvais operatyviai nusileisti, prisijungti prie procesijos lauke.

Dar nuvykome į Ciechocinką, mineraliniais vandenimis ir druskos bei juodo prisotintu oru išgarsėjusį kurortinį miestą. Čia tiesiog mėgavomės gražiais jo parkais ir gėlynais.

Paskutinę dieną praleidome Lichene. Diena prasidėjo kopimu į šventyk­los bokštą. Iš 141 metro aukščio grožėjomės šventyklų kompleksu, sodais ir atsiveriančiu vaizdu. Vėliau buvo individualių maldų laikas, kada kiekvienas atskirai, tyloje ir susikaupime, galėjo padėkoti Dievui už nuostabią galimybę keliauti ir pamatyti pasaulį. Pasirodo, Lichene yra maža Aušros vartų kopija. Joje kabo du paveikslai, bylojantys apie Lietuvos krikštą ir Liublino uniją.

Visur gerai, bet namuose geriausia. Tokių žodžių ir maldos vedami išvykome Lietuvos pusėn. Truputį liūd­ni, kad piligriminė kelionė baigiasi, bet sotūs dvasiškai, su ramybe širdyje lengvai įveikėme kelią namo.


Božena NAREIKO
Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje