Naujose patalpose – pradėtų darbų tąsa ir naujos idėjos

Įkurtuvių juostelę perkirpo l.e.p. socialinės apsaugos ministrė A. Pabedinskienė ir Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė A. Kandratavičienė.

Darni aplinka
Nustatymai

Neįgaliųjų reikalų departamentas persikėlė į naujas patalpas. Jam skirtos atnaujintos buvusios Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos patalpos Švitrigailos g. 10, Vilniuje. Simbolinę jų atidarymo juostelę perkirpusios l.e.p. socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė vylėsi, kad šioje, jau ketvirtoje, vietoje Departamentas įsikurs ilgam, o jo darbai bus prasmingi ir neįgaliesiems labai reikalingi.

J. Bernatavičius įvertino patalpų pritaikymą rateliais judantiems neįgaliesiems. 

J. Bernatavičius įvertino patalpų pritaikymą rateliais judantiems neįgaliesiems.

Po atlikto remonto patalpos iš esmės pasikeitė: čia šviesu, erdvu, įrengti pritaikymai įvairios negalios asmenims. Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavičius, išbandęs patalpose esančią nuovažą, teigė, kad stipresni ratukininkai jas nesunkiai įveiks. Jis pats be pagalbos neišsivertė, tačiau dar nuožulnesniems ir ilgesniems pandusams įrengti nebuvo sąlygų.

Departamento patalpose nebus sunku orientuotis ir regėjimo negalią turintiems asmenims. Ryškios taktilinės juostos, vedimo takeliai, pažymėti laiptų kraštai padės pasiekti reikiamą kabinetą, specialistą.

Į naujas patalpas persikėlęs Departamentas pratęsė gražią tradiciją – savo erdvėse pristatyti neįgaliųjų kūrybos darbų (čia eksponuoti Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuotame dailininkų plenere sukurti linoraižiniai), jų veiklas atspindinčias parodas (prieš Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes surengta neįgaliųjų sporto pasiekimų fotografijų pa­roda). Naujosioms patalpoms jaukumo suteikė jų sienas papuošę Olgos Biskienės ir jos dukros Rimos Biskytės siuvinėti paveikslai.

Įkurtuvėms skirtas renginys tapo gera proga pristatyti ir kitas neįgaliųjų kūrybines veiklas. Šįkart iniciatyvą į savo rankas perėmė Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Jos įkurtas „Spalvų orkestras“ pasitiko svečius, o daugeliui jau gerai pažįstamas Emilis Korickij profesionaliai atliko keletą dainų. Žaismingumo renginiui suteikė ir jo dalyvių rankose besisukantys spalvingi vėjo malūnėliai. Juos „Gubojos“ surengtose kūrybinėse dirbtuvėse galėjo pasidaryti kiekvienas norintis.

Šventinis įkurtuvių renginys sulaukė didelio svečių būrio. Bendradarbiavimo partneriai, kolegos džiaugėsi geresnėmis bičiulių darbo sąlygomis, linkėjo sėkmingai tęsti pradėtus darbus, brandinti ir įgyvendinti naujas idėjas. Su Departamentu bendradarbiaujančių nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų atstovai vylėsi, kad ir toliau čia bus ginamos neįgaliųjų teisės, atstovaujama jų interesams, siekiama visapusiškos jų integracijos į visuomenę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas