Seimas priėmė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymą

Aktualijos
Nustatymai

Seimas vieningai, 114 balsavime dalyvavusių parlamentarų balsavus už, pritarė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymui (projektas Nr. XIVP-2209), kuriuo įgyvendinama europinė direktyva, kad kuo daugiau asmenų su negalia galėtų naudotis atitinkamais gaminiais ir paslaugomis.

„Lietuvoje tikrai dar matome daug problemų, susijusių su informacijos neprieinamumu. Apie 65 proc. asmenų su negalia, dėl aplinkos neprieinamumo, teigia patiriantys sunkumų savarankiškai gyventi. Tai yra iš tikrųjų didelis procentas“, – lapkričio pradžioje pristatydama naują teisės aktą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Europinė direktyva, kurios nuostatas įgyvendina Lietuva, apima išmaniuosius įrenginius (telefonus, kompiuterius, skaityk­les – elektronines knygas, kitus prietaisus, įskaitant naudojamus elektroninių ryšių paslaugoms audiovizualinei žiniasklaidai), banko paslaugas – savitarnos terminalus, elektroninių ryšių paslaugas, elektroninę prekybą, transportą ir kt. Prieinamumo reikalavimai taip pat bus taikomi Bendrojo pagalbos centro atsakymams į pagalbos prašymus, kurie gaunami skubios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės, direktyvos įgyvendinimas bus naudingas verslui, ekonominės veiklos vykdytojams, nes visoje Europos Sąjungos vidaus rinkoje bus suvienodinti konkretiems gaminiams ir paslaugoms taikomi prieinamumo reikalavimai: „Sumažės prisitaikymo kaštai, kuomet prisitaikyti bandytų kiekviena šalis narė atskirai. Pagrindinė nauda, aišku, yra asmenims su negalia; įgyvendinant teisę į prieinamumą, daugiau asmenų su negalia turės galimybę naudotis atitinkamais gaminiais ir paslaugomis.“

LRS ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas