Kojų venų operacijos apdraustiesiems – nemokamos

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys už jiems atliktą kojų venų operaciją patys mokėti neturi. Nepriklausomai nuo operacijos metodo – ar tai būtų chirurginis ar lazerinis – išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Vidutinė kompensuojama šios paslaugos kaina – 828,85 euro.

Ligonių kasos vis dažniau sulaukia pacientų klausimų, ar jiems reikia mokėti už kojų venų (flebektomijos) operacijas, ypač kai jos atliekamos lazeriu. Apie papildomą užmokestį žmonėms neretai užsimena pačios gydymo įstaigos, kuriose atliekamos tokios operacijos. Motyvas – esą ligonių kasos padengia tik dalį operacijos kaštų.

Ligonių kasų specialistai pabrėžia, kad visos planinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos PSD apdraustiems žmonėms apmokamos PSDF lėšomis, jei šios paslaugos teikiamos turintiesiems gydytojo siuntimą ir jei paslaugas teikiančios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis dėl jų teikimo su teritorine ligonių kasa (TLK). „Taigi visais atvejais, jei išsiplėtusių kojų venų operacijos yra atliekamos pagal medicinines indikacijas, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu, ligonių kasos PSDF lėšomis apmoka visą šios paslaugos nustatytą bazinę kainą. Pacientui už operaciją, vaistus bei reikalingas specialias priemones mokėti nereikia“, – sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Savičiūtė. Pasak jos, už šią paslaugą iš PSDF sumokama vidutinė kaina – 828,85 euro – yra pakankama ir visiškai padengia operacijos, kokiu metodu ji bebūtų atliekama, sąnaudas.

Ligonių kasų specialistai primena, kad turint nusiskundimų dėl išsiplėtusių kojų venų, pirmiausia reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs pacien­to sveikatos būklę, nuspręs dėl tolesnio gydymo – tyrimų, siuntimo konsultuotis pas specialistą ir kt.

Turėdamas siuntimą kojų venų operacijai, pacientas gali rinktis gydytoją ir gydymo įstaigą, kuri turi sutartį su TLK, ir gauti PSDF lėšomis apmokamas paslaugas. Paprastai kojų venų operacijos yra planinės, dažniausiai jos atliekamos dienos chirurgijos sąlygomis, t. y. pacientas tą pačią ar kitą dieną išleidžiamas namo. Operaciją atliksiantis gydytojas turi įvertinti konkretų paciento atvejį, paskirti datą ir paaiškinti apie numatomą operacijos metodą.

Kad pacientams būtų leng­viau pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, VLK interneto svetainėje skelbia gydymo įstaigų, su kuriomis yra pasirašytos sutartys, sąrašus. Pasitikrinti galite dalyje E. paslaugos: „Sveikatos priežiūros įstaigos ir paslaugos visoje Lietuvoje“.

VLK ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas