Nustatant specialųjį poreikį darbingumo lygio iš naujo vertinti nebūtina

Aktualijos
Nustatymai

Klausėte-atsakome

„Prieš kelerius metus dėl amputuotos kojos man buvo nustatytas netektas darbingumas. Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo poreikis tuomet nebuvo vertintas. Norėčiau išsilaikyti vairavimo egzaminą ir gauti tikslinę kompensaciją automobiliui įsigyti, pritaikyti. Noriu sužinoti, ar tam, kad būtų nustatytas šis specialusis poreikis, turės būti iš naujo įvertintas ir netektas darbingumas? Kokius dokumentus reikia pristatyti, kreipiantis dėl šio specialiojo poreikio?“ – klausia „Bičiulystės“ skaitytojas.

Atsako Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Asmenų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Nomeda Pikelytė.

Kadangi darbingumo lygis nustatytas anksčiau, dėl specia­liojo automobilio įsigijimo poreikio tokiu atveju reikia kreiptis bendra tvarka kaip ir dėl kitų specialiųjų poreikių – būtina pateikti naują gydančio gydytojo parengtą siuntimą. Darbingumo lygio iš naujo vertinti nebūtina, nes jis galioja iki nustatyto termino. Kartu su siuntimu Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai asmuo turi pateikti prašymą nustatyti specialųjį lengvojo automobilio ir jo techninio pritaikymo kompensacijos poreikį ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas