Vaistinėse galima įsigyti 4 rūšių jodo – kuris kam skirtas?

Spiritinis jodo tirpalas.

Aktualijos
Nustatymai

Konsultuojame, komentuojame

Vis dažniau vaistinėse teiraujamasi, kokias tabletes reikia vartoti branduolinės nelaimės metu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Laura Gogienė sako, kad gyventojai dažnai nežino, jog kalio jodidas ir mikroelementas jodas yra skirtingos medžiagos.

Avarinis – kalio jodidas. Kalio jodido tabletės yra skirtos apsaugoti žmogaus skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo. Jos gali būti vartojamos tik įvykus branduolinio reaktoriaus avarijai, profilaktiškai šių tablečių vartoti negalima. Jas reikia vartoti tik esant Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijai.

 

Papildai su jodu. Jodas yra labai svarbus mikroelementas mūsų organizmui. Jis padeda palaikyti normalią skydliaukės hormonų gamybą ir normalią skyd­liaukės veiklą bei normalią nervų sistemos veiklą. Jodas reikalingas gerai odos būklei bei energijos apykaitai organizme. Dažnai jis įeina į polivitaminų kompleksus, bet vaistinėse galima įsigyti ir tik jodo tablečių. Puikus jodo šaltinis yra jūrų dumbliai, jūrų kopūstai, žuvys, jūros gėrybės.

Joduotas povidonas. Tai stipriomis antibakterinėmis savybėmis pasižymintis, nedirginantis, gerai toleruojamas junginys, kuriame jodas sujungtas su polivilpirolidono (PVP) komp­leksu. Jis gaminamas tepalų ar tirpalų forma ir vartojamas nudegimų, žaizdų, opų antiseptiniam gydymui bei infekcijos profilaktikai. Purškiamu joduotu povidonu galima dezinfekuoti burnos ertmę bei ryklę esant skausmui, uždegimui.

Spiritinis jodo tirpalas. Jis pasižymi antiseptiniu poveikiu ir skirtas vartoti tik išoriškai ant odos. Jo negalima skiesti ir gerti, tepti ant atvirų žaizdų.

Prieš vartojant bet kurį jodo preparatą rekomenduojama įsitikinti, kad žmogus nėra alergiškas jodui. Jį atsargiai vartoti rekomenduojama ir sergantiems skydliaukės ligomis.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas