Top Straipsniai

Grid List

Viktorijos Pinkovskajos dukrai nustatytas sunkus neįgalumas. Šeimai būtinos laikino atokvėpio paslaugos.

Atvira visuomenė

Prieš bene penkerius metus pradėta kalbėti apie atokvėpio paslaugą – apie tai, kad ir Lietuvoje turi atsirasti galimybė negalią turinčius artimuosius prižiūrinčioms (slaugančioms) šeimoms trumpam atitrūkti nuo slaugymo. Ši paslauga kai kuriose savivaldybėse buvo išbandyta įgyvendinant Europos socialinio fondo finansuojamą projektą. Ar projektui pasibaigus ši paslauga išliks?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Edmundas Buklys su vyriausiu sūnumi Edvinu ir seserimi Justina įsiamžino su Prezidentu Gitanu Nausėda ir Diana Nausėdiene.

Atvira visuomenė

Tėvo dienos išvakarėse Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene surengė tėvų pagerbimo ceremoniją ir įteikė jiems padėkas už atsakingą ir pozityvią tėvystę. Tarp pagerbtų tėvų – ir negalią turintys ar neįgalias atžalas auginantys tėvai, kuriuos pristatė Lietuvos negalios organizacijų forumas ir asociacija „Savarankiškas gyvenimas“.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų 2019 metų laureatai.

Tolerancijos testas

Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose jau septintą kartą pagerbti daugiausiai žmogaus teisių užtikrinimo srityje nuveikusių iniciatyvų autoriai. Visuomenė dėmesį atkreipė ir apdovanoti pasiūlė daugiau kaip 100 žmonių, iniciatyvų, projektų. 8 nominacijų laureatams įteiktos menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės ir AB „Swedbank“ įsteigti piniginiai prizai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Draminiame gatvės veiksme ,,Pamokymas apie laimę‘‘ aktoriai pasakoja mūsų planetos gimimo istoriją, žmonijos evoliuciją.

Tolerancijos testas

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos rengiamas tarptautinis ypatingų teatrų festivalis „Begasas“ šįkart buvo išties ypatingas. Tradicinę sceną į virtualią erdvę iškeitęs renginys leido susipažinti su Lietuvos, Lenkijos, Sakartvelo, Ukrainos ir Uzbekijos neįgaliųjų teatrais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas priėmė neįgaliesiems svarbias Transporto lengvatų įstatymo pataisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vyriausybė pritarė Švietimo įstatymo pakeitimams, kurie naikina diskriminuojančias nuostatas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams: jie galės lankyti artimiausią gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, bus priimami visiškai lygiais pagrindais su kitais mokiniais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“ Širvintų-Giedraičių mūšio 100-mečio paminėjime.

Bendruomenės balsas

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė „Bičiulystei“ parašė, kaip iš karantino gniaužtų vadavosi kūrybingi širvintiškiai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akį traukia darbščių auksarankių atnaujintos kėdės.

Bendruomenės balsas

Šiaulių r. neįgaliųjų draugijos Kairių padalinio neįgalieji su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi žinute apie per karantiną gimusią naują veiklą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Angelė Rudžianskaitė.

Aš – pilietis

Tėvo mirusio rankomis laužau duoną, mirusios motinos raukšlės teka mano veidu į amžinybės upę. / J. Marcinkevičius /

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Techninės pagalbos priemonės profilaktinė priežiūra ir remontas – būtina sąlyga, kad ji ilgiau tarnautų. Šiame „Bičiulystės“ numeryje – apie tai, ką reikia žinoti sugedus techninės pagalbos priemonei.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Komunikacijos techninės pagalbos priemonė skirta asmens, turinčio judėjimo, intelekto ir kitų negalių, prarastoms dėmesio, verbalinės kalbos suvokimo, rašymo, skaitymo, bendravimo ir atminties funkcijoms kompensuoti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų vežimėliais galima atvažiuoti iki pat ežero.

Universali aplinka

Atėjus vasarai, ypač karštą dieną, vis dažniau pradedame dairytis poilsio prie vandens telkinių. Juolab kad apribojimų dėl koronaviruso pandemijos vis mažėja. Tačiau neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms rasti vietą, kur galėtų laisvai privažiuoti, o gal ir išsimaudyti, labai sudėtinga.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų reikalų departamentas pirmasis įsivertins, kaip jo aplinka ir paslaugos prieinamos visai visuomenei.

Universali aplinka

Universalus dizainas (UD) – daugeliui jau neblogai žinomas terminas. Vis dėlto, pasak Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus pavaduotojos, vykdančios direktoriaus funkcijas, Jolantos Šliužienės, nors jau kurį laiką kalbėjome apie universalaus dizaino principų taikymą, trūko praktinių įrankių įsivertinti savo paslaugų, priemonių bei gaminių prieinamumą. Neįgaliųjų departamento iniciatyva toks įrankis – UD patikros lapas – sukurtas ir jau pristatytas Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kone metus Ianas sėdėjo su tyrėjais prie kompiuterio ir mokėsi „kalbinti“ savo ranką.

Mokslo parkas

Galvos smegenyse įkurdintas implantas pakeitė dėl sunkaus stuburo pažeidimo kenčiančio vaikino, universiteto pirmakursio iš Ohajo (JAV), gyvenimą. Jis ne tik įstengia pajudinti paralyžiuotą ranką, bet ir jaučia liečiamų daiktų savybes.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Aurelija Šilinskaitė.

Mokslo parkas

Mobilioji programėlė „Aichom“, veikianti su „Apple“ išmaniąja apyranke – puikus sprendimas žmonėms, kenčiantiems nuo laikino atminties praradimo, dėl kurio kyla baimė pasiklysti, nerasti kelio namo. Kaip jis palengvins senatvinėmis demencijomis sergančių žmonių, jų artimųjų gyvenimą, kalbamės su viena šio startuolio įkūrėjų, jo vadove Aurelija Šilinskaite.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Vaida Pokvytytė – Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, Kauno neįgaliojo jaunimo rek­reacijos ir sporto klubo vadovė, dar būdama moksleivė svajojo skatinti žmonių fizinį aktyvumą. Tačiau mintis, kad ateityje savo darbą susies su negalią turinčių žmonių sveikatinimu ir sportu, merginai nebuvo kilusi. Neįgaliųjų Vaidos aplinkoje nebuvo ir ji nelabai įsivaizdavo, kad jie galėtų sportuoti. Bet kaip tuomet mergina klydo.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Loreta Stašinskienė.

Kaip aš pažinau negalią

Pagėgių neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė visada pasitempusi, geros nuotaikos. Nežinodamas net neįtartum, kad ji turi tiek ligų ir negalių, jog net suskaičiuoti sunku. Moteris sako niekada nesiskundžianti, o į priekį veda tikėjimas, kad viskas bus gerai, ir aktyvi veikla.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija