Top Straipsniai

Grid List

Lazdijų rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Strankauskienė seminare asmeninio asistento paslaugų organizatoriams.

Atvira visuomenė

Savivaldybėse įsibėgėja antrasis asmeninio asistento paslaugų bandomojo projekto etapas. Pusšimčiui Kauno ir Šiaulių regionuose gyvenančių proto ir psichikos neįgaliųjų jau išbandžius asmeninio asistento paslaugas, dabar jų naudą vertina fizinę ir kompleksinę negalią turintys asmenys. Planuojama, kad 2019-2021 metais asmeninio asistento paslaugomis galės pasinaudoti 1 593 neįgalieji. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų šiam projektui skirta 4,9 mln. eurų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kauno miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas susirūpinęs: draugijos parengtas projektas nebuvo finansuotas.

Atvira visuomenė

Savivaldybės jau paskirstė lėšas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams įgyvendinti. Pasidomėjome, kokios nuotaikos neįgaliųjų organizacijose ir ką žada negalią turintiems žmonėms šių metų finansavimas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė pristato būsimo kompleksinių paslaugų centro viziją.

Tolerancijos testas

Vilniuje auga daugiau kaip 2,2 tūkst. vaikų, kuriems nustatytas sunkus, vidutinis arba lengvas neįgalumo lygis. Vos 124 iš jų gauna dienos socialinės globos paslaugas, kurių laukti tenka apie 2,5–3 metus. Sostinės savivaldybė ruošiasi bent iš dalies palengvinti neįgalius vaikus auginančių šeimų situaciją – uždaromų vaikų socialinės globos namų vietoje kurs kompleksinių paslaugų centrą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Metų trenerio“ nominaciją laimėjęs Linas Balsys (kairėje) ir „Metų proveržio“ nominacijos laureatė Aušra Garunkšnytė su apdovanojimą bėgikei įteikusiu „Citadele“ banko Lietuvos filialo ir administracijos vadovu Vaidotu Gurskumi.

Tolerancijos testas

Tradiciniai geriausių metų neįgaliųjų sportininkų apdovanojimai šiemet atsinaujino – jie pirmą kartą surengti su stereotipus apie neįgaliųjų bendruomenę laužyti siekiančio judėjimo „Parateam Lietuva“ vėliava. Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ iškilmingai pagerbti geriausių rezultatų pasiekę, labiausiai įkvepiantys sportininkai, jų treneriai, naują paralimpiečių pamainą auginantys sporto klubai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariai ir LND pirmininkė Jelena Ivančenko susitiko su Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi.

Bendruomenės balsas

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko su asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentu Ričardu Dubicku ir kitais jos nariais susitiko su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu, Jonavos rajono savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Varėnoje surengta neįgaliųjų fotografijų paroda.

Bendruomenės balsas

Laima Jezepčikaitė su „Bičiulystės“ skaitytojais pasidalijo fotografijų parodos įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pasirašytas memorandumas, kuriuo įsipareigota kasmet pritaikyti po vieną ugdymo ir sveikatos įstaigą kiekvienoje savivaldybėje.

Universali aplinka

Švietimo, mokslo ir sporto bei sveikatos apsaugos ministrai, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas ir Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo kasmet pritaikyti po vieną ugdymo ir sveikatos įstaigą kiek­vienoje savivaldybėje. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pirmą kartą surengti apdovanojimai „Kaunas visiems“ suteikė progą padėkoti verslo ir visuomenės atstovams bei organizacijoms „už pastangas plėtojant patogią bei draugišką miesto aplinką“. Rinkimuose išskirtos trys nominacijos: vietos, verslo ir iniciatyvos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

5-metis Dominykas jau džiaugiasi M. Sverdiolo sukurtu rankos protezu.

Mokslo parkas

Jau du vaikai, turintys rankos negalią, gali naudotis vilniečio Mažvydo Sverdiolo 3D spausdintuvu sukurtais pagalbiniais įtaisais. 7-metė Aurilė iš Gargždų ir 5-metis Dominykas iš Kauno pagalbinį įtaisą gavo nemokamai. M. Sverdiolas pasiruošęs neatlygintinai padėti ir kitiems vaikams. Mažvydas ir Aurilės mama Ernesta sutiko pasidalyti nauja patirtimi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

Mokslo parkas

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mindaugo Mikulėno nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Seimo narė I. Šimonytė ilgus metus slaugė sunkiai sergančią mamą. Nelengva įsivaizduoti, kaip ji, dalyvaudama prezidento rinkimuose, atlaikė visą tuo metu tekusią naštą. Nepaisant įtemptos darbotvarkės, I. Šimonytė kasdien po keletą kartų lankydavo mamą net ir tuomet, kai ji buvo prižiūrima privačioje slaugos įstaigoje. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Spektaklis „Romeo ir Džiuljeta“ . Scenarijaus autorė ir režisierė Janina Mažeikienė. Scenografas ir kostiumų autorius – Nojus Petrauskas.

Kaip aš pažinau negalią

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro liaudies teatro vadovė ir režisierė Janina Mažeikienė sako, kad gestų kalbos ją išmokė kurtieji aktoriai, su kuriais pradėjo dirbti beveik prieš 40 metų. Per repeticijas aktoriai vis dar tobulina Janinos gebėjimus susikalbėti gestais, o ji sako, kad bendraudama su kurčiaisiais pasisemia gerų emocijų, energijos, daug juokiasi ir kalbasi apie viską. Vis dėlto pati darbo pradžia su klausos negalią turinčiais žmonėmis nebuvo labai lengva.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Biržų neįgaliųjų literatų klubas „Svajokliai“ susirinko į „Skrybėlių fiestą“.

Kūrybos laboratorija

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija