Top Straipsniai

Grid List

Socialinės reabilitacijos paslaugas teikiančioje Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje veiklos netrūksta.

Atvira visuomenė

Seimui pateiktas Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimo projektas, kuriame pasiūlyta socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje prilyginti socialinės priežiūros paslaugoms ir, siekiant užtikrinti jų kokybę, prieinamumą bei tęstinumą, taikyti tuos pačius reikalavimus, kaip ir kitoms tokio pobūdžio paslaugoms, jas akredituoti. Kas paskatino imtis tokių permainų ir kaip jos atsilieps tiek šių paslaugų teikėjams, tiek jų gavėjams? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Paroda „Tarp“ siekia skatinti dialogą tarp negalią turinčių asmenų ir visuomenės.

Atvira visuomenė

Marijampolės kultūros centre duris atvėrė paroda „Tarp“, kurios tikslas – pasitelkiant meninę kūrybą skatinti dialogą tarp negalią turinčių asmenų ir visuomenės. Parodoje vaizduojamos unikalios neįgaliųjų bei sunkumų patiriančių žmonių nuotraukos, jų darbai, informaciją suprasti padeda gestų kalbos ir garsinis vertimas, Brailio raštas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ekspertai iš įvairių Šiaurės šalių dalijosi patirtimi, kaip užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę.

Tolerancijos iššūkiai

Vilniaus rotušėje vykusioje konferencijoje ekspertai iš įvairių Šiaurės šalių diskutavo, kaip užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę teikiant jiems reikalingą pagalbą ir įtraukiant juos į visuomenę. Didžiausias dėmesys skirtas vaikams iš pažeidžiamų grupių (migrantams, negalią turintiems, globojamiems). Bene dažniausiai konferencijoje skambėjo mintis, kad sprendžiant su vaikais susijusius klausimus labai svarbu išklausyti jų pačių nuomonę. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dovilė Juodkaitė. Simona Aginskaitė.

Tolerancijos iššūkiai

Smurtas prieš moteris, ypač su negalia, labai opi tema. Negalią turinčios moterys vis dar neišdrįsta ne tik ieškoti pagalbos, bet ir kalbėti apie patiriamą smurtą. Kaip joms padėti? Ar išvis įmanoma pagelbėti? Apie tai kalbamės su Lietuvos negalios organizacijų forumo (LNF) prezidente Dovile Juodkaite ir komunikacijos projektų vadove Simona Aginskaite.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos Respublikos Seimas.

Aktualijos

Seime įregistruotas siūlymas moraliai pasenusius popierinius neįgaliųjų pažymėjimus keisti labiau šiuolaikinėmis plastikinėmis kortelėmis. Šį teikimą pasirašę 65 Seimo nariai mano, kad plastikinė kortelė sumažintų galimybę suklastoti dokumentą, jis būtų ne tik žymiai saugesnis, bet ir patogesnis naudoti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Bus įteisinti šunys pagalbininkai.

Aktualijos

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Justo Džiugelio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama įteisinti šuns pagalbininko statusą, sureguliuoti jo registravimą, ženklinimą, skiriamuosius ženklus, dresavimo tvarką bei dokumentų išdavimo procedūrą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kalvarijoje surengta popietė išėjusiems į Amžinybę draugijos nariams atminti.

Bendruomenės balsas

Vilija Vilkelienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi mintimis apie jautrų renginį, skirtą Amžinybėn iškeliavusiems draugijos nariams prisiminti.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos fotografų būrelio nariai.

Bendruomenės balsas

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugija jau ruošiasi Kalėdoms – šiuo metu draugijos nariai, vadovaujami Aldonos Bagužinskienės, pina Advento vainikus, puošia patalpas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti įvairiomis piniginėmis nuolaidomis ir leng­vatomis. Supažindiname su svarbiausiomis iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Medicininė reabilitacija ypač svarbi negalią turintiems žmonėms, norintiems atsistatyti po traumų ar ligų, palaikyti savo sveikatą. Pateikiame svarbiausią informaciją apie ją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Irena Trečiokienė.

Darni aplinka

Nepagydoma liga – išsėtinė sklerozė – Irenai Trečiokienei smogė prieš 10 metų. Moteris išmoko gyventi su savo liga. Ji dirba, stengiasi dalyvauti renginiuose, net oro balionu skrido. Tačiau neįgaliojo vežimėliu judančiai Irenai kasdien tenka susidurti su judėjimo negaliai nepritaikyta aplinka. Kliūtys patekti į sveikatos priežiūros įstaigą ar į kitas vietas moterį žemina ir skaudina. Irena dalijasi savo pastebėjimais, išgyventa patirtimi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vėjo ir vandens stichiją panoro išbandyti nemažas naujų potyrių ieškančių žmonių su negalia būrys.

Darni aplinka

„Pajuskite vėją, bangas ir tą jaudulį, kai prisipildo burės ir laivas jus neša pirmyn!“ – susipažinti su buriavimu neįgaliuosius kvietė Minijos kaime (Šilutės r.) įsikūręs Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“. Per atvirų durų savaitę į šį kvietimą atsiliepė ir įsimintinų įspūdžių patyrė apie 40 negalią turinčių žmonių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Režisierė Kamilė Gudmonaitė.

Kaip aš pažinau negalią

Režisierė Kamilė Gudmonaitė, kurdama spektaklį „Šventė“, paremtą dokumentiniais pasakojimais, pakvietė vaidinti skirtingas negalias turinčius žmones. Kodėl režisierė ir jos kūrybinė komanda nusprendė kalbėti apie neįgalumą? Kokias naujas patirtis įgijo? Kodėl nutarė papasakoti apie negalią turinčius žmones?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danielė Streikutė.

Kaip aš pažinau negalią

Menininkė, Romos Katalikų Bažnyčios bendruomenės narė Danielė Streikutė šią vasarą dalyvavo Tarptautinės evangelizacijos mokyklos organizuotoje stovykloje Kretingos rajone. Danielė pasakoja, kad stovykloje gerosios patirties ji pasisėmė iš bend­raminčių, tarp kurių buvo ir žmonių su negalia. Bendravimo atradimai skatino Danielę dar kartą permąstyti tai, ką patyrė ir naujai suprato.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ema (dešinėje), Sonata ir Eglė su Lėja.

Sėkmės formulė

Užsibrėžus Lietuvoje pertvarkyti globos įstaigas nesitikėta, kad intelekto ir psichosocialinę negalią turinčių žmonių grįžimas į visuomenę sulauks tokios bendruomenių baimės ir pasipriešinimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Rūta Kupčinskaitė su vyru Tadu.

Sėkmės formulė

Beveik du mėnesius vykę ne pirmus metus rengiami „Delfi Metų moters“ rinkimai Marijampolėje gyvenančiai Rūtai Kupčinskaitei pateikė ne vieną staigmeną. Pirmiausia ji netikėtai sužinojo, kad buvo pasiūlyta į šių rinkimų nominantes, vėliau – kad sulaukė didelio portalo skaitytojų palaikymo ir pateko į antrąjį rinkimų etapą, ir galiausiai – pelnė „Delfi Metų moters“ titulą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Mokslo parkas

Šiandien kiborgais vadinami žmonės, kurių biologinės galimybės dėl tam tikrų priežasčių papildytos nebiologiniais organais. Ekspertai prognozuoja, kad netolimoje ateityje vienu ar kitu tikslu kiborgais ateityje virs didelė visuomenės dalis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Komandos „juDU“ sukurta mobilioji aplikacija laimėjo pirmą vietą.

Mokslo parkas

Mūsų visuomenė sparčiai sensta. Ir ne tik Lietuvoje. Visoje Europoje mažėja gimstamumas, ilgėja gyvenimo trukmė. Visuomenė pamažu tampa daug vyresnė. Tad neatsitiktinai 2021–2030 metus Jungtinių Tautų organizacija paskelbė sveiko senėjimo dešimtmečiu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė įkopė į Europos čempionato viršūnę.

Judėjimo galia

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė po ketverių metų pertraukos susigrąžino Europos čempionės karūną. Valdo Gecevičiaus treniruojama nacionalinė komanda Turkijoje vykusių Senojo žemyno pirmenybių finale 6:3 nugalėjo Ukrainos ekipą ir penktą kartą istorijoje tapo Europos čempionais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

RSK sporto stovykla Monciškėse.

Judėjimo galia

Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo (RSK) nariams (asociacijos prezidentė Vaida Pokvytytė) šiemet surengtos stovyklos – atsakingo darbo rengiant ir teikiant paraiškas rezultatas. RSK kolektyvo projektai „Aktyvus poilsis rekreacinėje aplinkoje mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį“ 2021 metais buvo finansuoti Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra, lėšomis. Aktyvi fizinė veikla rek­reacinėje aplinkoje buvo skirta Kauno miesto ir rajono gyventojams bei jų draugams ir artimiesiems, gyvenantiems ir kituose Lietuvos miestuose.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija