Top Straipsniai

Grid List

Kasmetinė LND konferencija – gera proga susitikti neįgaliųjų draugijų vadovams, pasidalyti mintimis ir įžvalgomis.

Įtrauktis ir įvairovė

Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre vyko Lietuvos neįgaliųjų draugijos ataskaitinė konferencija. Į ją atvyko 43 asocijuoti LND nariai. Konferencijos dalyviai išklausė ir patvirtino LND pirmininko Igno Mačiuko pateiktą 2021 m. asociacijos veiklos ataskaitą ir finansininkės Vilmos Briginienės nuotoliniu būdu pristatytą LND finansinę ataskaitą. Daug dėmesio konferencijoje skirta diskusijoms apie laukiančias permainas ir kylančius iššūkius.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prof. Justinas Žilinskas socialinės įdarbinimo agentūros „SOPA“ vadovei Jurgitai Kuprytei įteikė „Įveiktos kliūties“ apdovanojimą.

Įtrauktis ir įvairovė

Po metų pertraukos į Valdovų rūmus sugrįžo Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Juose pagerbti per dvejus metus žmogaus teisių srityje nuoširdžiai dirbę žmonės ir organizacijos. Lietuviškieji Oskarai įteikti už jų idėjas, projektus, iniciatyvas ir nuopelnus lyčių lygybės, tautų dia­logo, LGBTI+ lygiateisiškumo, amžiaus, negalios, religijų ir įsitikinimų, metų proveržio bei pagarbos žmogui srityse. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pastebėjus vaiko raidos sutrikimus, Laima Mikulėnaitė ragina kuo anksčiau kreiptis į specialistus.

Tolerancijos horizontas

Balandį minima ne tik Autizmo diena, visas šis mėnuo skirtas autizmo supratimui. Sparčiai daugėjant autistiškų vaikų, auga ir domėjimasis šiuo sveikatos sutrikimu. Virtualus pokalbis su Santaros klinikų Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja, vaikų neurologe, socialine pedagoge Laima Mikulėnaite taip pat sulaukė didžiulio dėmesio – prie jo prisijungė net 1 200 autizmu besidominčių žmonių.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Negalią turintiems žmonėms evakuotis iš apšaudomų Ukrainos miestų daug sudėtingiau nei kitiems.

Tolerancijos horizontas

Besitęsiant karui Ukrainoje vis dažniau kalbama apie tai, kad ir Lietuva turėtų ruoštis galimai grėsmei. Ukrainos patirtis parodė, kad esant ekstremaliai situacijai sudėtingiausioje padėtyje atsiduria žmonės su negalia. Ar Lietuvoje esame pasirengę padėti šiems žmonėms? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugija (toliau – LND) įregistruota 1996 m. birželio 7 d. Organizacijos buveinė yra Saltoniškių g. 31, Vilnius. Identifikavimo kodas 191676690. LND turi 64 asocijuotus narius (juridiniai asmenys) 57 savivaldybėse Lietuvoje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jonavos neįgalieji noriai renkasi būrin.

Bendruomenės balsas

Marius Glinskas „Bičiulystės“ skaitytojams papasakojo, kuo gyvena Jonavos rajono neįgalieji.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Telšiškiai aplankė Sūduvą.

Bendruomenės balsas

Telšių rajono neįgaliųjų draugija „Bičiulystei“ pasakoja apie įspūdingą kelionę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Projekto dalyviai vertino Druskininkų pritaikymą žmonėms su negalia.

Universali aplinka

Startavo projektas „Druskininkai – be ribų“, kuriuo siekiama įvertinti, kiek kurortas yra draugiškas žmonėms su negalia bei nustatyti tobulintinus jo aspektus turistų ir vietos gyventojų su negalia atžvilgiu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jonavos autobusai.

Universali aplinka

Jonava, vienas pirmųjų miestų Lietuvoje, viešajame transporte įdiegė universalaus dizaino principus. Tai reiškia, kad tiek transporto priemonės, tiek infrastruktūra tapo patogi ne tik žmonėms su skirtingomis negaliomis, bet ir mamoms su vaikų vežimėliais ar vyresnio amžiaus asmenims. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Susitikimo dalyviams temų diskusijoms netrūko.

Darbo rinkos pulsas

Įgyvendindama Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo 2022 metais projektą Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) šiemet daug dėmesio skirs žmonių su negalia užimtumo atviroje darbo rinkoje skatinimui. Numatyta surengti 3 susitikimus, kuriuose Užimtumo tarnybos (UT), darbdavių atstovai su negalią turinčiais žmonėmis diskutuos apie jų įsidarbinimo galimybes, atviros darbo rinkos poreikius ir lūkesčius. Pirmasis toks susitikimas įvyko Kaune. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 15 proc. žmonių visame pasaulyje turi negalią. Šis skaičius dėl senstančios visuomenės ir įvairių ligų toliau auga. Nors ši žmonių grupė turi itin daug potencialo sėkmingai įsilieti į darbo rinką ir mažinti darbuotojų trūkumą, ji visuomenėje apgaubta daugybe progresą stabdančių stereotipų ir yra menkai reprezentuojama. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto mokslininkės atliko tyrimą, kurio metu aiškinosi, kaip kliento kontaktas su negalią turinčiu darbuotoju laužo nusistovėjusius stereotipus ir kokią įtaką turi organizacijos reputacijai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Konferencijoje „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas: kaip ir kodėl?“ dalyvavo per 200 paslaugų teikėjų ir ekspertų.

Pokyčių link

Apie 250 socialinėje srityje dirbančių įstaigų, organizacijų atstovų, ekspertų ir praktikų, buvo susirinkę į konferenciją, kurioje dvi dienas diskutavo, kas yra socialinių paslaugų kokybė ir kaip ją pasiekti. Vienas iš būdų įsivertinti – EQUASS Assurance kokybės sertifikavimo sistema. Pagal šią sistemą įsivertino ir kokybės sertifikatus gavo apie 120 socialinių paslaugų srityje dirbančių įstaigų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Henrika Varnienė įsitikinusi: šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, valstybė turi sudaryti galimybes atsikvėpti nuo slaugos.

Pokyčių link

Gegužės 5-ąją visoje Europoje minima savarankiško gyvenimo diena. Ta proga M. Mažvydo bibliotekoje surengta diskusija apie tai, kaip galima būtų geriau padėti artimuosius slaugančioms šeimoms, kad jos galėtų gyventi neatsisakydamos darbo, poilsio, socialinio gyvenimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lauryna Filatovaitė.

Stipresni už negalią

Lauryna Filatovaitė daugelį nustebino savo pasirinkimu. Kembridžo universiteto profesoriai kvietė ją siekti mokslininkės karjeros šiame universitete, bet Lauryna grįžo į Lietuvą. Dabar ji dirba socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėja, rūpinasi, kad pažeidžiamoms visuomenės grupėms būtų užtikrintos lygios teisės, kad negalią turintys žmonės būtų įgalinti ir jiems būtų suteikta reikiama pagalba. Nors Lauryna nuo gimimo turi judėjimo negalią, tačiau niekada nesijautė kitokia ir siekia, kad ir kiti žmonės su negalia atrastų ir suprastų savo vertę, galią bei gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Alina Ovčiarovienė su vaikais.

Stipresni už negalią

Retų ligų dienos proga internetinėje erdvėje surengta Alinos Ovčiarovienės mini fotografijų paroda. Projekto tikslas – nuotraukomis pasakyti, kad niekada nežinai, kada tave palies ligos ranka. Fotografe Alina dirba jau 12 metų. Judėjimo sunkumai, kuriuos ji patiria dėl negalios, kartais apsunkina darbą, bet atkakli moteris visuomet randa išeitį.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Reda Aurylaitė įveikė savo baimes ir sėdo prie automobilio vairo.

Sėkmės formulė

Plungiškė Reda Aurylaitė trykšta džiaugsmu. Po beveik pusmetį trukusių „teisybės paieškų“ sulaukė žinios, kad jai nustatytas specialiojo leng­vojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis ir galės gauti automobilio stovėjimo kortelę. „Svarbausia, kad šia teise nuo šiol galės naudotis ir kiti žemaūgiai – achondroplazijos diagnozę turintys žmonės“, – sako mergina.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iniciatyvos „Skirtingos spalvos“ autorius Dalius Stankevičius kalbina įvairią negalią turinčius žmones.

Sėkmės formulė

Socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ – jau dvejus metus aktyvus projektas, kuriuo siekiama mažinti socialinę atskirtį, dalytis istorijomis apie lėtines ligas turinčius žmones, jų pastangas ir sugebėjimą nepasiduoti net sunkiomis akimirkomis. Ši organizacija parodo, kad Lietuvoje yra daug spalvų, siekia pokyčių ir spinduliuoja optimizmą – rūpinasi tiek informacijos sklaida, tiek žmogiškumo ugdymu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Permatoma apsauginė veido kaukė.

Mokslo parkas

Apsauginių medicininių kaukių jau nebeprivalome nešioti. Tačiau klastingiausi virusai rudenį gali sugrįžti. Tuomet vėl ieškosime kaukių. Ne paslaptis, kad jas nešiodami patiriame ir nepatogumų. Nenusiminkite. Yra gerų žinių! Gal jau greitai galėsime dėvėti Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkų sukurtą permatomą apsauginę veido kaukę. Ji permatoma, bet apsaugo ne ką blogiau nei FFP2 klasės respiratorius. Ar iš tiesų ši kaukė geresnė negu mums jau pažįstama medicininė ar kokia nors trikotažinė? To paklausėme ją kūrusių komandos narių.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„EmPlastrum“ komanda.

Mokslo parkas

Jeigu jūsų oda pradeda pleiskanoti, atsiranda bėrimas, primenantis žvynus ir niežti, gali būti, kad sergate uždegimine odos liga žvyneline (psoriaze). Šia liga sergama visą gyvenimą. Ji gydoma tepalais, aliejais. Naujausias šios ligos gydymo būdas yra UVB fototerapija (gydymas ultravioletiniais spinduliais). Gydymas tęsiasi 1,5–2 mėnesius ir prieinamas tik ligoninėje. Tačiau yra gerų naujienų! Startuolio „EmPlastrum“ įkūrėjas Aurimas Mazuras su kolega sugalvojo labai originalią idėją ir pradėjo kurti neįprastą unikalų pleistrą, su kuriuo šią lėtinę odos ligą galima gydyti namuose, savarankiškai. A. Mazuras mielai sutiko papasakoti, kodėl metė iššūkį žvynelinei ir kur glūdi gydomųjų pleistrų paslaptis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

100 metrų bėgimas.

Judėjimo galia

Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro stadione vyko Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas. Jame dalyvavo sportininkai su fizine negalia iš visos Lietuvos sporto klubų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame Sporto įstatymo pakeitimų projekte numatoma įtvirtinti reikšmingų pokyčių sportininkams: padidinti ir sulyginti valstybės stipendijų dydžius turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams, išplėsti valstybės stipendijas gaunančių sportininkų ratą ir jiems valstybės lėšomis užtikrinti socialines garantijas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija