Top Straipsniai

Grid List

Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šiladis“.

Atvira visuomenė

Tradiciškai rudenį Lietuvos neįgaliųjų draugija muzikos mėgėjus pakviečia į „Vilties paukštės“ koncertus. Tiesa, praeitais metais dėl pandemijos sugriežtinimo įvyko ne visi „Vilties paukštės“ koncertai, jie buvo surengti šiemet. Renginio dalyviai turėjo vadovautis tais pačiais nuostatais, kaip ir pernai – reikėjo parengti vieną regionui būdingą dainą. Temą buvo galima atspindėti per muzikos instrumentus, atlikėjų aprangą ir pan. Praėjusiais metais vietą baigiamajame koncerte jau užsitikrino Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos moterų vokalinis ansamblis „Goda“ ir Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Jovaras“. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugijos surengtų žolynų pynėjų kūrybinių dirbtuvių dalyvės ir jų darbai.

Atvira visuomenė

Šventosios mokymų ir reabilitacijos centras jau senokai yra tapęs kūrybingų neįgaliųjų susibūrimo vieta. Šią vasarą joje surengta pynimo iš žolynų kūrybinė stovykla. Tautodailininkės Gintvilės Giedraitienės, pasivadinusios Giedražole, vadovaujamos moterys iš miško viksvų, kitų žolynų pynė dailius ornamentus, papuošalus, miniatiūrinius sodus. Kūrybinę stovyklą primins ir Šventojoje likęs bend­ras darbas – žolynų pano. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Spaudos konferencijoje Seime pristatyti NVO fondo sudarymo keitimo principai.

Tolerancijos iššūkiai

Lietuvoje aktyviai veikia per 15 tūkst. nevyriausybinių organizacijų (NVO). Didžiausias pagal projektinį finansavimą dirbančių nevyriausybininkų rūpestis – nepakankamas finansavimas. Šias prob­lemas turėjęs padėti spręsti NVO fondas vis dar nepradeda savo veiklos. Seimo narys Justas Džiugelis su grupe parlamentarų užregistravo Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo keisti NVO fondo sudarymo principą, kad būtų užtikrintas stabilesnis NVO ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) finansavimas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Velomaratono dalyviai startui pasiruošę.

Tolerancijos iššūkiai

Jau tapo gražia tradicija prieš­paskutinį vasaros savaitgalį dviračių entuziastams susitikti Vilniuje ir leistis į smagių įspūdžių žygį. 12 kartą surengtame IKI velomaratone „Įveikti save“ 10, 20 ir net 30 kilometrų distanciją pasiryžo įveikti ir negalią turintys žmonės. Vieni jų į trasą leidosi neįgaliųjų vežimėliais su prie jų pritvirtintais varytuvais, kiti sėdo ne tik ant įprastų, bet ir ant dviviečių dviračių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LŽNTBA iniciatyvos Neiart.lt parodos Seime atidarymas.

Aktualijos

Seime atidaryta Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacijos (LŽNTBA) iniciatyvos Neiart.lt paroda.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nuo 2020 m. liepos 1 d. visiems 75 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, jeigu jų pajamos yra mažesnės nei 260 eurų per mėnesį, nebereikia mokėti priemokų už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis ,,Gabija“.

Bendruomenės balsas

Radviliškio r. neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja Irena Vilniuvienė pasidalijo įspūdžiais iš ataskaitinės-rinkiminės konferencijos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai vasarą plaukė baidarėmis.

Bendruomenės balsas

Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro darbuotoja Oksana Andziulienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi smagios vasaros įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti įvairiomis piniginėmis nuolaidomis ir leng­vatomis. Supažindiname su svarbiausiomis iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Medicininė reabilitacija ypač svarbi negalią turintiems žmonėms, norintiems atsistatyti po traumų ar ligų, palaikyti savo sveikatą. Pateikiame svarbiausią informaciją apie ją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vėjo ir vandens stichiją panoro išbandyti nemažas naujų potyrių ieškančių žmonių su negalia būrys.

Darni aplinka

„Pajuskite vėją, bangas ir tą jaudulį, kai prisipildo burės ir laivas jus neša pirmyn!“ – susipažinti su buriavimu neįgaliuosius kvietė Minijos kaime (Šilutės r.) įsikūręs Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“. Per atvirų durų savaitę į šį kvietimą atsiliepė ir įsimintinų įspūdžių patyrė apie 40 negalią turinčių žmonių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į prie Tapelių ežero surengtą stovyklą susirinko per pusšimtis vaikų, antra tiek – juos atlydėjusių suaugusiųjų.

Darni aplinka

Šalia Vilniaus tyvuliuojančio Tapelių ežero pakrantė aidėjo nuo vaikų juoko, džiugių šūksnių pirmą kartą gyvenime pagavus žuvį, muzikos ir dar gausybės įvairių pramogų – čia Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacijos (LARA), „Asistentinio taxi“, asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ ir daugybės entuziastingų rėmėjų dėka surengta stovykla vaikams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Aktorius Justas Tertelis.

Kaip aš pažinau negalią

Dramaturgas, režisierius, teatro ir kino aktorius Justas Tertelis spektaklyje „Miego brolis“ suvaidino iš dalies paralyžiuoto pjesės veikėjo Zefo vaidmenį. Paklaustas, ką pajuto pirmą kartą kurdamas tokį jam neįprastą vaidmenį, aktorius atsakė, kad dar būdamas mažas berniukas jau buvo arti žmonių, turinčių judėjimo negalią.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Judita Gavenonienė jau beveik 10 metų dirba su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.

Kaip aš pažinau negalią

Judita Gavenonienė – dailiųjų keramikos dirbinių vyresnioji profesijos mokytoja, dirbanti Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale. Jau beveik 10 metų Judita užsiima su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, o šie nepaliauja jos stebinti. Juditos pažintis su negalią turinčiais žmonėmis prasidėjo dar vaikystėje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ema (dešinėje), Sonata ir Eglė su Lėja.

Sėkmės formulė

Užsibrėžus Lietuvoje pertvarkyti globos įstaigas nesitikėta, kad intelekto ir psichosocialinę negalią turinčių žmonių grįžimas į visuomenę sulauks tokios bendruomenių baimės ir pasipriešinimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Rūta Kupčinskaitė su vyru Tadu.

Sėkmės formulė

Beveik du mėnesius vykę ne pirmus metus rengiami „Delfi Metų moters“ rinkimai Marijampolėje gyvenančiai Rūtai Kupčinskaitei pateikė ne vieną staigmeną. Pirmiausia ji netikėtai sužinojo, kad buvo pasiūlyta į šių rinkimų nominantes, vėliau – kad sulaukė didelio portalo skaitytojų palaikymo ir pateko į antrąjį rinkimų etapą, ir galiausiai – pelnė „Delfi Metų moters“ titulą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Inovacijų ekspertės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė.

Mokslo parkas

Prieš dvejus metus įsteigta UAB „Diabetis“ – gyvybės mokslų startuolis, atliekantis medicinos mokslų tiriamuosius ir taikomuosius darbus, sparčiai juda pirmyn. „Diabetis“ sėkmingai kuria neinvazinį pėdų stebėjimo prietaisą „Feetsee“. Inovacijų ekspertės, šios idėjos autorės Gintarė Marinė ir Urtė Steikūnienė sutiko pasakoti, kaip veiks šis prietaisas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Profesorius Vaidotas Marozas.

Mokslo parkas

Lietuvos mokslininkai pasiruošę padėti sergantiems sunkiomis lėtinėmis inkstų ligomis. Profesoriaus Vaidoto Marozo vadovaujama mokslininkų grupė įgyvendina projektą „KidneyLife“. Koks šis projektas ir kaip jis padės ligoniams? – pasiteiravome profesoriaus.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre vyko jogos užsiėmimai.

Judėjimo galia

Visą vasarą poilsiaujantieji Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre galėjo įsitraukti į įvairias aktyvumą skatinančias veiklas, naudotis įranga, treniruokliais. Tokia galimybė atsirado Lietuvos neįgaliųjų draugijai (LND) įgyvendinant projektą „#SportasVisiems“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Grigiškiečiui Valerijui Venskutoniui šios žaidynės buvo labai sėkmingos.

Judėjimo galia

Elektrėnuose organizuotos sporto žaidynės užbaigė pasirengimo Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėms etapą – septynių regio­ninių žaidynių turą, surengtą įgyvendinant projektą „XIII Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynės“, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Kūrybos laboratorija

(iš ciklo „Juzefos rūpesčiai“)

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Kūrybos laboratorija

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija