Top Straipsniai

Grid List

Mokykloje plaukimo pamokos privalomos kiekvienam vaikui. Šiaulių sanatorinės mokyklos archyvo nuotr.

Atvira visuomenė

Šiaulių sanatorinė mokykla – vienintelė mokykla Lietuvoje, kurioje kartu teikiamos mokymo(si) ir medicinos pas­laugos. Mokykla turi asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, t.y. teisę teikti paslaugas sveikatos problemų turintiems vaikams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Parodos „Karantino veidas“ nuotrauka.

Atvira visuomenė

Vilniaus miesto neįgaliųjų draugijoje surengta jau 6-oji fotografų būrelio nuotraukų paroda. Šis būrelis – vienas aktyviausių draugijoje. Organizacijos vadovė Jadvyga Rostovskaja džiaugiasi, kad Nelios Britovos vadovaujami draugijos nariai kasmet sugalvoja naują temą, o jų fotografijos papuošia draugiją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Konferencijoje „Galūnių protezavimas ir inovacijos“ diskutuota, kaip pagerinti galūnių netekusių žmonių gyvenimo kokybę.

Tolerancijos testas

Protezų naudotojai, ortopedijos įmonių, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės ligonių kasos  (VLK) atstovai, Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) sukviesti į konferenciją „Galūnių protezų kompensavimas ir inovacijos“, diskutavo apie tai, kaip pagerinti kojų netekusių žmonių gyvenimo kokybę. Deja, neretai tenka išgirsti nepasitenkinimo dėl gaminamų protezų kokybės ir dėl jų skyrimo tvarkos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

unsplash.com nuotr.

Tolerancijos testas

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija įpareigoja šalinti neįgalių vaikų diskriminaciją, atskirtį ir įtraukti juos į visų pakopų ugdymo procesą. UNESCO kviečia šalis įdiegti įtraukiojo ugdymo požiūrį į švietimo politikos struktūras, įgyvendinimą, stebėseną bei vertinimą, o tai leistų greičiau pasiekti „Švietimo visiems“ tikslus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Biržuose šiauliškiai apžiūrėjo unikalias karstines olas.

Bendruomenės balsas

„Bičiulystei“ parašiusi Alma Jankauskienė pasidalijo įdomios kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Taurės stipriausioms komandoms.

Bendruomenės balsas

Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja Irena Vilniuvienė rašo apie sporto šventę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prie VRK surengto piketo dalyviai reikalavo ne apgailestavimų, o atsakomybės ir tvarių pokyčių.

Aš – pilietis

Artėjant rinkimams daugėja įvairių renginių, susitikimų, diskusijų su kandidatais į Seimą. Televizijos debatuose kalbama ir apie negalią turinčių žmonių problemas. Vis dėlto dažniausiai jas kelia ne patys neįgalieji, o kiti partijų atstovai, nors negalią turinčių kandidatų į Seimą jų sąrašuose tikrai esama. Viena to priežasčių – neįgalieji tiesiog negali patekti į nepritaikytuose pastatuose rengiamus debatų filmavimus. Dėl to prie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pastato jie surengė piketą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Susidėvėję, įvairių ligų pažeisti sąnariai riboja žmogaus savarankiškumą, gali tapti negalios priežastimi. Sąnarių endoprotezavimas padeda išspręsti šią problemą ir grąžinti prarastas funkcijas. Pateikiame informaciją, ką reikia žinoti, jeigu jums būtina tokia operacija.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turinčių žmonių gyvenimo kokybę gali pagerinti ir ortopedijos techninės priemonės. Pateikiame informaciją, kam jos skiriamos, kokios kompensacijos iš valstybės galima tikėtis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas Ričardas Dubickas mano, kad naujieji Vilniaus autobusai gerai pritaikyti negalią turintiems žmonėms.

Universali aplinka

Žmonės, turintys skirtingas negalias, vis dažniau naudojasi viešuoju transportu. Visi naujai vežėjų įsigyjami miesto autobusai – žemagrindžiai, turi nuovažas įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu. Transporto priemonės taip pat pritaikomos ir regos bei klausos negalią turintiems žmonėms. Sudėtingesnė situacija su tolimajam susisiekimui skirtais autobusais – pasak keleivių vežėjų, jiems įsigyti turėtų būti skiriama valstybės parama. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Neįgaliųjų vežimėliais galima atvažiuoti iki pat ežero.

Universali aplinka

Atėjus vasarai, ypač karštą dieną, vis dažniau pradedame dairytis poilsio prie vandens telkinių. Juolab kad apribojimų dėl koronaviruso pandemijos vis mažėja. Tačiau neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms rasti vietą, kur galėtų laisvai privažiuoti, o gal ir išsimaudyti, labai sudėtinga.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvių kompanija „Chronus robotics“ sukūrė neįgaliojo vežimėlį galintį atstoti mobilų robotą „Chronus KIM1“. Kojų nevaldantys žmonės juo gali judėti nenaudodami rankų, tik intuityviais kūno judesiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prietaisų rinkinys „Psora“ gali padėti sergantiems žvyneline.

Mokslo parkas

Jaunojo dizainerio konkursui Lukas Kučinskas pristatė žvynelinei gydyti ir žmogaus kūno higienai palaikyti skirtą medicinos prietaisų rinkinį „Psora“, o Viktorija Mankevičiūtė – vaikų ligoninės procedūrų draugą – robotuką Loo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Arnoldas ir Audrius.

Kaip aš pažinau negalią

Arnoldą Riekumą – šokių mokytojų asociacijos prezidentą, mokytoją ekspertą buvau sutikusi veik prieš du dešimtmečius. Tuomet Arnoldas pasakojo apie dar visiškai naują Lietuvoje įvykį – šokių pamokas žmonėms, judantiems tik neįgaliojo vežimėliu. A. Riekumas buvo pirmasis Lietuvoje, pradėjęs mokyti šokti neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčius žmones! Šios pamokos ir tapo pirmąją, vis besitęsiančia jo draugyste su negalią turinčiais žmonėmis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akimirkos iš Kauno sporto halėje vykusio renginio. Jono Danielevičiaus nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Petras Jucevičius, grupės „16 Hz“ vokalistas, grojantis akustine gitara, muzikos ir tekstų kūrėjas, prodiuseris, sako, kad visiems niurgzliams, nepatenkintiems gyvenimu, turėtų būti gėda prieš neįgaliuosius. Pažinęs iš arčiau negalią turinčius žmones Petras suprato, ką gali tvirta valia, užsispyrimas. Jis sako suvokęs, kiek daug jėgų mumyse slypi. Deja, jų net nesistengiame išnaudoti, o negalią turintys žmonės atranda savyje neįtikėtinai daug stiprybės.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Ne gailėtis, o įgalinti – šiuolaikinis požiūris į negalią

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija