14
K, Lap
9 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

unsplash.com nuotr.

Integracijos keliu

Seimo kontrolieriaus įstaigos atstovai nuo 2014 metų apsilankė dešimtyse šalies globos įstaigų ir įvertino žmogaus teisių situaciją jose. Paviešinto naujausio atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad ne visi globos namuose dirbantys specialistai turi būtinų žinių apie tinkamą gyventojų teisių užtikrinimą. Dažnai itin pažeidžiamų gyventojų teisės yra nepagrįstai varžomos, tačiau nepagarbiai su gyventojais besielgiantys specialistai savo veiksmų ydingumo nesuvokia, nes neturi reikiamos kompetencijos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šiemetinė „Vilties paukštė“ skirta Baltijos kelio“ 30-mečiui, tad joje netrūko tautinių motyvų.

Integracijos keliu

Šiandien Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės studentė Laura Blaževičiūtė turi gintis vasarą atliktos praktikos darbus. Besiruošdama šiam gynimui mergina dar kartą pervertė Kaišiadorių laikraštyje „Atspindžiai“ išspausdintus savo straipsnius, perskaitė praktikos vadovės – šio laikraščio redaktorės jos darbo įvertinimą. Viskas būtų gerai, jei ne iš esmės teigiamai įvertintą praktiką apibendrinantis teiginys: „9. Iki 10 pritrūko, nes didesnes studentės galimybes riboja judėjimo trūkumas.“ 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Atidarymo dieną prie Europos Parlamento narių biuro buvo pastatyta nuovaža.

Tolerancijos link

Panevėžietis Jonas Dumša sunerimo – Lietuvoje garsiai giriamasi, kad atidaromi šiuolaikiški Europos Parlamento narių biurai, kurie bus atviri visiems, bet negalią turintieji čia jaučiasi nelaukiami. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Remiantis savivaldybių pateiktais duomenimis, šiuo metu už parduotus savivaldybių būstus jos yra sukaupusios apie 13,2 mln. eurų. Pagal įstatymą šios lėšos turi būti naudojamos socialinio būsto fondo plėtrai – tai reiškia, už jas turi būti įsigyjama naujų socialinių būstų, kurių visoje Lietuvoje laukia 10,5 tūkst. šeimų ar asmenų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Klubas stengiasi organizuoti diabetu sergantiems vaikams įvairius renginius, vasaros išvykas.

Aktualijos

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena (tai insulino išradėjo Frederiko Bantingo gimimo diena). Šia proga norime pristatyti klubo „Diabitė“ veiklą, supažindinti, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria I tipo diabetu sergantys vaikai ir jų tėvai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Alytaus „Artrito“ klubo nariai nesėdi užsidarę namuose.

Bendruomenių veikla

Romutė Udrakienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi akimirkomis iš Alytaus „Artrito“ klubo veiklos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vytelių pynimas – daug kantrybės reikalaujanti veikla.

Bendruomenių veikla

Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie organizacijoje vykdomas veiklas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kazlų Rūdos geležinkelio stotyje Aivaras Pužas nesijautė savarankiškas.

Aplinka visiems

Prieš gerą dešimtmetį Aivaras Pužas traukiniu važinėjo į darbą iš Marijampolės į Vilnių. Sveikam vaikinui tokia susisiekimo galimybė nekėlė jokių rūpesčių. O kaip būtų dabar, jeigu prieš 9-erius metus stuburo traumą patyręs ir tik neįgaliojo vežimėliu judantis vyras įsidarbintų kur nors toliau nuo namų? Apsilankęs Marijampolės geležinkelio stotyje Aivaras pripažino – negalią turintis žmogus savarankiškai traukiniu judėti negalėtų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvoje tik nedidelė dalis traukinių pritaikyta negalią turintiems žmonėms.

Aplinka visiems

Seime surengtame Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje svarstytas Susisiekimo ministerijos siekis atidėti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento „Dėl geležinkelių keleivių teisių ir pareigų“ įpareigojimą užtikrinti, kad kelionės traukiniais būtų prieinamos negalią turintiems žmonėms. Komisijos nariai domėjosi, kodėl prieš 12 metų priimto reglamento reikalavimai iki šiol įgyvendinti tik iš dalies. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos chore dainuoti mokosi įvairiausių galimybių vaikai.

Kaip aš pažinau negalią

Rita Kraucevičiūtė – žinoma choro dirigentė, Vilniaus Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos įkūrėja ir vadovė. Steigdama šią giedojimo mokyklą nesvajojo, kad jos chorai taptų įvairių konkursų laureatais, tenorėjo, jog visi į chorą atėję vaikai išmoktų giedoti per mišias. O kai mamos į mokyk­lėlę atvedė ir vaikų, turinčių įvairių raidos sutrikimų, Rita nuoširdžiai juos priėmė. Šiuos vaikus choro vadovė švelniai vadina „keistuolėliais“. O jos pažintis su „kitokiais“ vaikais prasidėjo dar tuomet, kai mokėsi vidurinėje mokykloje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Emilijos Latėnaitės asmeninio albumo nuotr.

Kaip aš pažinau negalią

Teatro, kino ir televizijos aktorė Emilija Latėnaitė Beliauskienė (garsių aktorių Algirdo Latėno ir Elvyros Piškinaitės dukra) sako, kad dirbdama su raidos sutrikimų turinčiais vaikais, sukaupė neįkainojamą patirtį, padedančią jai kurti vaidmenis, girdėti scenos partnerį, gilintis į kitus žmones ir geriau suprasti pačią save.

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija