Top Straipsniai

Grid List

Irmina Beneševičiūtė su mama. Sigito Mikučio nuotr.

Atvira visuomenė

Pirmąjį gegužės sekmadienį nusilenkiame Motinoms. Kiekvienas vaiko atėjimas į pasaulį – stebuklas. Tačiau ką tenka patirti Motinoms, susilaukusioms vaikų, kurie mūsų visuomenėje neretai trakuojami kaip kitokie?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Europos Parlamento nuotr.

Atvira visuomenė

Kovo pabaigoje Europos komisarė Ursula von der Leyen pristatė Europos Komisijos 2021–2030 m. žmonių su negalia teisių strategiją. Tai dokumentas, nurodantis, ką per artimiausius 10 metų planuoja daryti Europos institucijos, siekdamos, kad negalią turinčių žmonių gyvenimas keistųsi į gerą. Portugalija, kuri šiemet pirmininkauja Europos Sąjungai, surengė konferenciją, kurioje diskutuota, ką ši strategija žada visos ES žmonėms su negalia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Alytaus m. savivaldybės ir asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ atstovai apžiūri būsimo daugiafunkcio centro patalpas. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ archyvo nuotr.

Tolerancijos iššūkiai

21-erių sulaukę jaunuoliai su negalia turi palikti ugdymo įstaigas. Kur kreiptis, kad nenutrūktų lavinimo procesas, kur ieškoti specialistų koordinuojamo šių jaunuolių užimtumo? Atsakymų į šiuos klausimus ieško dauguma sunkią negalią turinčius vaikus auginančios šeimų. Alytuje susivieniję tokių vaikų tėvai pasitelkė asociaciją „Savarankiškas gyvenimas“ ir patys inicijavo daugiafunkcio centro paaugliams ir suaugusiems asmenims su negalia steigimą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Justas Džiugelis. Asmeninio archyvo nuotr.

Tolerancijos iššūkiai

Onkologinės ligos diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta apie 18 tūkst. žmonių. Ši žinia dažnam ne tik sukelia šoką, bet ir apsunkina tolesnį gyvenimą: ne visi onkologiniai ligoniai gali grįžti į darbą, o dėl sutrikusios sveikatos atsiradę gyvybiškai svarbūs poreikiai reikalauja gerokai daugiau lėšų. Kaip į tai reaguoja sunkiais gyvenimo tarpsniais žmonėms padėti turinčios savivaldybės?

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad imunitetą nuo COVID-19 turintys asmenys jau gali aplankyti ligoninėje gulinčius artimuosius.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Judėjimo negalią turintį vaiką auginančios šeimos ar suaugę judėjimo negalią turintys žmonės nuo šiol turės mažiau prisidėti patys, pirkdami neįgaliojo vežimėlį, skuterį, pasėstą ar čiužinį praguloms išvengti. Taip pat sudaryta galimybė stovėjimo atramą vaikui įsigyti patiems ir gauti šios priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

10 projekto dalyvių, kurių bendrieji darbiniai gebėjimai riboti ar labai riboti, dalyvauja bitininkystės veikloje.

Bendruomenės balsas

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro rinkodaros specialistas Gaudentas Naujokas dalijasi mintimis apie centro veiklas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Elena Kačinskienė (centre) pasižymėjo kaip aktyvi ir sumani vadovė.

Bendruomenės balsas

Šiaulių rajono savivaldybė informuoja, kad Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras ir Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė padėkojo ilgametei Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Elenai Kačinskienei, paliekančiai šias pareigas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys asmenys gali pasinaudoti įvairiomis piniginėmis nuolaidomis ir leng­vatomis. Supažindiname su svarbiausiomis iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Medicininė reabilitacija ypač svarbi negalią turintiems žmonėms, norintiems atsistatyti po traumų ar ligų, palaikyti savo sveikatą. Pateikiame svarbiausią informaciją apie ją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Prezidentas Gitanas Nausėda įvertino, kaip Šeirės pažintinis takas priraikytas negalią turintiems žmonėms. Prezidento kanceliarijos nuotr.

Darni aplinka

Pasivaikščiojimas gamtos takais, apsilankymas bibliotekoje – tokia įprasta veikla, kad dažnai apie tai net nesusimąstome, tačiau ar tai prieinama judėjimo negalią turintiems žmonėms? Per savo darbinį vizitą į Telšių regioną Prezidentas Gitanas Nausėda daug dėmesio skyrė būtent negalią turintiems žmonėms, skleisdamas žinią, kad viešosios paslaugos, erdvės ir informacija turi būti prieinama visiems. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gediminas Freitakas įsitikinęs – neįgalieji turi aktyviai siekti, kad jų teisės į sveikatos apsaugą būtų užtikrintos. Asmeninio archyvo nuotr.

Darni aplinka

Sveikatos priežiūros įstaigose besilankantys neįgalieji skundžiasi negalintys gauti kai kurių jiems priklausančių paslaugų, nes vis dar susiduria ne tik su nepritaikyta aplinka, bet ir įvairios įrangos, taip pat ir medicininės, būtinos tyrimams atlikti, sveikatos sutrikimams diagnozuoti, stoka. 

Palikite komentarą (2 Komentarai)

„Arkos“ bendruomenės vadovas Gedas Malinauskas su bičiuliais.

Kaip aš pažinau negalią

Gedas Malinauskas – „Arkos“ bendruomenės vadovas. Jis pasakoja, kad su šios bendruomenės nariais, kuriuos jis vadina bičiuliais, ir per karantiną patiria džiugių akimirkų. Visi kartu vis labiau įgunda naudotis technologijomis, kasdien per internetą susijungia bendrai maldai ir gyvena gyvų susitikimų ilgesiu.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Silvijana Bilskytė (centre) su savo aktoriais.

Kaip aš pažinau negalią

Silvijana Bilskytė, neįgaliųjų dienos centro „Šviesa“ teatro trupės vadovė, karantino metu negali kurti spektaklių. Su aktoriais, kurių labai pasiilgo, lieka tik pokalbiai telefonu. Trupei Silvijana vadovauja jau 25-erius metus. Tiek pat metų trunka ir jos pažintis su specialiųjų poreikių turinčiais žmonėmis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Elanas nusifilmavo „Netflix“ seriale apie karą.

Sėkmės formulė

Elanas Nemodrukas šiuo metu vadovauja automobilių servisui. Prieš gerus 3 metus atrodė, kad vyro gyvenimas suskilo į šipulius. Vis dėlto jis rado jėgų stotis ant kojų, prisitaikė gyventi su pasikeitusiu kūnu, ėmė mokytis, sėkmingai įsidarbino ir pradėjo viską iš naujo. Elanas įsitikinęs – kaip gyvenime seksis, priklauso tik nuo tavęs paties. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Rekštienė.

Sėkmės formulė

Jau tapo gražia tradicija Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, apdovanoti žmones, kurie atsakingai ir nuoširdžiai dirba, padėdami nelaimės ištiktiems, drąsiai puola į ugnį ir vandenį, kad išgelbėtų kito žmogaus gyvybę, garsina Lietuvą mokslo ir meno pasiekimais. TV3 televizijos inicijuoto projekto „Lietuvos garbė“ „Metų atsidavimo“ statulėlė šiemet įteikta porą savo gyvenimo dešimtmečių neįgaliesiems paskyrusiai Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims Kėdainiuose direktorei Astai Rekštienei.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Donatas Lukšys. Asmeninio archyvo nuotr.

Mokslo parkas

„Vilnius Tech“ (buvusio VGTU) Biomechanikos inžinerijos kated­roje atliekama daug įdomių tyrimų, padedančių parenkant tinkamus protezus. Kalbiname šios katedros lektorių Donatą Lukšį. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dr. Gediminas Mikulėnas prie jo išradimą pristatančio stendo.

Mokslo parkas

Pandemija mus uždarė namuose, įbaugino. Nuolat patiriamas stresas, kamavęs ir prieš pandemiją, vis dažniau tampa širdies ir kraujagyslių ligų priežastimi. Mokslininkų nuomone, vertinant širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę vieni iš svarbiausių yra elektrokardiogramos (EKG) ir kūno temperatūros tyrimai. Reguliariai atliekami tyrimai padėtų užkirsti kelią komplikacijoms, kurias sukelia širdies ir kraujagyslių ligos. Sprendimo ieškoti ėmęsi Lietuvos mokslininkai sukūrė specialius išmaniuosius marškinėlius, kurie suteikia galimybę medicinos personalui gauti informacijos apie pacientų širdies veiklą ir peržiūrėti EKG duomenis ištisą parą.
Kalbiname šio projekto iniciatorių MB „Gedvida“ įkūrėją dr. Gediminą Mikulėną.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Sportas Danui Sodaičiui atvėrė galimybes atrasti ir realizuoti save.

Judėjimo galia

Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija (LNSF), vienijanti 19 neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubų, siekia suteikti jų nariams galimybes būti fiziškai aktyviems ir sportuoti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, kurie gali būti labai įvairūs: nuo elementaraus noro įsilieti į bendraminčių – sportuojančių neįgaliųjų gretas, iki noro tapti aukšto meistriškumo lygį pasiekusiu sportininku ir ginti Lietuvos vardą tarptautinėse arenose.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Negalią turintys kerlingo žaidėjai – Lietuvos vicečempionai.

Judėjimo galia

Po daugiau nei metus trukusios pertraukos balandį Elektrėnuose surengtas Lietuvos kerlingo (akmenslydžio) čempionatas. Jame sėkmingai varžėsi ir neįgalieji – iškovojo sidabro medalius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Stefanija Fedulaitė.

Kūrybos laboratorija

Netekome mielos bičiulės, ilgametės „Bičiulystės“ autorės Stefanijos Fedulaitės. Daugelį metų jos jautrūs ir įtaigūs žodžiai guosdavo negalią turinčius žmones. Prisimindami Stefaniją, dalijamės jos kūrinių ištraukomis. 

Palikite komentarą (3 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas
spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija