18
Š, Saus
0 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Seime surengtoje diskusijoje „Korupcija negalios nustatymo srityje – stereotipas ar realybė?“ savo požiūrį išsakė LND pirmininkė Jelena Ivančenko.

Atvira visuomenė

9 iš 10 Lietuvos gyventojų mano, kad negalios nustatymo sistema yra korumpuota arba labai korumpuota. Kas 4 žmogus teigia suprantantis, kad nustatant neįgalumą iš jo yra reikalaujama kyšio. Kas 16 žmogus teigia davęs kyšį. Tokius skaičius rodo 2018 metais Specialiųjų tyrimų tarnybos užsakymu atliktas tyrimas ir sudarytas Lietuvos korupcijos žemėlapis. Apie tai, ką daryti, kad situacija pasikeistų, kalbėta Seime Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) iniciatyva surengtoje diskusijoje „Korupcija negalios nustatymo srityje – stereotipas ar realybė?“

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Metų dialogo“ laureatas Valdas Kančauskas. (D. Umbraso/LRT nuotr.). Kelmiškės Evelinos ir grafiko Andriaus Seselsko paveikslas „Angelas“ Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Tolerancijos testas

Pastaraisiais metais įvairiuose apdovanojimuose pagerbiami ne tik visiems gerai žinomi žmonės, bet vis daugiau dėmesio sulaukia ir drąsios pilietinės iniciatyvos, įvertinami nevyriausybinių organizacijų, aktyvių žmonių darbai. Tarp 1 500 visuomenės pasiūlytų LRT organizuotų „Metų apdovanojimų“ galimų nominantų pateko ir nemažai neįgaliųjų bendruomenės atstovų, šios socialinės grupės interesams atstovaujančių organizacijų bei iniciatyvų. Nominacijos „Metų dialogas“ nugalėtojo statulėlė įteikta Kelmės specialiosios mokyklos mokytojui Valdui Kančauskui.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kunigas Vytautas Rapalis.

Tolerancijos testas

Kalėdų laikotarpiu visada norisi tikrumo, dvasinės atramos. Dažnai tuo metu atsisukame į bažnyčią, kurioje ieškome atsakymų į egzistencinius klausimus. O jie visais laikais tie patys – kas yra gyvenimo prasmė ir kur ieškoti laimės. Kalbamės su Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios klebonu Vytautu Rapaliu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Planuojama, kad senatvės ir netekto darbingumo pensijos šiemet augs daugiau nei 9 proc. Bendroji senatvės pensijos dalis padidės 9,94 proc., individualioji – 8,11 proc. Šis padidėjimas numatomas nuo sausio mėnesio. Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija 2020 m. pasieks 377 eurus, o vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu – 399 eurus.
Lietuvoje iš viso yra apie 615 tūkst. senatvės ir 172 tūkst. netekto darbingumo, invalidumo pensininkų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgalųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus pavaduotojos Jolantos Šliužienės ir Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkės Jelenos Ivančenko sveikinimai.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Kalvarijos neįgalieji aptarė metų darbus ir pasižadėjo būti aktyvūs.

Bendruomenės balsas

Vilija Vilkelienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įspūdžiais iš Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijoje vykusio nuveiktų darbų aptarimo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jiezno neįgalieji iš Izraelio parsivežė daug nepamirštamų įspūdžių.

Bendruomenės balsas

Jiezno žmonių su negalia sąjungos tarybos narė Alvyra Lisauskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įdomios kelionės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pirmą kartą surengti apdovanojimai „Kaunas visiems“ suteikė progą padėkoti verslo ir visuomenės atstovams bei organizacijoms „už pastangas plėtojant patogią bei draugišką miesto aplinką“. Rinkimuose išskirtos trys nominacijos: vietos, verslo ir iniciatyvos.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kazlų Rūdos geležinkelio stotyje Aivaras Pužas nesijautė savarankiškas.

Universali aplinka

Prieš gerą dešimtmetį Aivaras Pužas traukiniu važinėjo į darbą iš Marijampolės į Vilnių. Sveikam vaikinui tokia susisiekimo galimybė nekėlė jokių rūpesčių. O kaip būtų dabar, jeigu prieš 9-erius metus stuburo traumą patyręs ir tik neįgaliojo vežimėliu judantis vyras įsidarbintų kur nors toliau nuo namų? Apsilankęs Marijampolės geležinkelio stotyje Aivaras pripažino – negalią turintis žmogus savarankiškai traukiniu judėti negalėtų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

Mokslo parkas

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

Mokslo parkas

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savanorystė Reginai Gazašvili – nauja, bet jau spėta pamėgti veikla.

Kaip aš pažinau negalią

Apie gerumą prirašyta daugybė žodžių... Kompozitorius Liud­vikas van Bethovenas rašė: „Nežinau jokių pranašumo požymių, išskyrus gerumą“. Bet apie gerumą visada norisi kalbėti, nes tai tarsi stebuklingas augalas, kaskart pražystantis vis kitokiais žiedais... 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Valentas ir Jūratė, gimus sūnui Rapolui, įkūrė animacijos studiją, kurioje specialiųjų poreikių turintys vaikai ugdomi kartu su visais.

Kaip aš pažinau negalią

Animacinių filmų kūrėjai režisieriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė-Aškinienė, Vilniuje įkūrę Animacijos mokyklą, sako, kad prob­lemos, su kuriomis susiduria tėvai, auginantys specia­liųjų poreikių turintį vaiką, jiems visu didumu iškilo, kai jų Dauno sindromą turinčiam sūnui Rapolui sukako penkeri. Noras padėti sūnui tobulėti tapo didelių ieškojimų, atradimų ir nusivylimų pradžia.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

1940 m. Kaune išleistas K. Donelaičio kūrinys – „Metai“.

Kūryba

„Kūrybos laboratorija“ ‒ atsinaujinusi rubrika, sujungsianti teoriją su praktika: pakviesianti „Bičiulystės“ skaitytojus ne vien publikuoti savo kūrybą, bet ir imtis ieškojimų, eksperimentų. Bus pristatomi įvairūs literatūros žanrai, rašymo stiliai ir literatūrinės kalbos stilistika, pateikiama vaizduotės lavinimo metodikų ir konkrečių užduočių, rengiami kūrėjų konkursai, kuriuose drąsiausieji išbandys savo jėgas ir sulauks profesionalaus įvertinimo.    

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių kūrybos

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Nuotraukų konkursas

Nuotraukų galerija