Radviliškis:

Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja Irena Vilniuvienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi sporto šventės įspūdžiais.

Nugalėtojų taurė atiteko radviliškiečiams.

Jau tapo tradicija kasmet birželio pradžioje neįgaliesiems susirinkti erdvioje Radviliškio V. Kudirkos mokyklos sporto arenoje. Šiemet pas mus suvažiavo apie 100 sportininkų iš aplinkinių rajonų, vietinių neįgaliųjų organizacijų ir Bauskės miesto. Iš viso sporto šventėje dalyvavo 9 komandos.

Renginį pradėjo Rad­viliškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jūratė Bredulskienė. Ji pristatė svečius ir dalyvius. Sportininkų pasveikinti atėjo Rad­viliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis. Jis atnešė didžiulį šakotį, kurį šventės dalyviai skanavo pietų metu. Sportinėms rungtims teisėjavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus teisėjai. Didžiausio susidomėjimo sulaukė smiginio rungtis ir šiemet pirmą kartą išbandytos „Kopėčios“. Abi rungtys nereikalauja fizinės jėgos ar ištvermės, reikia tik taiklumo. Smiginio rungtyje taikliausia buvo Diabeto klubo ,,Likimas“ pirmininkė I. Gvazdauskienė, tarp vyrų nugalėjo Latvijos atstovas A. Vancans. Mūsų draugijos narys V. Kostiukevičius užėmė trečią vietą. „Kopėčių“ rungtyje nugalėtojais tapo latviai A. Slucka ir A. Vancans, mūsiškiai G. Najulienė ir S. Viltrakis pelnė trečiąsias vietas. Stipriausia šachmatininkė tą dieną buvo B. Bekerienė iš Kuršėnų sporto klubo „Atgaiva“, Rad­viliškio rajono neįgaliųjų draugijos atstovė V. Jurgaitienė užėmė 3 vietą. Tarp vyrų pirmą vietą laimėjo R. Ramanauskas (Dia­beto klubas „Likimas“), o mūsiškiai J. Ramanauskas ir S. Puodžiukas pasidalijo 2-3 vietas. Stipriausiais rankų lenkikais buvo pripažinti radviliškietė I. Vilniuvienė ir M. Užinskas iš Pakruojo. Baudų metimo rungtyje nugalėjo Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos trenerė G. Guldikauskienė ir mūsų draugijos narys V. Kostiukevičius. G. Čepienė tarp moterų liko trečia. Kimštinį kamuolį geriausiai mėtė J. Grigaliūnas iš Pakruojo, o mūsų draugijos moterys Z. Jurevičienė ir I. Dumskienė pasipuošė aukso bei bronzos spalvos medaliais. Ilgiausiai užtruko šaškininkų ir bočios kovos. Geriausiai šaškėmis žaidė G. Guldikauskienė iš Pakruojo ir A. Petrašiūnas iš Radviliškio. Bočios žaidimo nugalėtoja tapo Šiaulių miesto neįgaliųjų draugijos komanda, antri liko Radviliškio vyrai, o trečiąją vietą užėmė pakruojiškiai.

Šaškių rungtis reikalauja susikaupimo.

Susumavus visus rezultatus nugalėtojų taurė atiteko varžybų organizatoriams – Radviliškio rajono neįgaliųjų draugijai (pelnyta 13 medalių: 4 aukso, 2 sidabro ir 7 bronzos). Antrąją vietą užėmė Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos komanda – 9 medaliai (4 aukso, 3 sidab­ro ir 2 bronzos). Trečioji vieta atiteko Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubui ,,Atgaiva“ – 8 medaliai (1 aukso, 6 sidabro ir 1 bronzos).

Sporto šventė organizuota vykdant Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą veiklą.