22
A, Rugp
10 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Retomis ligomis sergančiuosius vienijančios organizacijos sako, kad iki šiol Lietuvoje nėra sistemos, kuri padėtų šeimoms prisitaikyti prie esamos situacijos, koordinuotų gydymo ir integ­racijos procesus. Apie tai kalbamės su Vaikų retų ligų asociacijos prezidentu Danu Čeilitka ir Lietuvos Spina bifida ir hidrocefalija asociacijos valdybos nare Rūta Udraite-Mikalauskiene.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgyvendinant projektą „Muziejus, menas ir Alzheimeris“ senjorai buvo pakviesti patirti meną per judesį.

Tolerancijos link

Negalių yra pačių įvairiausių. Visos jos vienaip ar kitaip apriboja, tačiau bene skaudžiausiai ne tik patį sergantįjį, bet ir visą jo aplinką paliečia artimąjį ištikusi demencija. Tai liga, sutrikdanti visos šeimos gyvenimą. Paprastai tokie žmonės tampa atskirti nuo visuomenės, netenka socialinių ryšių, pomėgių. Mokslininkų teigimu, sulėtinti smegenų senėjimo procesą gali padėti... meninė veikla. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose vaikų nuolat mažėja. Dedamos visos pastangos, kad mažyliai galėtų gyventi šeimose, pas globėjus ar būtų grąžinti tėvams. Pasak direktorės Renatos Rimdžiuvienės, šiemet į kūdikių namus pateko vos keletas vaikų. Visi jie – turintys sunkias negalias. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į bičiulių sąskrydį – su lietuviškos duonos kepalu.

Integracijos keliu

Jau tampa tradicija, kad Rokiškio rajono neįgaliųjų draugija sukviečia bičiulius iš viso regiono pabūti kartu gražiame gamtos prieglobstyje prie Sartų ežero. Juk bendrystė – vienas svarbiausių dalykų, dėl kurių žmonės jungiasi į bendruomenes, draugijas.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Susitikimo dalyviai prie Šimkaičių Šv. vyskupo Martyno bažnyčios.

LND naujienos

Skuodo rajono neįgalieji nusifotografavo prie Gutmanio olos.

LND naujienos

Prie Smilgių bendruomenės pastato įrengta nuovaža A. Pužas užvažiuoti nepajėgia.

Aplinka visiems

Neseniai pasirodė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešimas, kuriame skelbiama, kad 76 proc. rinkimų apylinkių Marijampolėje yra pritaikytos žmonėms, turintiems negalią. Tačiau šią informaciją patikrinę neįgalieji mano, kad skaičiai visai kitokie: manytina, kad judantieji vežimėliais gali patekti vos į trečdalį rinkimų apylinkių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Rokiškio autobusų stotis neseniai atnaujinta, todėl patogi judantiems neįgaliųjų vežimėliais.

Aplinka visiems

Pastaruoju metu duris atvėrė ne viena atnaujinta autobusų stotis. Jos statytos atsižvelgiant ir į žmonių su įvairiomis negaliomis poreikius. Tačiau dar toli gražu negalima teigti, kad viešojo transporto infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skiriu a.a. MAMAI
Dabar, kai savo amžiumi vejamės savųjų Motinėlių metus, oi, kaip gerai suvokiame jų nueitą gyvenimo kelią! Kiek įveikta kliūčių ir atmušta kojų į akmenuotus vieškelius... Manau, dažnam mūsų norisi kalbėti apie savo Motiną vien gerais, dėkingais, prasmingais žodžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgula senolės delnan Velykaitis. Blizga, žvakės šešėlio atmuštas. Nelyg akmenukas, iš upės dugno iškeltas. Širdies pasiilgtas. Rankomis nučiupinėtas. Akimis nuglostytas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danutės Juškienės mezginiai žavi autentiškais raštais.

Tautos paveldo aruodas

Lazdijiškė Danutė Juškienė – Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos narė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė bei sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkė. 2014 metais šis sertifikatas jai suteiktas už vilnonių siūlų dažymą augalų ištraukomis, 2015-aisiais – už kojinių ir pirštinių mezgimą. 2016 metais paro­doje „Rinkis prekę lietuvišką“ D. Juškienės gaminiai apdovanoti aukso medaliu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kambaryje bene ketverios audimo staklės, Savera Paštukienė prisėda čia beveik kasdien.

Tautos paveldo aruodas

Taip sako Savera Paštukienė, tautodailininkė, audėja, ūkininkė, daržininkė. Ir senjorė, kuri neprisileidžia jokio silp­numo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama