24
S, Kov
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Į Techninės pagalbos neįgaliesiems centre panevėžiečių iniciatyva surengtą diskusiją susirinko nemažai negalią turinčių žmonių.

Integracijos keliu

Šiuolaikiškas neįgaliojo vežimėlis daugeliui tapo neįgyvendinama, o tiksliau – neįperkama svajone. Ką daryti, kad savarankiškumą neįgaliesiems grąžinančios techninės pagalbos priemonės būtų prieinamos ir įperkamos? Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininko Jono Dumšos iniciatyva aptarti šių problemų prie apskrito stalo Techninės pagalbos neįgaliesiems centre (TPNC) susėdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento, šiomis priemonėmis aprūpinančio centro, jomis besinaudojančių neįgaliųjų, technines priemones remontuojančios bendrovės atstovai. Į diskusiją pakviestas ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Palikite komentarą (3 Komentarai)

Retų ligų dienai skirtoje konferencijoje aptarti ne tik su gydymu, bet kasdieniu gyvenimu susiję rūpesčiai.

Integracijos keliu

Sunkia liga sergantis artimasis, šeimos narys – iššūkis ne tik jam pačiam, bet ir esantiems šalia. O jeigu dar ta sunki liga ir reta, kuria visame pasaulyje serga vos keliolika ar keliasdešimt žmonių, dažnai rankas nuleidžia ir šeimos gydytojas, ir netgi tos srities specialistas. Ne be reikalo retomis ligomis sergantieji buriasi į įvairias organizacijas, patys ieško ir tarpusavyje dalijasi po kruopelytę surinkta informacija, vyksta į tarptautines konferencijas, kad tik daugiau sužinotų, kaip pagerinti savo ar artimųjų gyvenimo kokybę, suteikti jiems visaverčio gyvenimo galimybę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LND įgyvendinamo projekto „Karjeros galimybių plėtra neįgaliesiems“ konsultantės.

Tolerancijos link

Lietuvos neįgaliųjų draugija įgyvendina projektą „Karjeros galimybių plėtra neįgaliesiems“, finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Jame dalyvaujantiems neįgaliesiems sudaromos galimybės įgyti naują ar pakeisti turėtą profesiją, pagal poreikį teikiama kitokia pagalba, pagelbstima įsidarbinant. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu jau šeštą kartą rengia Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus. Labiausiai žmogaus teisių srityje 2018 metais nusipelniusiems asmenims ir iniciatyvoms apdovanojimų statulėlės bus įteiktos aštuoniose kategorijose: lyčių lygybės, įveiktos kliūties, Vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimas po svarstymų pritarė siūlymui daugiau LRT televizijos laidų pritaikyti negalią turintiems asmenims. Siūloma, kad šios pataisos įsigaliotų nuo 2020 metų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Elena Kačinskienė pristatė organizacijos veiklą.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Zigmas Ripinskis papasakojo apie Kuršėnuose įvykusią Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinę konferenciją.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Verdenės“ senjorai parengė koncertinę programą.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ socialinė darbuotoja Oksana Teilans papasakojo, kaip buvo paminėta Kovo 11-oji.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Klaipėdos rajono neįgalieji jau išbandė „Socialinio taksi“ paslaugas.

Aplinka visiems

Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjęs socialinis verslas „Socialinis taksi“ nuo kovo pradžios pradeda veikti ir Klaipėdos rajone. „Socialinis taksi“, teikiantis neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas, jau turi daugiau kaip 2300 klientų. Kasdien pagal individualius negalią turinčių žmonių poreikius suplanuotais maršrutais išrieda 8 neįgaliųjų vežimėliams gabenti pritaikyti automobiliai: 4 – Vilniuje, 2 – Klaipėdoje, 1 – Kaune ir 1 – Zarasuose bei Visagine.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

SADM Tikslinės pagalbos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Čiuladaitė-Pritulskienė.

Aplinka visiems

Vasario mėnesį pasikeitė Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašas. Numatoma nemažai pokyčių, kurie, tikimasi, pagerins galimybes greičiau ir kokybiškiau pritaikyti būstą neįgaliesiems. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Tikslinės pagalbos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Čiuladaitė-Pritulskienė komentuoja, kokie svarbiausi naujosios būsto pritaikymo tvarkos pokyčiai.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Edita Mildažytė.

Kaip aš pažinau negalią

Edita Mildažytė – žurnalistė, publicistė, TV laidų vedėja, prodiuserė, visuomenės veikėja. Pasak jos, nors nėra medikė, bet apie Parkinsono ligą ir apie tai, kaip progresuodama ji pakeičia žmogų, žino labai daug. Šia liga sirgo Editos tėvas Vytautas Mildažis, Kauno medicinos universiteto docentas, dėstytojas, vienas iš Lietuvos Parkinsono draugijos įkūrėjų ir pirmasis jos pirmininkas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Eglė Kulvietienė.

Kaip aš pažinau negalią

Susitinkame, ilgus metus liekame drauge, arba nutolstame, išsiskiriame, bet buvusios bendrystės šiluma, nejučia išmoktos pamokos lydi visą likusį gyvenimą.  

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Gražinos Kalvaitienės nuotr.

Kūryba

Mykolas Kručas.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos

Palikite komentarą (3 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija