29
K, Birž
0 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Kupiškio rajono neįgaliųjų draugija į šventę atvežė įvairių rankdarbių.

Tolerancijos link

Utenoje vyko pirmoji šiais metais neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!“ Į renginį suvažiavo gausus būrys svečių – ansamblių, mugės dalyvių iš įvairių Lietuvos neįgaliųjų organizacijų ir įstaigų. Tai Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“, šiemet mininčios 25 veiklos metų sukaktį, organizuojamas renginys. Jo globėjas – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Algimanto Kojo (dešinėje) ir Vytauto Barecko ekipažas ne tik laimėjo automobilių su rankiniu valdymu klasėje pirmąją vietą, bet ir pelnė absoliučių nugalėtojų neįgaliųjų įskaitoje taurę.

Tolerancijos link

Ralis „Aplink Lietuvą“ jau tapo vienu svarbiausių metų įvykių ne tik profesionaliems automobilių sporto entuziastams, bet ir šiose lenktynėse save išbandyti siekiantiems neįgaliesiems. Kauno Rotušės aikštėje prie starto linijos ir šiemet stojo 8 negalią turinčių vairuotojų ekipažai. Sekmadienį Vilniaus S. Daukanto aikštėje finišavusių lenktynininkų laukė garbingi apdovanojimai. Socia­linės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis nugalėtojų taures įteikė penkiems neįgaliųjų ekipažams. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Į „Bičiulystės“ redakciją kreipėsi neįgalieji, susirūpinę, kad Vilniuje nebeliko vežimėlius remontuojančios įmonės. Dėl to kol bus sutaisytas vežimėlis tenka laukti keletą savaičių, o kartais – ir daugiau kaip mėnesį. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Kauno miesto neįgaliųjų draugijos ansamblio „Atgaiva“ vadovė Dalia Liutkienė bando išgauti subtilesnį muzikos skambėjimą.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) vienijamose asocijuotose narėse veikia 62 meno mėgėjų kolektyvai. Visi jie savo koncertines programas pristato, vieni iš kitų pasimoko, patirties pasisemia jau tradiciniu tapusiame festivalyje „Vilties paukštė“. Norėdama paskatinti kolektyvus siekti aukštesnio profesionalumo, suteikti reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių, LND jų vadovus pakvietė į seminarą „Meno mėgėjų kolektyvų vadovų profesinių įgūdžių tobulinimas“. Jam vadovavusio J. Gruodžio konservatorijos dėstytojo kompozitoriaus Romualdo Martinkėno nuomone, būtent vadovas yra kolektyvo siela, jo veidrodis, todėl kelti kvalifikaciją visada verta. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šiaulių botanikos sode gidė papasakojo apie augalų rūšis.

LND naujienos

Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais.

LND naujienos

Tauragė:

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neseniai Seimui pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektas. Juo siūloma neįgaliojo kortelės arba ženklo „Neįgalusis“ suteikiamomis lengvatomis leisti naudotis ir nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaikus iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems transporto priemonių vairuotojams. Neįgaliųjų bendruomenėje užvirė diskusija – ar tokie pakeitimai nepakenks jų interesams, ar nebus diskredituota paties ženklo esmė?

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Benukas labai mėgsta plaukioti baseine.

Aplinka visiems

Ar įmanoma šiais laikais situacija, kad dėl negalios žmogus neįleidžiamas į vieną ar kitą įstaigą, jam sudaromos blogesnės sąlygos nei kitiems naudotis paslaugomis? Pasirodo, įmanoma. Į tokią situaciją pakliuvo sanatorijoje „Eglė +“ į sveikatingumo zoną neįleista vežimėliais judančiųjų pora ir Klaipėdos specialiųjų mokyklų moksleiviai, kurie turės lankyti baseiną atskirai nuo kitų vaikų, vasaros atostogų metu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skiriu a.a. MAMAI
Dabar, kai savo amžiumi vejamės savųjų Motinėlių metus, oi, kaip gerai suvokiame jų nueitą gyvenimo kelią! Kiek įveikta kliūčių ir atmušta kojų į akmenuotus vieškelius... Manau, dažnam mūsų norisi kalbėti apie savo Motiną vien gerais, dėkingais, prasmingais žodžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgula senolės delnan Velykaitis. Blizga, žvakės šešėlio atmuštas. Nelyg akmenukas, iš upės dugno iškeltas. Širdies pasiilgtas. Rankomis nučiupinėtas. Akimis nuglostytas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kambaryje bene ketverios audimo staklės, Savera Paštukienė prisėda čia beveik kasdien.

Tautos paveldo aruodas

Taip sako Savera Paštukienė, tautodailininkė, audėja, ūkininkė, daržininkė. Ir senjorė, kuri neprisileidžia jokio silp­numo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gražina Ruseckaitė-Kalvaitienė.

Tautos paveldo aruodas

Gražina Ruseckaitė-Kalvaitienė.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama