17
K, Saus
0 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Lietuvos neįgaliųjų draugijos delegacija lankėsi didžiausioje Prancūzijos nevyriausybinėje neįgaliųjų asociacijoje.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) pastaraisiais metais vis labiau plečia ir įvairina savo veiklą, stiprina asocijuotas nares, kelia jų kompetencijas. Neseniai žengtas dar vienas žingsnis – vizitu į didžiausią Prancūzijos neįgaliųjų asociaciją pradėtas tarptautinis bendradarbiavimas. Apie naują proveržį kalbamės su LND pirmininke Jelena Ivančenko. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Motinos glėbyje Arnoldas visada jaučiasi mylimas.

Integracijos keliu

Kalėdos – šviesiausia Kairiuose (Šiaulių r.) gyvenančios Nadeždos Urbos ir jos sūnaus Arnoldo šventė. Kūčių pavakary jiedu nekantriai laukia jų paimti atvažiuosiančio giminaičio. Jam pasirodžius Nadežda įsitaiso automobilyje, sodinasi ant kelių savo suaugusį sūnų, tvirtai jį apglėbia ir ypatinga kelionė prasideda. Šiauliai, kur jie susitiks su saviškiais, visi kartu susės už šventinio stalo – vos už 8 kilometrų. Neprailgtų ir ilgesnė kelionė, nes tądien svarbus ne atstumas, o nuotaika, emocijos, bendrystės džiugesys. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jono Bosco parapijos kunigas Alessandro Barelli.

Tolerancijos link

Vilniaus Jono Bosco parapijos klebonas kunigas Alessandro Barelli jau 20 metų dirba ir gyvena Lietuvoje. Jis taip pat yra aktyvus Saleziečių ordino narys, kurio tikslas – rūpintis bendruomenės, ypač vaikų ir jaunimo švietimu. Kunigas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi mintimis apie savo ganytojišką veiklą ir pataria, kaip pajusti ramybę per šv. Kalėdas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Renginio dalyviai noriai fotografavosi su EP nare Vilija Blinkevičiūte.

Tolerancijos link

Šiais metais Tarptautinę neįgaliųjų dieną Lietuvos muzikų rėmimo fondas pakvietė paminėti Operos ir baleto teat­re. Daugiau kaip tūkstantis šalies neįgaliųjų organizacijų atstovų, socialinių darbuotojų, žmogaus teisių gynėjų turėjo galimybę mėgautis nuotaikinga Johano Štrauso operete „Vienos kraujas“. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Lietuvos neįgaliųjų draugijos valdybos narė, Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė. Kalvarijos savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vyr. specialistė Vilija Remeikienė.

Aktualijos

Ir vėl atvertėme naujo kalendoriaus lapus. Planuojame naujus darbus, keliame naujus tikslus. Kokie bus šie metai neįgaliesiems? Uždavėme 3 klausimus skirtingų sričių specialistams, neįgaliųjų organizacijų atstovams.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nuo šių metų sausio 2 d. pasikeitė specialiųjų poreikių nustatymo tvarka. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šeduviškiai šventėje džiaugėsi vieni kitų darbais ir pasiekimais.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ laišką atsiuntusi Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Irmina Beneševičiūtė pasidalijo šilto ir jaukaus renginio įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Zarasų neįgalieji susibūrė į jaukią popietę.

Bendruomenių veikla

Laiške „Bičiulystei“ Laima Gorpinič papasakojo apie tradicine tampančią zarasiškius suburiančią vakaronę.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visada smagu bent trumpam pasijusti turistais.

Aplinka visiems

Po visą pasaulį keliaujantys neįgalieji jau nieko nestebina. Netgi rateliais judančių žmonių galima sutikti ne vien besigrožinčių įvairių šalių senamiesčiais, bet ir besižvalgančių po kalnus, keliaujančių po egzotiškus kraštus. O ar daug kelionių magijos paviliotų turistų sutinkame Lietuvoje? Ar esame pasiruošę juos priimti, parodyti gražiausius savo šalies kampelius? Ar galime laisvai keliauti patys, mėgautis visiems prieinamo turizmo galimybėmis? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ kartu su policijos pareigūnais tikrino, kas stato automobilius neįgaliųjų vietose.

Aplinka visiems

Užimta neįgaliajam skirta vieta greta prekybos centrų, gydymo ar kitų įstaigų – tai kliūtis, kuri trukdo judėjimo negalią turintiems žmonėms būti savarankiškiems. Asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ nariai šios prob­lemos ėmėsi iš esmės. Vasarą surengta akcija sostinėje, spalio 12-ąją asociacijos nariai bei jų draugai rinkosi Kaune. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumento orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis.

Kaip aš pažinau negalią

Ugnius Vaiginis, Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumento orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas, tarp gausybės įvertinimų saugo ir šiemet gautą aukščiausią Kultūros ministerijos skiriamą apdovanojimą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Ugnius sako, kad už jį yra dėkingas negalią turintiems žmonėms, su kuriais ne kartą drauge koncertavo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dailininkė Rasa Staniūnienė su tėvais savo paveikslų parodoje.

Kaip aš pažinau negalią

Žinomas teatro, kino ir televizijos aktorius, Džiugas Siaurusaitis, kalbėdamas apie savo seserį dailininkę Rasą Staniūnienę, neskuba minėti jos negalios, bet didžiuodamasis pasakoja apie sesers kūrybą, džiaugiasi kiekviena jos darbų paroda. Pažinęs negalią iš arti aktorius sakosi supratęs, kokios beribės žmogaus galimybės ir ką galima pasiekti didžiulėmis valios pastangomis.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija