25
A, Bal
9 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Kunigas Algirdas Toliatas.

Tolerancijos link

Artėja Velykos. Taip laukta šventė, su kuria siejame gamtos atgimimą, naują pradžią, viltį. Deja, krikščioniškoje tradicijoje ši šventė yra glaudžiai susijusi su kančios motyvu – tam, kad prisikeltų, Kristus turėjo mirti baisiose kančiose. Apie tai, ką ši šventė mums byloja, kalbamės su kunigu, Lietuvos policijos kapelionu Algirdu Toliatu. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

„Įveiktos kliūties“ apdovanojimas įteiktas Albertui Aužbikavičiui.

Tolerancijos link

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu rengiami apdovanojimai, prie kurių šiemet prisijungė ir Norvegijos Karalystės ambasada, – tai iškilminga žmogaus teisėms neabejingų visuomenės narių pagarbos ceremonija. Jau ketvirtą kartą padėkota tiems, kuriems žmogaus teisės, lygybė ir įvairovė yra pamatinės vertybės. Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės teigimu, tai – tikrasis visuomenės elitas, savo iniciatyvomis ir darbais prisidedantis prie mūsų visuomenės gerovės ir stip­rios valstybės kūrimo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Kandratavičienė Lietuvos neįgaliųjų draugijos rengiamoje tradicinėje šventėje Talačkoniuose.

Integracijos keliu

Sklandus neįgaliųjų socia­linei integracijai nu­matytų priemonių įgyvendinimas, pasitelkiant nevyriausybines neįgaliųjų asociacijas, savivaldybes, aukštąsias mokyk­las, įvairias viešąsias įstaigas – svarbiausia Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklos kryptis. Apie ją ir kalbamės su šio departamento direktore Asta KANDRATAVIČIENE.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vytautas Kvietkauskas Mindaugui Biliui perdavė Lietuvos parolimpinio komiteto ženkliuką.

Integracijos keliu

Praėjusią savaitę vykusioje Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) generalinėje asamblėjoje išrinktas naujas LPOK prezidentas. Juo tapo parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius. Jis pakeitė nuo 1992-ųjų su pertraukomis šias pareigas ėjusį Vytautą Kviet­kauską. Su naujuoju LPOK prezidentu neįgaliųjų bendruomenė sieja didelius lūkesčius ir tikisi pokyčių neįgaliųjų sporte.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

A. Kamandulienė pasidalijo savo patirtimi marginant kiaušinius.

LND naujienos

Jonaviškės prikūrė įvairių grožybių.

LND naujienos

Neseniai Seimui pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektas. Juo siūloma neįgaliojo kortelės arba ženklo „Neįgalusis“ suteikiamomis lengvatomis leisti naudotis ir nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaikus iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems transporto priemonių vairuotojams. Neįgaliųjų bendruomenėje užvirė diskusija – ar tokie pakeitimai nepakenks jų interesams, ar nebus diskredituota paties ženklo esmė?

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Benukas labai mėgsta plaukioti baseine.

Aplinka visiems

Ar įmanoma šiais laikais situacija, kad dėl negalios žmogus neįleidžiamas į vieną ar kitą įstaigą, jam sudaromos blogesnės sąlygos nei kitiems naudotis paslaugomis? Pasirodo, įmanoma. Į tokią situaciją pakliuvo sanatorijoje „Eglė +“ į sveikatingumo zoną neįleista vežimėliais judančiųjų pora ir Klaipėdos specialiųjų mokyklų moksleiviai, kurie turės lankyti baseiną atskirai nuo kitų vaikų, vasaros atostogų metu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgula senolės delnan Velykaitis. Blizga, žvakės šešėlio atmuštas. Nelyg akmenukas, iš upės dugno iškeltas. Širdies pasiilgtas. Rankomis nučiupinėtas. Akimis nuglostytas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ muzikantai tikrai nebus vieniši – Ukrainos sostinėje juos palaikys penkios socialinės akcijos „Draugystė veža!“ laimėtojų poros. Jei esi neįgalus arba turi negalios paliestą draugą, vienas iš tų laimingųjų gali būti ir tu!

Palikite komentarą (0 Komentarai)

O. Vodeikienė kasmet primargina kelis šimtus kiaušinių.

Tautos paveldo aruodas

Elektrėniškė Ona Vodeikienė – visų galų meistrė. Kaip moteris pati juokauja, nėra to, ko ji negalėtų išmokti. O svarbiausia, kad toks nuolatinis judėjimas padeda išlikti sveikai ir energingai. Juk ne juokas prieš Velykas primarginti kelis šimtus kiaušinių. Ir dar taip, kad jie papuošia ir respublikines liaudies meno parodas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Bronislovas Gedminas su Tautodailininkų sąjungos jubiliejui sukurta knyga.

Tautos paveldo aruodas

Pakruojiškiui Bronislovui Gedminui šie metai – ypatingi. Rudenį jis minės 10-ąją savo narystės Tautodailininkų sąjungoje sukaktį. Šiuo keliu medžio meistras pasuko gana atsitiktinai – tapęs neįgaliu ir medžio dirbiniais bandęs gintis nuo sunkių minčių, ieškodamas širdį džiuginančio užsiėmimo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama