16
K, Rugp
0 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Į Kauno RSK surengtą baidarių žygį Ūlos ir Grūdos upėmis išsiruošė 17 ekipažų.

Integracijos keliu

Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubas (RSK) žygius baidarėmis rengia jau apie 20 metų. Tai puiki galimybė išbandyti save, mėgautis nekasdieniais potyriais. Tradicine tapusi vasaros stovykla, paįvairinta vandens sportu, kasmet sulaukia ir naujų dalyvių, ir tikrų „baidarių vilkų“, kurie nepraleidžia nė vieno žygio. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Spektaklio akimirka.

Integracijos keliu

Kaitrią šeštadienio popietę tie, kurių nesuviliojo poilsis paplūdimiuose, rinkosi į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur pakilus įspūdingais laiptais atsivėrė erdvė spektakliui. Čia buvo parodytas liepos 23‒27 dienomis surengtos žmonių su negalia kūrybos stovyklos Gribžės sodyboje (Klaipėdos r.) darbo rezultatas ‒ muzikinis spektak­lis „Laisvė ‒ riba be ribų“ Richardo Bacho apysakos „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ motyvais. Spektaklį režisavo Danutė Marcelė Balčiūnienė, scenarijaus autorė ir meno vadovė ‒ Vaida Butautaitė.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Janina – viena iš 16 Biržų savarankiško gyvenimo namų gyventojų.

Tolerancijos link

Deinstitucionalizacijos procesams įsibėgėjant, Lietuvoje atsiranda vis naujų žmonių su negalia apgyvendinimo formų. Viena iš jų – savarankiško gyvenimo namai. Juose apsigyvena žmonės, kurie dar yra gana savarankiški, bet jau nebenori ar nebegali gyventi vieni, jiems reikalinga didesnė ar mažesnė specialistų pagalba. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Su gyvybiškai svarbių vaistų problema susidūrė ir Audronė Tutlienė.

Tolerancijos link

Sveikatos apsaugos ministerija prieš kurį laiką pranešė, kad pradedamos kompensuoti insulino pompos.  Tiesa, jos kompensuojamos tik nedidelei daliai I tipo cukriniu diabetu sergančių pacientų: žmonėms iki 24 metų amžiaus, vaikams, nėščiosioms ir planuojančioms pastoti moterims. Didžioji dalis pacientų neviltyje: teks primokėti už insuliną, jau nekalbant apie tai, kad kompensuojamųjų vaistų sąraše nebeliko kai kurių būtinų medikamentų. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Jūrų muziejuje.

Bendruomenių veikla

Jonas Katkevičius „Bičiulystei“ pasakoja apie Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos veiklą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jurbarko rajono neįgalieji prie Šv. Jurgio bažnyčios Eržvilke.

Bendruomenių veikla

Laiškelį „Bičiulystei“ atsiuntusi Janina Pranaitienė papasakojo apie tradicinį kasmetinį rajono neįgaliųjų susitikimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa įgyvendinama jau dešimtmetį. Iki praėjusių metų suaugusiems neįgaliesiems ir neįgaliems vaikams būstai buvo pritaikomi pagal tą pačią tvarką. Socialinės apsaugos ir darbo ministrui patvirtinus Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką 2017 metais tvarkos aprašą, anksčiau galiojusios taisyklės pasikeitė. Pagal naują tvarką pernai būstai buvo pritaikyti 88 sunkios negalios slaugomiems vaikams. Pasitarus su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis, savivaldybėmis, kurios apklausė neįgalius vaikus auginančias šeimas ir išsiaiškino jų poreikius, šiemet žengtas dar vienas žingsnis – į neįgalių vaikų būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo tvarką įtrauktos ir nuostatos, atspindinčios intelekto, psichikos sutrikimų turinčių vaikų poreikius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų maratono dalyviai nuvažiavo daugiau kaip 150 kilometrų.

Aplinka visiems

Jau 14 kartą negalią turintys žmonės keliavo po Lietuvą neįgaliųjų vežimėliais, varomais specialiais priedais – varytuvais. Šių metų maratonas „Nugalėk save“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, taip pat norėta atkreipti dėmesį į aplinkos prieinamumą. Žygis prasidėjo nuo Pagramančio regio­ninio parko lankytojų centro direkcijos, jo maršrutas ėjo pro Tauragę, Rambyno regioninį parką ir baigėsi Šilalės rajono savivaldybės aikštėje. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Virginija Kochanskytė – teatro ir poezijos aktorė, režisierė Monciškėse, Landšafto terapijos ir rekreacijos centre, su negalią turinčiais žmonėmis kūrė teatralizuotą literatūrinę kompoziciją ,,V. Mačernis. Aš klausiau kunigų ir filosofų...“ Tuo metu ir užgimė artimesnė aktorės bendrystė su žmonėmis, apie kurių gyvenimą ji ankščiau mažai težinojo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

B. Užkuraitytė-Statkevičienė su savo mokiniais.

Kaip aš pažinau negalią

Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė – daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė, sporto mokslininkė, pedagogė. Birutė jau daugelį metų moko plaukti negalią turinčius sportininkus. Trenerė išugdė daug puikių plaukikų, parolimpiadų prizininkų. Treniruodama savo auklėtinius Birutė pamiršta, kad jie turi negalią, ir reikalauja iš jų kaip ir iš visų kitų.

Palikite komentarą (3 Komentarai)

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba

Almanacho „Žodžio spalvos“ pristatymas 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos                              

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija