19
S, Gegužė
8 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Vilniaus m. Naujininkų poliklinikos direktorė Vilija Kristina Židonienė kviečia pasinaudoti galimybe išsikviesti odontologą į namus.

Integracijos keliu

Vilniaus miesto ir rajono gyventojai, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, jau gali išsikviesti odontologą į namus. Iš namų neišeinantiems, iš lovos nepakylantiems žmonėms prireikus susitvarkyti dantis nebereikia vykti į gydymo įstaigas – kilusias problemas gydytojas išspręs jų namuose.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniuje surengtose protesto eitynėse „Laimė GALĖTI“ dalyvavo įvairią negalią turintys žmonės.

Integracijos keliu

Gegužės 5-oji Europoje minima kaip Savarankiško gyvenimo diena. Neįgaliųjų organizacijų iniciatyva šią dieną dėmesį į savarankiškai gyventi trukdančias kliūtis stengiamasi atkreipti ir Lietuvoje. Šiemet asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ Vilniuje surengė protesto eitynes, kuriose nuo Kudirkos aikštės iki Seimo žygiavo pora šimtų neįgaliųjų, jų artimųjų, savanorių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro IV stacionarinės reabilitacijos skyrius.

Tolerancijos link

Norėčiau pasidalinti su jumis, skaitytojai, mintimis apie situaciją, kai sveikieji nusprendžia už mus, pacientus, ko mums reikia ir ko ne.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Diskusijoje „Kaip nuimti įtampą nuo negalios?“ kalbėta apie tai, kaip bendrauti su skirtingų negalių turinčiais žmonėmis.

Tolerancijos link

Lietuvos neįgalios organizacijų forumas pradėjo informacinę kampaniją „Daugiau pažinimo, mažiau sutrikimo“. Jos pradžia tapo kartu su Švedijos ambasada surengta diskusija „Kaip nuimti įtampą nuo negalios?“ 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) vykdo tęstines veiklas, skirtas neįgaliųjų atstovavimui ir jų teisių gynimui, neįgaliųjų telkimui bendroms veikloms dalyvaujant įvairiuose renginiuose, stovyklose. Bendradarbiaudama su atsakingomis valstybės institucijomis, privataus sektoriaus atstovais bei kitomis visuomeninėmis organizacijomis, asociacija teikia siūlymus, padedančius spręsti fizinę negalią turinčių asmenų problemas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos narė Valė Jakštienė „Bičiulystei“ rašo apie Gražiškių padalinio veiklas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos nariai išklausė veiklos ataskaitą.

Bendruomenių veikla

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos tarybos narė Regina Jurgelaitytė „Bičiulystės“ skaitytojus informuoja apie draugijos ataskaitinį susirinkimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilnietei Irenai Žemaitienei tenka balsuoti neįgaliesiems nepritaikytoje apylinkėje. Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.

Aplinka visiems

Prezidento rinkimai bei kartu su jais vykę du referendumai sulaukė gana didelio šalies gyventojų aktyvumo. Juose dalyvavo ir nemažai negalią turinčių žmonių. Kai kurie iš jų savo pilietinę valią savarankiškai išreiškė pirmą kartą gyvenime. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), bendradarbiaudama su savivaldybėmis ir neįgaliųjų organizacijomis, išties nemažai nuveikė, kad sukurtų sąlygas neįgaliesiems balsuoti ne namuose, o kartu su visais. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis susitiko su asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentu Ričardu Dubicku.

Aplinka visiems

Nepritaikyta miestų ir miestelių infrastruktūra, neprieinamas viešasis transportas – tai kliūtys, kurios trukdo skirtingas negalias turintiems žmonėms gyventi savarankiškai. Situacija pamažu keičiasi į gera, bet problemų vis dar apstu. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Lėtinti demencijos procesus padeda įvairios kompiuterinės programos.

IT – nauji horizontai

Techninės pagalbos priemonės jau seniai nėra suprantamos vien tik kaip judėjimą palengvinančios lazdelės ar vaikštynės. Vis dažniau pasitelkiamos technologijos. Viena iš tokių priemonių – pažintinių funkcijų testavimo ir lavinimo programa, kuri gali padėti žmonėms po insulto, demencijų ir kitais atvejais greičiau atsistatyti, atkurti prarastus gebėjimus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Dumbrauskaitė.

IT – nauji horizontai

Projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvė Berlyno technologijos universiteto magistrė Asta Dumbrauskaitė liepos mėnesį visuomenei pristatė savo parengtą „Kultūros prieinamumo žmonėms su negalia didinimo“ modelį. Jame siūloma, kaip kino filmus pritaikyti klausos ir regos negalią turintiems žmonėms. Pasak Astos, žmonės kol kas nelabai įsivaizduoja, ką reiškia filmų pritaikymas turintiesiems negalią. Sąvoka „pritaikymas“ dažniausiai siejamas su fiziniu pritaikymu, kuris iki šiol yra nepakankamas. O informacijos pritaikymo srityje Lietuva yra atsilikusi net nuo gretimų valstybių – Latvijos ir Estijos. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dailininkas Denis Calleja džiaugiasi galėdamas suteikti džiaugsmo kitiems.

Kaip aš pažinau negalią

Dailininkas Denis Calleja – maltietis. Denis nėra baigęs jokių specialių dailės ar dailės terapijos mokslų, tačiau veda labai įdomius užsiėmimus specialiųjų poreikių turintiems vaikams. Dailininkas nuoširdžiai sutiko papasakoti, kodėl jis ėmėsi šios kilnios ir prasmingos misijos.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Ieva Augaitytė.

Kaip aš pažinau negalią

Eglė Ganda Bogdanienė, Vilniaus dailės akademijos prorektorė studijoms, profesorė tekstilininkė, prisipažįsta, kad dirbdama su klausos negalią turinčiomis studentėmis ne tik patyrė nemenką iššūkį, bet ir pati mokėsi iš jų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Neįgaliųjų savarankiškumas – (ne)įveikiamas iššūkis?“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Buvau į Lietuvą išėjęs...“

Nuotraukų galerija