22
P, Rugs
7 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Dirbiniai iš metalo – naujas Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjungos narių sumanymas.

Tolerancijos link

Neįgaliųjų bendruomenės koncertas-mugė „Tau, Vilniau!“ jau tryliktą kartą į sostinę sukvietė per porą tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos. Susitikti, pabendrauti, savo ir kitų kūrybiniu kraičiu pasidžiaugti, patirtimi ir idėjomis pasidalyti į sostinę suvažiavo aktyvūs, gyvenimo džiaugsmu trykštantys, stiprybės visus mokantys neįgalieji. Jie pasklido po Katedros aikštę, įsiliejo į dūzgiantį Gedimino prospektą, klaidžiojo senamiesčio gatvelėmis, varstė muziejų duris. Juk tokia šventė – tik kartą metuose!

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Marijampolės sav. neįgaliųjų draugijos folkloro ansamblis „Gija“ į Jurbarką atvežė skambių dainų pynę.

Tolerancijos link

Šiemet 25-erių metų sukaktį mininti Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“(LSKD) įvairias negalias turinčius žmones pakvietė į šventę – „Būkime kartu!“ Pasisvečiavęs Utenoje ir Klaipėdoje, renginys pabaigtuves atšventė Jurbarke, čia vykusioje miesto šventėje.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seime surengta konferencija „Vaikai ligoninėse: liga ir gydymas neturi nustelbti vaikystės“.

Integracijos keliu

Lietuvoje lankėsi Europos asociacijos vaikams ligoninėse atstovai. Įvairiuose susitikimuose kalbėta apie tai, kas turėtų būti padaryta, kad sunkiai sergantys vaikai, ligoninėse praleidžiantys labai daug laiko, neprarastų vaikystės ir gyvenimo džiaugsmo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Menininkė Nomeda Marčėnaitė kūrybinių dirbtuvių dalyviams negailėjo patarimų.

Integracijos keliu

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) negalią turinčius jaunuolius pakvietė į kūrybines dirbtuves, kuriose jie kūrė su žinoma menininke Nomeda Marčėnaite. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Baikeriai paįvairino rudeninę šventę.

LND naujienos

Šiaulių rajono Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė Ona Skirmantienė „Bičiulystei“ atsiųstame laiškelyje pasidalijo smagaus renginio įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keliautojai aptaria ekskurijos maršrutą su gide Audrone (kairėje).

LND naujienos

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos renginių organizatorė Dalia Sinkevičienė papasakojo apie turiningą išvyką į Anykščių kraštą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų organizacijų atstovai – geriausi patarėjai.

Aplinka visiems

Nuo rugpjūčio 18-osios po orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos vėl atidarytas Vilniaus oro uostas. Tačiau terminalo aplinkos pertvarkymo darbai vyks iki spalio. Kad terminalo ir jo prieigų infrastruktūra būtų tinkamai pritaikyta žmonėms, turintiems įvairias negalias, oro uosto darbuotojai nuolat konsultuojasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Prie Smilgių bendruomenės pastato įrengta nuovaža A. Pužas užvažiuoti nepajėgia.

Aplinka visiems

Neseniai pasirodė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešimas, kuriame skelbiama, kad 76 proc. rinkimų apylinkių Marijampolėje yra pritaikytos žmonėms, turintiems negalią. Tačiau šią informaciją patikrinę neįgalieji mano, kad skaičiai visai kitokie: manytina, kad judantieji vežimėliais gali patekti vos į trečdalį rinkimų apylinkių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

Aktualijos

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis pristatė Lygių galimybių įstatymo pataisų projektą, kuriuo, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos Neįgaliųjų teisių komiteto pastabas, siūloma sukurti nepriklausomą struktūrą, skirtą stebėti ir kontroliuoti Konvencijos įgyvendinimą, visapusiškai įtraukiant pilietinę visuomenę, visų pirma neįgaliuosius ir jiems atstovaujančias organizacijas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Europos Parlamentas (EP) pritarė siūlymams padidinti gaminių, įrangos ir paslaugų prieinamumą neįgaliesiems.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Tautodailininko Genadijaus Kaminsko dirbiniais galėjo pasigrožėti iš visos Lietuvos į Talačkonius atvykę neįgalieji.

Tautos paveldo aruodas

Uteniškis tautodailininkas Genadijus Kaminskas – kantrus ir sumanus vytelių pynėjas. Jau porą dešimtmečių jo rankose karklų stiebeliai virsta dailiais krepšiais, salonų vitrinas puošiančiomis dekoracijomis, netgi originaliais baldais. Ne tik po Lietuvą, bet ir svečias šalis pasklidę Genadijaus darbai alsuoja tėviškės nostalgija, primindami, koks įvairus ir turtingas tautos paveldo lobynas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danutės Juškienės mezginiai žavi autentiškais raštais.

Tautos paveldo aruodas

Lazdijiškė Danutė Juškienė – Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos narė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė bei sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkė. 2014 metais šis sertifikatas jai suteiktas už vilnonių siūlų dažymą augalų ištraukomis, 2015-aisiais – už kojinių ir pirštinių mezgimą. 2016 metais paro­doje „Rinkis prekę lietuvišką“ D. Juškienės gaminiai apdovanoti aukso medaliu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama