24
P, Vas
10 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Kauno Žalgirio arena – pritaikyta neįgaliesiems.

Tolerancijos link

Neretai skelbiama, kad neįgalieji (kartais ir juos lydintys asmenys) į vieną ar kitą renginį gali patekti nemokamai. Tačiau neapsigaukite – ne visada suplanavus vakarą praleisti koncerte, spektaklyje ar sporto varžybose tai lengvai pavyks padaryti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Čia kasdien dirba proto negalią turintieji.

Tolerancijos link

Kiekvieną rytą socialinė darbuotoja Vytautė Paškevičiūtė sėda į autobusėlį, sutartose sostinės vietose stabteli paimti bendradarbių bei savanorių, tada suka iš miesto Sudervės link. Vairuotoja ir jos keleiviai džiugiai nusiteikę – kasdien matomi vaizdai tąryt ypač glosto akį: šerkšnoti medžiai ir iš kaminų rūkstantys dūmai atrodo tarsi paveikslėliai. Nuotaikingai juos aptarinėdami ir deklamuodami eilėraštukus apie žiemą pasiekiame darbo vietą – Mozūriškių kaime įsikūrusias „Lobių dirbtuves“. Prie durų jau laukia iš netoliese esančios Betzatos bendruomenės atėjęs dar vienas vaikinas. Visi sueiname į vidų, savanoris iš Italijos Giovanni užkuria krosnelę ir darbo diena prasideda. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų reikalų departamente surengtame diskusijų forume dalyvavo įvairių neįgaliųjų asociacijų atstovai.

Integracijos keliu

Meninių gebėjimų ugdymas, integracija į kultūrinį gyvenimą – neįgaliesiems labai svarbi, tačiau, jų nuomone, per mažai valstybės dėmesio sulaukianti sritis. Neįgaliųjų reikalų departamentas kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ surengė diskusijų forumą „Nuo tarpusavio supratimo iki bendradarbiavimo“. Jame aptarta probleminė situacija ir būtini pokyčiai, kurie ne tik motyvuotų neįgaliuosius aktyviau įsitraukti į kultūrinę veiklą, tačiau ir sulauktų valstybės palaikymo bei įvertinimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skuodo rajono savivaldybei didelis iššūkis – pasirūpinti senyvais ir neįgaliais gyventojais.

Integracijos keliu

Nuo sausio 1 dienos padidinus pensijas, atsitiko taip, kad dalis negalią turinčių žmonių neteko teisės į kai kurias lengvatas, nes jų gaunamos pajamos viršijo paramai gauti nustatytus dydžius. Vienas iš jų – Skuodo rajone, Mosėdžio miestelyje, gyvenantis nuolatinis laikraščio skaitytojas Antanas Padaginskis. Jis pateko į absurdišką situaciją – pakėlus pensiją mokestis už paslaugas į namus išaugo tiek, kad jo pajamos ne padidėjo, o sumenko. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Draugijos nariai dainavo dainas apie Lietuvą.

LND naujienos

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijoje nuotaikingai paminėta Valentino diena.

LND naujienos

Darnaus judumo siekiančiame mieste turėtų būti užtikrinama galimybė patogiai judėti visiems jos gyventojams.

Aplinka visiems

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir Susisiekimo ministerija pakvietė į mokymus-diskusiją „Darnaus judumo miestas – miestas draugiškas visiems“. Čia kalbėta apie tai, kad kuriant miesto viziją pirmiausia turėtų būti galvojama ne apie automobilius ir transportą, o apie žmogų – kiekvieną miesto gyventoją. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įkurtuvių juostelę perkirpo l.e.p. socialinės apsaugos ministrė A. Pabedinskienė ir Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė A. Kandratavičienė.

Aplinka visiems

Neįgaliųjų reikalų departamentas persikėlė į naujas patalpas. Jam skirtos atnaujintos buvusios Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos patalpos Švitrigailos g. 10, Vilniuje. Simbolinę jų atidarymo juostelę perkirpusios l.e.p. socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė vylėsi, kad šioje, jau ketvirtoje, vietoje Departamentas įsikurs ilgam, o jo darbai bus prasmingi ir neįgaliesiems labai reikalingi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pirmąja naujojo autobusiuko keleive tapo Olga Zenkova.

Aktualijos

Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija šiuos metus pradėjo pagaliau įgyvendinusi seną svajonę – turėdama neįgaliesiems vežti pritaikytą mikroautobusą. Praėjusių metų pabaigoje Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas Neįgaliųjų draugijos pirmininkei Zitai Kvik­lienei įteikė „Ford Transit“ markės autobusiuko raktelius, o administracijos direktorius Stasys Jackūnas – jo dokumentus. Neįgaliųjų draugijai skirtas 8,5 tūkst. eurų kainavęs autobusiukas nupirktas iš savivaldybės sutaupytų biudžeto lėšų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinių įmonių padėtis aptarta Seime vykusioje diskusijoje.

Aktualijos

Seimo narės Aušros Maldeikienės iniciatyva Seime surengtoje diskusijoje-klausymuose apie socia­linių ir socialinių neįgaliųjų įmonių veiklą kalbėta ne tik apie šioms įmonėms keliamus tikslus, bet ir apie būtinybę nedelsiat keisti patį lūkesčių nepateisinantį Socialinių įmonių įstatymą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Genutė Bučiūnienė jubiliejinėje Lietuvos tautodailininkų sąjungos parodoje.

Tautos paveldo aruodas

Tautodailininkė Genutė Bučiūnienė – ažūrinių karpinių meistrė. Tačiau mintyse susikurtas ornamentas, baltas popieriaus lapas ir aštrios žirklutės jai – ne kasdienybės dalis. Karpiniai – jos sielos atgaiva. Nuraminanti, dvasinės pusiausvyros suteikianti. Tai apie dešimtmetį besitęsiantys tikrieji sielos atlaidai.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Genovaitė Adiklienė su savo sielos bičiulėmis neįgaliomis dailininkėmis (iš kairės): Vaidilute Juškiene, Danute Bileišiene, Birute Valiukiene.

Tautos paveldo aruodas

Utenos kraštotyros muziejuje surengta jubiliejinė tautodailininkės Genovaitės Adiklienės kūrybos paroda gražiai papildė tautos paveldo aruodą. Į jį savamokslė meno kūrėja suguldė kelias dešimtis primityviajai dailei priskiriamų paveikslų, krašto archaiškas tradicijas menančių molio dirbinių – keraminių žaislų, švilpynių. Daugiau kaip dvi dešimtis autorinių parodų surengusios, dvigubai tiek įvairių tautodailininkų ekspozicijų savo darbais paįvairinusios menininkės kūryba pakylėja virš kasdienybės, žavi paprastumu ir nuoširdumu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama