24
T, Gegužė
0 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Seime pristatė ataskaitą apie praėjusių metų darbą.

Tolerancijos link

Vis dažniau išgirstame, kad vienu ar kitu atveju pažeidus žmogaus teises įsikišo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Pasidomėjome, kaip sprendžiami žmogaus teisų klausimai šioje tarnyboje ir ar iš tiesų ji gali padėti apsiginti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Moterų ralyje dalyvavo ir vežimėliais judančios merginos (iš kairės): A. Toločko, A. Molis, A. Krušinskaitė.

Tolerancijos link

Savaitgalį vykusiame Moterų ralyje dalyvavo ir neįgaliųjų vežimėliais judančios merginos. Ir ne tik dalyvavo – Agnieškos Toločko vairuojamas automobilis su rankiniu valdymu, kuriame važiavo 4 moterų komanda, pasivadinusi „Racing ladies 4“, šiame ralyje iškovojo pirmąją vietą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Akcijos „Draugystė veža“ dalyviai susitiko su Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusia grupe „Fusedmarc“.

Integracijos keliu

Draugystė tarp negalios paliestųjų ir jos neturinčiųjų gali būti nuoširdi, tvirta ir kupina nuotykių – tokia buvo „Baltijos ugdymo centro“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu surengtos akcijos „Draugystė veža“ idėja. Jos kulminacija – 5 porų kelionė į „Eurovizijos“ konkursą Kijeve. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Kristina ir Martynas, nepaisant savo negalių, nori būti savarankiški ir patys priimti sprendimus.

Integracijos keliu

Asmeninio asistento pagalba negalią turintiems žmonėms suteikia geresnę gyvenimo kokybę – atveria galimybę gyventi oriai ir savarankiškai, jaustis visateisiu visuomenės nariu. Apie tai, ką daryti, kad ši pagalba būtų prieinama ir mūsų šalyje, minint Europos savarankiško gyvenimo dieną kalbėta Prezidentūroje surengtoje konferencijoje. Ją organizavo Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) kartu su Švedijos institutu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LND pirmininkė J. Ivančenko pasveikino Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkę A.Petronienę.

LND naujienos

Šventėje koncertavo muzikos mokyklos mokiniai.

LND naujienos

Neseniai Seimui pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektas. Juo siūloma neįgaliojo kortelės arba ženklo „Neįgalusis“ suteikiamomis lengvatomis leisti naudotis ir nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaikus iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems transporto priemonių vairuotojams. Neįgaliųjų bendruomenėje užvirė diskusija – ar tokie pakeitimai nepakenks jų interesams, ar nebus diskredituota paties ženklo esmė?

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Benukas labai mėgsta plaukioti baseine.

Aplinka visiems

Ar įmanoma šiais laikais situacija, kad dėl negalios žmogus neįleidžiamas į vieną ar kitą įstaigą, jam sudaromos blogesnės sąlygos nei kitiems naudotis paslaugomis? Pasirodo, įmanoma. Į tokią situaciją pakliuvo sanatorijoje „Eglė +“ į sveikatingumo zoną neįleista vežimėliais judančiųjų pora ir Klaipėdos specialiųjų mokyklų moksleiviai, kurie turės lankyti baseiną atskirai nuo kitų vaikų, vasaros atostogų metu. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Skiriu a.a. MAMAI
Dabar, kai savo amžiumi vejamės savųjų Motinėlių metus, oi, kaip gerai suvokiame jų nueitą gyvenimo kelią! Kiek įveikta kliūčių ir atmušta kojų į akmenuotus vieškelius... Manau, dažnam mūsų norisi kalbėti apie savo Motiną vien gerais, dėkingais, prasmingais žodžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgula senolės delnan Velykaitis. Blizga, žvakės šešėlio atmuštas. Nelyg akmenukas, iš upės dugno iškeltas. Širdies pasiilgtas. Rankomis nučiupinėtas. Akimis nuglostytas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gražina Ruseckaitė-Kalvaitienė.

Tautos paveldo aruodas

Gražina Ruseckaitė-Kalvaitienė.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

O. Vodeikienė kasmet primargina kelis šimtus kiaušinių.

Tautos paveldo aruodas

Elektrėniškė Ona Vodeikienė – visų galų meistrė. Kaip moteris pati juokauja, nėra to, ko ji negalėtų išmokti. O svarbiausia, kad toks nuolatinis judėjimas padeda išlikti sveikai ir energingai. Juk ne juokas prieš Velykas primarginti kelis šimtus kiaušinių. Ir dar taip, kad jie papuošia ir respublikines liaudies meno parodas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama