19
Pirm, Kov
11 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Neįgaliųjų reikalų tarybai vadovauja Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Integracijos keliu

Neįgaliųjų reikalų taryboje, kuriai vadovauja socialinės apsaugos ir darbo minist­ras Linas Kukuraitis, aptarti šių metų planai ir pernai nuveikti darbai. Klausimų, kuriuos tenka spręsti tarybai, išties daug: įtraukiojo ugdymo bėdos, integracija į darbo rinką, profesinės rea­bilitacijos sistemos tobulinimas, aplinkos prieinamumas ir kt. Kovo pradžioje surengtame posėdyje nuveiktus darbus pristatė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lėlių kūrėjas Robertas Šimonis Kaziuko mugėje dalyvavo jau penktą kartą.

Integracijos keliu

Po Vilniaus senamiestį kasmet pasklindanti Kaziuko mugė – didžiausia amatininkų, tautodailininkų, įvairių rankdarbių kūrėjų šventė. Jai visus metus ruošiamasi, jos nekantriai laukiama. Šiemetinė mugė nusidriekė bene 17 kilomet­rų, savo dirbinius joje siūlė daugiau kaip 1700 kūrėjų. Nepaisydami šalčio ir sniego per tris dienas mugėje apsilankė apie pusė milijono žmonių. Tradicinį auksarankių sambūrį savo dirbiniais kasmet paįvairina ir neįgalieji. Deja, šiemet jų palapinių Katedros aikštėje buvo labai nedaug.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Nacionalinė dailės galerija savo lankytojus pakvietė į akląjį pasimatymą su vizualiuoju menu. Ką tik pristatyta paroda „Blind date“ (liet. „Aklas pasimatymas“) – naujų pojūčių ir potyrių pliūpsnis. Jos sumanytojai kviečia kitaip pažvelgti į 10 lietuvių dailininkų paveikslų – pabandyti meną suvokti ne rega, o lytėjimu. Nors paro­da skirta regos negalią turintiems žmonėms, tačiau jos sumanytojai neabejoja, kad ji gali tapti intriguojančiu atradimu visiems menu besidomintiems žmonėms.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Indrės Kavaliauskienės šeima.

Tolerancijos link

Lietuvoje onkologine liga kasmet suserga apie 80 vaikų. Vėžys vis dar yra viena pagrindinių vyresnių nei 1 metų vaikų mirties priežastis (po traumų). Vis dėlto medikai tikina – vėžio diagnozė nebėra nuosprendis. Retų ligų dienos išvakarėse surengtoje konferencijoje, kuri buvo skirta Vaikų vėžio dienai paminėti, kalbėta apie pasiekimus ir iššūkius gydant šią ligą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Eglė Tunaitytė Prezidentei įteikė pavasariu alsuojantį paveikslą.

Aktualijos

Prezidentūroje apsilankę Kelmės specialiosios mokyk­los auklėtiniai įgyvendino savo svajonę ir šalies vadovei Daliai Grybauskaitei įteikė originalią dovaną – du vektorinės tapybos paveikslus. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vilijos Jocienės nuotr.

Aktualijos

Tad būk laiminga ilgus šimtus metų!
Būk ištverminga, atkakli, tvirta!
Sustosime visi vieningom gretom,
kad apkabintume, kad pasakytume:
MES MYLIME TAVE!   (Danutė Kuliavienė)

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Scenoje – miniatiūrų tetaro „Rykštė“ pasirodymas.

Bendruomenių veikla

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marius Glinskas pasidalijo įdomios ir prasmingos šventės įspūdžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų draugijos narius pasveikino Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys.

Bendruomenių veikla

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo meno vadovė Kristina Lučinskaitė „Bičiulystei“ parašė apie Neįgaliųjų draugijos ataskaitinį susirinkimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seime vykusiame posėdyje aptartos svarbiausios aplinkos pritaikymo problemos.

Aplinka visiems

Neįgaliųjų reikalų departamento direktorės pavaduotojos Jolantos Šliužienės teigimu, tik apie 10 proc. mokyklų, 19 proc. (iš 226) gydymo įstaigų yra pritaikytos neįgaliesiems. Tik 41 įmonė iš 120 turi žemagrindžių transporto priemonių. Pasak J. Šliužienės, šie skaičiai rodo, kad aplinkos prieinamumas Lietuvoje yra didelė problema, kurią reikia nedelsiant spręsti. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Neįgaliųjų reikalų direktorės pavaduotoja Jolanta Šliužienė (iš kairės į dešinę) ir Norvegijos nekilnojamojo turto kadastro ir registro (kartografijos) tarnybos specialistai Kathrin Bogelsack bei Svenas Michaelis neabejoja universalaus dizaino privalumais.

Aplinka visiems

Norvegijoje vis daugiau kalbama apie tai, kad visi pastatai, viešosios erdvės, poilsio vietos būtų suprojektuotos pagal universalaus dizaino principą, t.y. pritaikytos daugelio gyventojų poreikiams – tiek judantiems neįgaliojo vežimėliu, tiek sunkiau vaikštantiems ar mažiems vaikams ir kitiems. Vilniuje apsilankę Norvegijos nekilnojamojo turto kadastro ir registro (kartografijos) tarnybos darbuotojai papasakojo, kaip valstybė rūpinasi, kad kuo dažniau būtų naudojamasi universalaus dizaino principais. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VGTU Biomechanikos katedros vedėjas Julius Griškevičius Medicininės ir reabilitacinės technikos laboratorijoje.

IT – nauji horizontai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos fakultete yra Biomechanikos inžinerijos katedra. Koks tai mokslas, kaip jis gali prisidėti prie neįgaliųjų gyvenimo pagerinimo? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mokytojas Valdas Kančauskas su savo mokiniais Vilniaus miesto savivaldybėje pristatytoje parodoje.

IT – nauji horizontai

Kelmės specialiosios mokyklos auklėtiniai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui sumanė originalią dovaną – vektorinės tapybos darbų parodą „Aš esu“. Iš Žemaitijos į Vilnių atkeliavę ir vis naujose sostinės erdvėse eksponuojami sunkios negalios vaikų kompiuteriu tapyti paveikslai nepalieka abejingų. Unikalia technika sukurti kūriniai – puikiausias įrodymas, kaip kūryba, menas ištrina bet kokias ribas tarp žmonių, vienija, stebina ir žavi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Gediminas Storpirštis su „Gyvojo skaitymo“ trupės nariais.

Kaip aš pažinau negalią

Gediminas Storpirštis – Lietuvos kino ir teatro aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių vadovas, bardas – sako, kad metas, kai kartu su negalią turinčiais žmonėmis Vilniaus neįgaliųjų dienos centre kūrė spektaklį, jam tapo neįkainojama ir labai prasminga patirtimi. Nauji potyriai, netikėti atradimai keitė patį aktorių ir jo požiūrį į negalią turinčius žmones.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Aktorė Neringa Bulotaitė su dukra Amelija.

Kaip aš pažinau negalią

Nacionalinio dramos teat­ro aktorės Neringos Bulotaitės dukra Amelija gimė su Dauno sindromu. Aktorė labai myli savo dukrą ir džiaugiasi kiekvienu, kad ir pačiu mažiausiu, jos pasiekimu. Tačiau Neringa prisipažįsta, kad gimus duk­rai priimti jos negalią buvo sunku. Ne tėvams, o aplinkiniams.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kastyčio Turevičiaus nuotr.

Kūryba

Sigitos Letkauskaitės nuotr.

Kūryba

Iš „Bičiulystės“ bičiulių  kūrybos

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Nuotraukų konkursas „Po gimtinės dangum“

Nuotraukų galerija