24
A, Spa
8 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Mindaugas Jodogalvis pabandė neįgaliojo vežimėliu pasivažinėti po miestą.

Tolerancijos link

Prieš tris savaites į neįgaliojo vežimėlį atsisėdęs vaikščioti galintis vaikinas važiavo vežimėliu apsipirkti, išbandė viešąjį transportą, mėgino patekti į Vilniaus televizijos bokštą ir net lankėsi ledo arenoje. Kaip jam sekėsi? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Šokis suvienijo įvairių negalių, įvairaus amžiaus žmones.

Tolerancijos link

Negalią turintys vaikai ir jaunuoliai Alytuje džiaugiasi nauja veikla – jie pradėjo šokti. Po poros užsiėmimų jų dalyviai įsitikino: iš tiesų šokti gali kiekvienas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Baigiamajame „Vilties paukštės“ koncerte Vilniuje dalyvaus Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos Kužių padalinio ansamblis „Ringuva“.

Integracijos keliu

Neįgaliųjų draugijų meno mėgėjų kolektyvams ruduo – svarbus metas. Spalvingą rudenį vairiuose šalies regionuose sparnus išskleidžia Lietuvos neįgaliųjų draugijos rengiama tradicinė „Vilties paukštės“ šventė. Smagūs ir nuotaikingi koncertai šiemet dalyvius ir žiūrovus pasitinka Šeduvoje, Telšiuose, Birštone, Rokiškyje, Raseiniuose ir Ukmergėje. Iš visos Lietuvos suvažiavę vokaliniai ansambliai, kapelos, folkloro kolektyvai demonstruoja vieni kitiems, ką per metus išmoko, kaip patobulėjo, pasikeitė. Neblėstantis susidomėjimas šia švente rodo, kad kultūrinė veikla žmonėms itin svarbi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lavėnų socialinės globos namų teatras.

Integracijos keliu

Nuostabius ir labai teisingus žodžius apie teat­rą pasakė Kauno valstybinio dramos teatro aktorė Gražina Balandytė: ,,Kada esi tame stebuklų lauke, kada režisierius duoda kūrybinę erdvę, gali ir paukščiu pavirsti. Gali ir kukuoti, ir loti, ir švilpauti, ir skristi, ir numirti, ir atsikelti… Tu viską gali!“

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visų laukė Nacionalinis Rygos operos ir baleto teatras.

LND naujienos

„Bičiulystei“ laiškelį atsiuntusi Elena Gubovienė pasidžiaugė turininga bei įspūdžių kupina Akmenės neįgaliųjų išvyka.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Susitikimai kas kartą vis kitokie, tačiau visada šilti ir labai reikalingi.

LND naujienos

„Bičiulystei“ laišką atsiuntęs Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys pasidalijo įspūdžiais iš kuriančiųjų susitikimo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų organizacijų atstovai – geriausi patarėjai.

Aplinka visiems

Nuo rugpjūčio 18-osios po orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos vėl atidarytas Vilniaus oro uostas. Tačiau terminalo aplinkos pertvarkymo darbai vyks iki spalio. Kad terminalo ir jo prieigų infrastruktūra būtų tinkamai pritaikyta žmonėms, turintiems įvairias negalias, oro uosto darbuotojai nuolat konsultuojasi su neįgaliųjų organizacijų atstovais. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Prie Smilgių bendruomenės pastato įrengta nuovaža A. Pužas užvažiuoti nepajėgia.

Aplinka visiems

Neseniai pasirodė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešimas, kuriame skelbiama, kad 76 proc. rinkimų apylinkių Marijampolėje yra pritaikytos žmonėms, turintiems negalią. Tačiau šią informaciją patikrinę neįgalieji mano, kad skaičiai visai kitokie: manytina, kad judantieji vežimėliais gali patekti vos į trečdalį rinkimų apylinkių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Jau kuris laikas neįgaliųjų bendruomenė kalba apie tai, kad būtina pradėti teikti individualius žmogaus poreikius atitinkančias asmeninio asistento paslaugas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, dalyvaujant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NRD), Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos aklųjų sporto federacijos, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos parolimpinio komiteto, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto atstovams svarstė neįgaliųjų sporto finansavimo ir neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą problemas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Tautodailininkas Virgaudas Lynikas prie savo kūrinių.

Tautos paveldo aruodas

Tautodailininkas Virgaudas Lynikas savo kelią į kūrybos pasaulį pradėjo kaip juvelyras. Ilgainiui dirbinius iš lietuviško aukso – gintaro ėmė keisti kitos tautodailės rūšys – Virgaudas mielai dirba su medžiu, jo rankoms paklūsta ir oda, ir molis. Pastaraisiais metais tautodailininkas vis daugiau laiko skiria koliažų, asambliažų kūrimui. Tokia plati kūrybos amplitudė V. Lynikui leidžia nuolat atsinaujinti, tobulėti, menu paversti netgi niekam nereikalingus daiktus.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Tautodailininko Genadijaus Kaminsko dirbiniais galėjo pasigrožėti iš visos Lietuvos į Talačkonius atvykę neįgalieji.

Tautos paveldo aruodas

Uteniškis tautodailininkas Genadijus Kaminskas – kantrus ir sumanus vytelių pynėjas. Jau porą dešimtmečių jo rankose karklų stiebeliai virsta dailiais krepšiais, salonų vitrinas puošiančiomis dekoracijomis, netgi originaliais baldais. Ne tik po Lietuvą, bet ir svečias šalis pasklidę Genadijaus darbai alsuoja tėviškės nostalgija, primindami, koks įvairus ir turtingas tautos paveldo lobynas. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama