28
P, Lie
6 Nauji straipsniai

Top Straipsniai

Grid List

Įgyvendinant projektą „Muziejus, menas ir Alzheimeris“ senjorai buvo pakviesti patirti meną per judesį.

Tolerancijos link

Negalių yra pačių įvairiausių. Visos jos vienaip ar kitaip apriboja, tačiau bene skaudžiausiai ne tik patį sergantįjį, bet ir visą jo aplinką paliečia artimąjį ištikusi demencija. Tai liga, sutrikdanti visos šeimos gyvenimą. Paprastai tokie žmonės tampa atskirti nuo visuomenės, netenka socialinių ryšių, pomėgių. Mokslininkų teigimu, sulėtinti smegenų senėjimo procesą gali padėti... meninė veikla. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgalieji savo dainomis linksmino mugės lankytojus.

Tolerancijos link

Antrasis regioninis šių metų neįgaliųjų bend­ruomenės renginys „Būkime kartu“ vyko Klaipėdoje, kultūros sostinėje. Antrus metus po šalies regionus pasklidusi šventė šį kartą įsiliejo į Tarptautinės žvejų dienos renginius. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Jelena Ivančenko (viduryje) bendrauja su į šventę atvykusiais neįgaliųjų judėjimo iniciatoriais.

Integracijos keliu

Vidurvasaris. Talačkoniai. Jau beveik keturis dešimtmečius Lietuvos neįgaliesiems šie žodžiai asocijuojasi su kelione į Pasvalio rajoną, susitikimą su bičiuliais, nuotaikingą, visiems metams įspūdžių paliekančią šventę. Ir šį vidurvasarį Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamas susitikimas sukvietė apie pusantro tūkstančio bendrystės pasiilgusių žmonių. Prie 43 neįgaliųjų draugijų delegacijų prisijungė ir bičiuliai iš išsėtinės sklerozės, astma sergančiųjų, regėjimo bei kitas negalias turinčiųjų nevyriausybinių organizacijų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

„Plaukimas baidarėmis suteikė daug malonių įspūdžių“, – sako Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Loreta Stašinskienė.

Integracijos keliu

Savaitgalį prie Jūros upės, netoli Pagėgių, būriavosi neįgalieji. Apie 70 jų, padedami VšĮ „Aktyvi Tauragė“ savanorių, sėdo į baidares. Nuplaukę maždaug 7 kilomet­rus, žygio dalyviai gavo sertifikatus, bylojančius, kad jie įveikė rimtą išbandymą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Piligrimai aplankė daug gražių Lenkijos miestų.

LND naujienos

Maratono „Nugalėk save“ dalyvių nuotaikos ir entuziazmo nesugadino nei dargana, nei nuolat prakiūrantis dangus.

Aplinka visiems

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) jau 13 kartą pakvietė į neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais, maratoną „Nugalėk save“. Pakruojyje išlydėti aktyvūs, iššūkių nesibaiminantys neįgalieji, įveikę beveik 250 kilometrų atstumą, buvo pasitikti Monciškėse, Landšafto terapijos ir rek­reacijos centre. Šis maratonas – ne tik išskirtinė galimybė įvertinti savo jėgas ir valią, bet ir puiki proga pasidomėti, kaip pritaikoma aplinka šalies regionuose, atkreipti vietos bendruomenės dėmesį į negalią turinčių žmonių poreikius.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neseniai Seimui pateiktas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektas. Juo siūloma neįgaliojo kortelės arba ženklo „Neįgalusis“ suteikiamomis lengvatomis leisti naudotis ir nėščioms moterims, asmenims, vieniems auginantiems vaikus iki 3 metų, taip pat dėl laikinos fizinės traumos laikinai nedarbingiems transporto priemonių vairuotojams. Neįgaliųjų bendruomenėje užvirė diskusija – ar tokie pakeitimai nepakenks jų interesams, ar nebus diskredituota paties ženklo esmė?

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Skiriu a.a. MAMAI
Dabar, kai savo amžiumi vejamės savųjų Motinėlių metus, oi, kaip gerai suvokiame jų nueitą gyvenimo kelią! Kiek įveikta kliūčių ir atmušta kojų į akmenuotus vieškelius... Manau, dažnam mūsų norisi kalbėti apie savo Motiną vien gerais, dėkingais, prasmingais žodžiais.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Įgula senolės delnan Velykaitis. Blizga, žvakės šešėlio atmuštas. Nelyg akmenukas, iš upės dugno iškeltas. Širdies pasiilgtas. Rankomis nučiupinėtas. Akimis nuglostytas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Danutės Juškienės mezginiai žavi autentiškais raštais.

Tautos paveldo aruodas

Lazdijiškė Danutė Juškienė – Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos narė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė bei sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkė. 2014 metais šis sertifikatas jai suteiktas už vilnonių siūlų dažymą augalų ištraukomis, 2015-aisiais – už kojinių ir pirštinių mezgimą. 2016 metais paro­doje „Rinkis prekę lietuvišką“ D. Juškienės gaminiai apdovanoti aukso medaliu.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Kambaryje bene ketverios audimo staklės, Savera Paštukienė prisėda čia beveik kasdien.

Tautos paveldo aruodas

Taip sako Savera Paštukienė, tautodailininkė, audėja, ūkininkė, daržininkė. Ir senjorė, kuri neprisileidžia jokio silp­numo.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Savaitraštį remia

DNT
rėmėjas

„Lygios galimybės – atviros visuomenės pamatas“

spaudos remimo fondas
projekto rėmėjas

Taip pat skaitykite

reklama