Požiūrio lūžis – nuo negalios iki galios

Pradžia  
„Bičiulystės“ naujausiame numeryje  
Apie LND veiklą, neįgaliųjų gyvenimą  
Savaitraščio prenumerata  
2 proc.  
Leidybos ir platinimo finansavimo projekto įgyvendinimas  
„Bičiulystės“ istorija  
Požiūrio lūžis – nuo negalios iki galios  
Viešieji pirkimai  
Kontaktai
Redakcijos
paslaugos
Skelbimai ir
reklama
Siųskite mums
naujienas
LT
EN
į titulinį

Pradžia

„Vilties bėgimas“ – kvietimas stoti prie artimo meilės starto linijos

 

„Vilties bėgimas“ – jau devintą kartą Klaipėdoje surengta labdaros akcija, skirta solidarizuotis su onkologinėmis ligomis sergančiais žmonėmis, jiems padėti. Šiemet sulaukta rekordinio bėgikų skaičiaus – prie įvairių distancijų starto linijos stojo per 10 tūkst. bėgimo mėgėjų ir profesionalų.

 

Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai ruošė „Vilties bėgimo“ atributiką.

 

„Vilties miestas“ – geros valios žmonių palaikoma iniciatyva

Lietuvoje onkologinėmis ligomis kasmet suserga apie 18–19 tūkst. šalies gyventojų. Su šia diagnoze kasdien galynėjasi apie 100 tūkst. žmonių. Daugelis jų išgyvena ne tik didžiulį fizinį, bet ir dvasinį skausmą: vienatvę, psichologinę atskirtį, jaučiasi esą našta artimiesiems.

Prieš 9-erius metus pagalbos ranką jiems nutarė ištiesti broliai pranciškonai. Jie sumanė Klaipėdoje įkurti dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centrą, kuris padėtų keisti visuomenės požiūrį į onkologinėmis ligomis sergančius žmones, ugdytų jų atjautą ir norą solidarizuotis, o patiems sergantiesiems suteiktų vilties, tikėjimo ateitimi.

Pasak „Vilties bėgimo“ sumanytojo brolio Benedikto Jurčio, aktyvus žmogaus teisių gynėjas Martynas Liuteris Kingas turėjo svajonę, kad nevilties kalnai pavirstų į vilties akmenis, o broliai pranciškonai iš šių akmenų nusprendė pastatyti „Vilties miestą“. „Vilties bėgimas“ – kertiniai šio miesto akmenys, jo pradžia.

„Vilties miestą“ padeda statyti visi geros valios žmonės. Labdaros akcija tapusio bėgimo metu tam renkamos aukos. 2008-aisiais surengtame pirmajame „Vilties bėgime“ geranoriški žmonės paaukojo 14 tūkst. litų, po metų ši suma padidėjo daugiau kaip 3 kartus – surinkta 47,5 tūkst. litų. Geranoriškai suaukoti pinigai padėjo išsipildyti svajonei – 2013-aisiais Šv. Pranciškaus onkologijos dienos centras plačiai atvėrė savo duris. Jau pirmaisiais metais jame sielos atgaivą pajuto daugybė lankytojų, kurie sulaukė dvasinės, psichologinės, socialinės, informacinės ir kitokios pagalbos paslaugų. Centrui palaikyti, jo veiklai finansuoti pernai paaukota daugiau kaip 60 tūkst. eurų. Šiemet tikimasi dar didesnės aukų sumos.

Bėgime dalyvavo ir daug onkologinėmis ligomis sergančių žmonių. Tai liudija, kad sumažėjo atskirtis ir baimė, kad jie pajuto visuomenės solidarumą ir atjautą. Šv. Pranciškaus onkologijos centro vadovė Aldona Kerpytė džiaugiasi, kad sunkios ligos paženklinti žmonės pasijuto esantys ne vieni, reikalingi savo artimiesiems ir vieni kitiems. Pasak jos, šiems žmonėms labai svarbus solidarumas – žinojimas, kad esi palaikomas, suteikia jėgų ir noro kovoti su liga. A. Kerpytė ragina visus, išgirdusiuosius onkologinę diagnozę, ateiti į centrą: „Tegu viltis, tikėjimas ir meilė įsišaknija mumyse. Gyvenkime vieni dėl kitų.“

 

„Vilties bėgime“ dalyvavo per 10 tūkst. geros valios žmonių.

 

Sūnus įveikė ligą, mama – bėgimo trasą

Devintojo „Vilties bėgimo“ dalyvių laukė nemažai naujovių. Startą paskelbęs Premjeras Algirdas Butkevičius geros valios žmones pakvietė įveikti 5 skirtingos ištvermės reikalaujančias distancijas. Renginio dalyvių pirmą kartą laukė pusės maratono – 21.98 km trasa, į kurią leidosi profesionalūs bėgikai. Patyrę entuziastai sudarė ir dar vienos nelengvos trasos – 10 km distancijos – branduolį. Mėgėjai rinkosi lengvesnes – 5.6 km ir 2.9 km trasas. Trumpiausią – 600 m atstumą pasiryžo įveikti neįgalieji, mamos su kūdikiais vežimėliuose. Prie šiemetinio „Vilties bėgimo“ prisijungė ir Rio de Žaneiro olimpiečiai Remigijus Kančys bei Diana Lobačevskė.

Skirtingo amžiaus, profesijų, patirčių žmonių solidarumas liudijo vienybę ir susitelkimą, gerą valią ir norą padėti silpnesniesiems.

Prie starto linijos stojusi jauna mama neslėpė, kad šiam žingsniui įkvėpė šeimos patirtis, joje buvęs onkologinis ligoniukas. Tikėjimas ir viltis jam padėjo įveikti ligą, tad mama dėkingumo vardan pasiryžo įveikti „Vilties bėgimo“ trasą.

Bėgikų komandų sąrašuose – ir neįgaliųjų, juos globojančių šeimos narių organizacijos: Klaipėdos „Viltis“, Vaiko širdies asociacija, BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ ir kt.

Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ lankytojai „Vilties bėgime“ dalyvauja kasmet. Ir šį kartą daugiau kaip 100 jaunuolių, jų artimųjų stojo prie atjautos ir gerumo starto linijos. Centro direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Roma Fabijonavičiūtė-Genienė džiaugiasi, kad šiemet, renginio organizatoriams paprašius, centro lankytojai kūrė aukų dėžutes, renginio atributikai skirtas vėliavėles. Pasak R. Fabijonavičiūtės-Genienės, „Klaipėdos lakštutės“ savanoriai didžiavosi konkrečiu darbu prisidėję prie kilnios akcijos, realizavę savo gabumus, įgiję naujos patirties bei įgūdžių. „Tikime, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta“ – skelbė „Klaipėdos lakštutės“ šūkis.

 

Laukia jubiliejinio bėgimo

Beveik prieš 10-metį įvykęs pirmasis „Vilties bėgimas“ gerokai išsiplėtė. Išaugo ne tik dalyvių skaičius, surenkamos aukos, bet padaugėjo ir šią gražią inicia­tyvą palaikančių bei tęsiančių renginių. Šiuo metu „Vilties miesto“ renginių ciklas vienija „Vilties šokį“, „Vilties tenisą“, „Vilties gimnastiką“; „Vilties treniruočių dieną, „Vilties bėgimą“, „Vilties baidares ir dviračius“, „Vilties yrius“, „Vilties plaukimą“, „1000 vilties kilometrų“, „Vilties laipiojimą“, „Vilties dokumentinius filmus“.

Kitąmet vyks 10-asis, jubiliejinis, „Vilties bėgimas“. Brolis B. Jurčys svajoja, kad kiekvienam onkologine liga susirgusiam žmogui tektų vienas bėgantysis. Šiemet buvo apie 10 tūkst. bėgikų, tai, pasak B. Jurčio, – gera pradžia. Galime pasiekti 100 tūkst. bėgančiųjų skaičių. „Tada Klaipėda taptų ne vilties upe, o jūra“, – sakė labdaringo renginio sumanytojas.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugiasi, kad „Vilties bėgimas“ pakeitė miestą – jame atsirado daugiau vilties ir tikėjimo.

 

Aldona MILIEŠKIENĖ

 

„Bičiulystė“, 2016, Nr. 20; www.biciulyste.lt